Yazı Detayı
04 Nisan 2022 - Pazartesi 12:36 Bu yazı 577 kez okundu
 
ORUÇ TUT, SIHHAT BUL HADİSİNİ YANLIŞ ANLAMIŞIZ!
Salih BİRİNCİ
medyen34@hotmail.com
 
 

Oruç ama hangi oruç?

Günümüzde tutulan oruçların sıhhat ile sağlık ile yakından ve uzaktan hiç bir alakası yok. Belki ağır olacak ama affedersiniz, tükettiğimiz sağlıksız ve ambalajlı gıdalarla,  hormonlu yiyeceklerle vücudumuzu çöp tenekesine çevirmişiz. Sıhhat bulmak kolay değil, Bedel ödemek şart. Aşağıda kısa ve öz biçimde hemen anlatacağım.

 

Tuttuğumuz oruçlar sağlığı iyileştirme açısından çok yetersiz. Çünkü arada sadece bir öğün feda ediyoruz. Sonra akşamları iftarda yüksek kalorili yiyeceklerle, gazlı içeceklerle vücudu daha beter hale getiriyoruz. Gerçek oruç bu olmamalı. 

 

Sıhhat bulmak isteyenler kesinlikle uzun açlıklar yapmalı. Bu süreçte de vücuda "Su" dan başka hiç bir içecek alınmamalı. Deniyor ki; Oruç sırasında vücut dışarıdan gıda almayı kestiği için beyin, bağışıklık sistemi ve sindirimle uğraşmaktan kurtulur, bu yüzden iç beslenmeye geçerek tedaviye başlar. Bu saptama doğru ama kesinlikle tuttuğumuz oruçlar için geçerli bir saptama değil. Bu konuda bilimsel gerçekler aksini söylüyor. 

 

Vücut hemen iç beslenmeye geçmez. 

 

Dışarıdan gıda almayı kestiğiniz anda vücut önce bir strese girer. 

 

Gıda gelmeyince vücut'ta birikmiş yağ ve şeker depoları yakılmaya başlar. Yani ilkin vücut bu depolardan beslenir. Yağ ve şeker depoları tükenince eğer bağırsaklar boş değilse burada mevcut olan atıklardan beslenmeye başlar ki; bağırsakların boş olması kesinlikle şart. Yoksa faydadan çok zarar görürsünüz. Uzun oruçlara başlamadan önce son yediğiniz yemekten 6 saat sonra bağırsakları İngiliz tuzu içerek boşaltabilirsiniz. 

 

Açlığın 7. Günün de " Otofaji " meydana gelir. Otofaji  kısaca; Hasta hücrelerin kendi kendini yemesi olayıdır. Vücut 7 gün dışarıdan besin almayı kesecek , 7. Günden sonra otofaji meydana gelecek. Otofaji devreye girdikten sonra vücutta nerede bir arıza varsa kendi kendini tamir etmeye başlayacak. Hücre yapısında bulunan lizozomlar hücredeki atıkları tek tek atacak olay bu. Dünya artık kimyasal ilaçlarla şifa'nın meydana gelmeyeceğini anladı. Siz de nebevi tıp metoduna dönün ve sıhhat bulun. 

 

Bende ara ara 3 günlük oruçlar yaparak muazzam faydasını görmüş biri olarak şiddetle tavsiye ediyorum..

 

Hamdolsun ağır ve kronik bir hastalığım yok ama şayet olsaydı, 3 günlük oruçlar kurtarmazdı. En az 10 günlük oruçlar tutardım. Ağır ve kronik hastalığı olanlar önce 36 saatlik, sonra 3 günlükler, daha sonrada 10 günlük oruçlar uygulamalı. 

 

Ben açlığa dayanamam krize girerim felan derseniz o halde en az 3 gün boyunca hurma Tüketin ve sadece su için. Hem fakirin halini daha iyi anlamış olursunuz , hem orucun feyiz ve maneviyat'ını iliklerinize kadar nasıl hissedersiniz. Deneyin bedava bir tedavi yöntemi. 

 

Ramazanı şerifiniz hayr olsun. Kalın selametle...

 
Etiketler: ORUÇ, TUT,, SIHHAT, BUL, HADİSİNİ, YANLIŞ, ANLAMIŞIZ!,
Yorumlar
Haber Yazılımı