Yazı Detayı
11 Haziran 2016 - Cumartesi 14:32 Bu yazı 2537 kez okundu
 
HAİN İÇERİDEN OLUNCA KAPI KİLİT TUTMAZMIŞ
Emine GÜLLÜOĞLU
eminegulluoglu@gmail.com
 
 

Gün geçmiyor ki karşımıza ermeni katliamın kabul eden yasa tasarısını senatoya sunana bir devlet çıkmasın. Ermeni tasarısını 1945'te ilk kabul eden ülke Uruguay dır.

Bunu diğer ülkeler Kıbrıs Rum kesimi, Avrupa Parlamentosu, Arjantin, Rusya, Kanada, Yunanistan, Lübnan, Belçika, Fransa, İsviçre, İtalya, Slovakya, Hollanda, Venezuela, Litvanya, Şili ve Bunun son örneğini Almanya senatosunda gördük. Birkaç çapulcu Alman ve 17 adi Türk demeyeceğim 17 kanı bozuk ermeni bozuntusu şerefsiz diyeceğim. Çünkü Türkiye de doğulmakla maalesef Türk olunmuyor.

Onun için bu şerefsizlere Türk demek yanlış olur. Yahudi'si Ermeni'si, Hıristiyan'ı Türkiye dolu ama bunların hiçbir Türkiye'ye dost olamaz buldukları en ufak bir fırsatta, zayıf anımızı yakalasınlar, boynumuza binmeye çalışırlar. 11 Nisan Kurtuluş Savaşında Ermeniler saf değiştirerek Fransızların yanında yer almışlardır. Savaş sonrası da yaptıkları rezillikten dolayı Urfa'yı terk etmişlerdir. Adamlar yıllardır ermeni katliamını bizlere dayatmaya çalışıyorlar.

Amerika yıllarca zencilere ve Kızılderililer zulüm etmiş soykırımın en acımasız halini uygulamış binlerce zenci ve kızıl deriliyi acımasızca katletmiş bir devlettir. Almanya'nın hitler döneminde Yahudilere yapmadığı zulmü kalmamıştır. 1930-1945 yılları arasında 1 milyon çocuk, 2 milyon kadın, 3 milyon erkek olmak üzere toplam 6 milyon Yahudi'yi öldürerek soykırımın en büyüğünü yapmıştır.

İngiltere halen sömürgelerini sömürüyor, Fransızlar dersen onlarında diğerlerinden bir farkı yok onlarda Cezair'e soykırım uygulamışlardır. Al birini vur ötekine. Adamların geçmişi kirden, çirkeften görünmüyor. sözün kısası bize laf eden biri birinden kalleş bu AB ülkeleri aynayı alıp kendi geçmişlerine baksınlar. Biz bu kalleş ülkelere asla inanmamalıyız. O 17 yedi şerefsize gelince onların kanı bozuk . kahpe içeriden olunca kapı kilit tutmazmış. Maalesef hem içeride hem dışarıda kahpe o kadar çok ki ahtapot gibi dört bir koldan bizi sarmışlar. Ama Allah şükür ki Türkiye bu kolları kesecek güçtedir. Bundan kimsenin şüphesi olmasın.

Ahmet İncel adlı yazarın biri köşe yazısında
"Alman Parlamentosu'ndaki tüm Türkiye kökenli milletvekilleri sosyal medyada fotoğrafları yayınlanarak "vatan haini" ilan edildi ve hedef gösteriliyor. Sorarım "Hangi vatan?". Bu insanlar artık burayı vatan olarak kabullenmiş ve bağlı bulundukların partinin ortak kararına uymak zorunda bırakılmışlardır. Bu kararda milletvekilleri serbest bırakılsalardı, Türkiye kökenli milletvekillerinin yarısından fazlasının karara karşı oy kullanacaklarından eminim." Diyor.

Sen Türk olacaksın vatanının, milletinin aleyhine senden imza isteyecekler sende kuzu, kuzu imzalayacaksın. Yok kardeşim eğere Türk isen damarlarında o kana akıyorsa senin böyle bir lüksün olamaz. Basar istifanı gidersin. O koca Türk milleti de seni ayakta alkışlardı. Sözüm ona Türk geçinen o 17 Türk, bir Bettina Kutla etmez. Alman vekil, oylama sonrası yaptığı açıklamada 'Meclisin görevi tarihle ilgili yorum yapmak değildir' diyerek hayır oyuna açıklık getirmiştir.Tarihi olaylara hüküm verme yetkisi parlamentonun, şarlatanların işi değil tarihçilerin işidir. ABD Kongre üyesi ermeni sempatizanı Bred Sherman Ankara önce kızgın söz söyler sonra unutur diyerek Ermenilerden yana olan tavrını bir kez daha belirtmiştir. Umarım Ankara bu olanları çabuk unutmaz.

Yıllardır Avrupa Birliğine girmek için çırpınıp duruyoruz. Dostumuz diyoruz. Bunlardan dost değil olsa, olsa üzerine oturmak için post olur. PKK yı yıllardır besleyen onlara silah veren bu AB ülkeleri, Amerika, Rusya değimli. . DAEŞ (İşid), El Kaide, PYD, PJK. Terör örgütlerini bir araya getirerek Ortadoğu İslam Coğrafyasını kana yine bu şerefsiz emperyalist ülkeler değimli. Teröristlerin armasını ABD askerlerinin omuzlarında görülmesi bunun en güzel kanıtıdır. Demek ki adamlar oraya Suriyelilere yardım için değil teröristlerin yanında halka karşı savaşmak için gelen paralı ABD askerleridir. Kendilerine zararı olanları terörist ilan eden, başkasının ülkesini ise kan gölüne çevirenlere kucak açan bu ülkeler Suriye'yi tanınmaz hale getirdiler. Yaktılar, yıktılar, çocuk, kadın ve yaşlı demeden binlerce insanını öldürülmesine göz yumdular. Türkiye'yi de bu iç savaşın içine çekmeye çalışan bu ülkelere bizim için ne düşünüyorlarsa, Allah bin katını kendilerine versin.

AB girmek için verilen bu kadar tavizde fazla artık . AB'nin canı cehenneme biz onlar sız da her zaman çok mutluyuz. Etrafımızda yaşananlara bakarsak Irak'ın parçalanması, Suriye'nin savaşa sürüklenmesi bunların hepsi Türkiye üstüne oynana bir oyun. Yüz yıl önce Osmanlıya yaptıklarını bu gün Türklere, Türkiye Cumhuriyetine yapmaya çalışıyorlar. Adamların amacı Türkiye'yi savaşa sürüklemek, yeryüzünden Türk ismini silmek. Çünkü Osmanlıya olan kinleri asırlarda geçse asla bitmeyecektir. Türkiye Cumhuriyeti de onun devamı olduğu için bu kinlerini gütmektedirler.
Artık kendimizi Avrupalılara sevdirme çabalarından vaaz geçelim. Çünkü on parmağımızı mumda etsek bu çok zor.
Avrupalıların Türkleri neden sevmediklerini anlamamız için okuduğum bir yazıyı sizlerle paylaşmak istiyorum. Aşağıdaki yazıya bir göz atalım. Bir kısım öğrencisi ile boğazda geziye çıkan İstanbul Üniversitesi profesörlerinden Alman asıllı prof. Fritiz Neumark talebelerinden birinin " Avrupa bizi neden sevmez, Hocam?"sorusuna şu cevabı verir.

1-Müslüman olduğunuz için sevmez. Ama, faraza laik olmak şöyle dursun, Hıristiyan olsanız da size düşman olarak bakmaya devam eder.

2-Sizler farkında değilsiniz ama onlar şu gerçeğin farkındadırlar: Tarihten Türk çıkarılırsa ortada tarih kalmaz. Osmanlı arşivi tam olarak ortaya çıkarsa,bugünkü tarihlerin yeniden yazılması gerekir.

3- Avrupa'nın pazarı idiniz. Şimdi Avrupa'yı Pazar yapmaya başladınız.

4- En az 400 yıl Avrupa'da ensemizde at koşturdunuz.

5- Selçuklular Anadolu'yu, Osmanlılar ise Orta Avrupa ve Balkanları Haçlı ordularına mezar ettiler.

6- Sizi silah ile yenemeyenler,

7-Selçuklu ve bilhassa Osmanlı. İslamiyet uğruna her şeyini feda etmeseydi,İslamiyet bugün belki sadece Hicazda varlığını devam ettirirdi. Kaldı ki Vehhabiliği kuranlarda İngiliz Dominyon Bakanlığının adamlarıdır. Batı her yerde İslamiyet'i inançlara kanaliz etti. Ama Osmanlı. Asr-ı Saadet-i devam ettirdi.

8- İfade ettiğim sebeplerden kilise size kin kusmaktadır.

9- Ben Türkiye 'ye geldiğimde 2 Üniversiteniz vardı.(o zaman) şimdi 19 üniversite var. Osmanlı zamanında ise her yerde bir medrese vardı. Tarihinize bakın! Her medresede ilim tedrisatı vardı. İlk deniz altıyı Osmanlının yaptığını çoğunuz bilmiyorsunuz belki de ama Avrupa bunu biliyor.

10- Sizler, gerçek hüviyetinize döndüğünüz an Avrupa'nın refahı ve medeniyeti yıkılır. Ama bu şartlarda çok zor (Türklere Karşı Haçlı Seferleri ) günümüzde 184 üniversite,221,227 bölünmüş duble yol, üç boğaz köprüsü, denizin altından tüp geçit. Gelişen bir Türkiye'yi Avrupa tahammül edebilirimi.

Yukarıdaki yazıları okuduktan sonra başka söze gerek yok sanırım. Bunu bir Alman profesör olan Fritiz Neumark söylemiş. Bunu iyicene beynimize yerleştirelim. Türkler Dünyanın en eski medeniyetine sahip bir millet, asırlarca cihan hakimiyetine koştular. Başta Avrupa olmak üzere dünya siyasetini yönlendirdiler. Viyana kapılarına kadar dayandılar. Gittikleri yerlerde İslam'ı yayamaya başladılar. İstanbul'un fethi ile yeni bir döneme damgalarını vurdular. Dünyanın bir çok yerinde Osmanlının eserini görmek bizi ne kadar mutlu ediyor ise Avrupalıları ve diğer ülkeleri de o kadar rahatsız ediyordur. Çünkü o eserler onlara her zaman mevkilerini hatırlatmakta ve bir tokat gibi yüzlerinde şaklamaktadır.

Onun için ellerinden geldiğince Osmanlıya ait eserleri yavaş, yavaş ortadan kaldırmaya çalışmaktadırlar. Bizlerde Osmanlıyı gören Avrupa Birliğinin nin bizlere bazı şeyleri dayatmaya çalışmaları bir intikam niteliğinde olsa gerek. Türkleri her zaman kıskanmış olan batılılar, bizleri de öyle kolay, kolay Avrupa Birliğine kabul edeceklerini zannetmiyorum. Biz şimdiye kadar nasıl AB olmadan yaşadıysak bundan sonrada pek ala yaşamasını biliriz. AB şunu iyi bilsin. Yürekleri iman dolu ve başı her zaman dik olan bu milleti hiç kimse ne alt edebilir, ne de yıldırabilir. Biz içimizdeki kahpelerde dışarıdaki kahpelerde dur diyecek güçteyiz. Bize bir daha asla bir Lozan anlaşması imzalatamayacaklardır.Aziz Türk Milleti, Türkiye cumhuriyeti Dünya durdukça baki kalacaktır.
Sevgiyle kalın sağlıcakla kalın.

 
Etiketler: HAİN, İÇERİDEN, OLUNCA, KAPI, KİLİT, TUTMAZMIŞ
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
22 Eylül 2021
TERZİ KIZI
278 Okunma.
16 Eylül 2021
SİGARA=ÖLÜM
215 Okunma.
25 Ağustos 2021
BERDEL
336 Okunma.
30 Kasım 2020
KOMŞULUK HAKKI
1966 Okunma.
13 Ekim 2020
BOŞANMALAR NEDEN ARTTI
5547 Okunma.
15 Şubat 2020
14 ŞUBAT SEVGİLİLER GÜNÜ
1717 Okunma.
16 Aralık 2019
KADINA ŞİDDETE HAYIR DEMEKLE OLMUYOR
1200 Okunma.
11 Eylül 2019
EVLİLİK NEDİR
8870 Okunma.
13 Mayıs 2019
ANNELER GÜNÜ KUTLU OLSUN
1857 Okunma.
12 Aralık 2018
SEN HİÇBİR ŞEY BİLMİYORSUN
3808 Okunma.
01 Aralık 2018
URFA AK PARTİ ADAYI
1861 Okunma.
26 Mayıs 2018
HİÇ BİR GÜÇ TÜRKİYE’Yİ DURDURAMAZ
9022 Okunma.
12 Nisan 2018
URFA’NIN KURTULUŞ SAVAŞI - 3
4637 Okunma.
11 Nisan 2018
URFA’NIN KURTULUŞ SAVAŞI - 2
1916 Okunma.
10 Nisan 2018
URFA’NIN KURTULUŞ SAVAŞI 11 NİSAN 1920
2277 Okunma.
08 Mart 2018
8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ
1994 Okunma.
12 Nisan 2017
11 NİSAN KURTULUŞ HİKAYESİ - 3
4481 Okunma.
11 Nisan 2017
11 NİSAN KURTULUŞ HİKAYESİ - 2
2579 Okunma.
10 Nisan 2017
11 NİSAN KURTULUŞ HİKAYESİ - 1
2469 Okunma.
22 Mart 2017
BU NE ŞİDDET BU CELAL
3135 Okunma.
21 Şubat 2017
REFERANDUMDA EVET Mİ HAYIR MI?
2440 Okunma.
25 Temmuz 2016
BU MİLLET YENİ BİR TARİH YAZMIŞTIR
2931 Okunma.
25 Mayıs 2016
KÜRT, TÜRK, ARAP HEPİMİZ KARDEŞİZ
4277 Okunma.
20 Mayıs 2016
NASIL BİR GENÇLİK YETİŞİYOR
3699 Okunma.
11 Nisan 2016
11 NİSAN KURTULUŞ SAVAŞI VE KÖRELEN MİLLİ DUYGULARIMIZ
2758 Okunma.
08 Mart 2016
ÖLDÜRÜLEN BİN KADIN VE 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ
3341 Okunma.
12 Ekim 2015
DERDİNİZ ÖZGÜRLÜK DEĞİL
2696 Okunma.
15 Haziran 2015
BABALAR GÜNÜ KUTLU OLSUN
2991 Okunma.
13 Haziran 2015
SEÇİMİN ARDINDAN
2776 Okunma.
01 Haziran 2015
İSTANBUL DENİNCE AKLA FATİH SULTAN MEHMET GELİR
4030 Okunma.
19 Mayıs 2015
SEÇİM ARENASI RİNG BAŞLADI
2745 Okunma.
07 Mayıs 2015
KENDİ MEMLEKETİMİZDE YABANCI OLDUK
2835 Okunma.
13 Nisan 2015
11 NİSAN KURTULUŞ HİKAYESİ
5032 Okunma.
10 Nisan 2015
KURTULUŞ SAVAŞIMIZIN İKİ KAHRAMAN KADINI
5546 Okunma.
07 Mart 2015
8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ
3074 Okunma.
03 Mart 2015
KARACADAĞ’A SAHİP ÇIKMAYANLAR UTANSIN
3065 Okunma.
24 Şubat 2015
AVRUPALILAR KENDİLERİNE OSMANLIYI HATIRLATAN TÜRKLERİ SEVMEZ
4692 Okunma.
20 Ocak 2015
KAZANCI BEDİH EFSANESİ
3859 Okunma.
15 Ocak 2015
KADIN CİNAYETLERİNİN KORKUTUCU BOYUTLARI
3144 Okunma.
07 Ocak 2015
DUYURULUR BELEDİYE’NİN SORUMLULUKLARI VE GÖREVLERİ
2688 Okunma.
02 Aralık 2014
URFA'YI ANLATAN REZİL DİZİLERE KİM DUR DİYECEK
9142 Okunma.
26 Kasım 2014
YÖREMİZDE KADININ HAYATINDA YOK, YOK
2813 Okunma.
17 Haziran 2014
ÖLÜMLERİNİN 6. YILIDA ANNEM VE SERDAR GÜLLÜOĞLU
5885 Okunma.
14 Haziran 2014
BABALAR GÜNÜ
3056 Okunma.
11 Haziran 2014
12 HAZİRAN DÜNYA ÇOCUK GÜNÜ
2957 Okunma.
11 Nisan 2014
URFA KURTULUŞ SAVAŞINDAN KURTULUŞ MÜZESİNE
5285 Okunma.
04 Nisan 2014
URFA YİNE SİYASET DERSİ VERDİ
2950 Okunma.
17 Mart 2014
SİYASET HİÇ BU KADAR KİRLENMEMİŞTİ
3731 Okunma.
08 Mart 2014
8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ
2924 Okunma.
Haber Yazılımı