Yazı Detayı
27 Ocak 2018 - Cumartesi 12:48 Bu yazı 1982 kez okundu
 
172 AYDIN MÜSVEDDESİ VATANDAŞLIKTAN ATILSIN
Tuğba POLAT
 
 

Hepimizin bildiği gibi İslam beldeleri senelerdir Haçlı orduları ve onların yerel işbirlikçileri tarafından yakılıp yıkılıyor. İnsanlar kadın çocuk demeden kundaktaki bebeğe kadar hunharca katlediliyor. Şanslı olanlar ise malını mülkünü geride bırakarak yurtlarından sürülüp atılıyor. Devlet-i Aliyye’nin yıkıldığı günden bu yana sahipsiz olan mazlumlar ise bugün onun mirasçısı olan Türkiye’den medet umuyor.

******

Hepimizin gözü kulağı Afrin’de. Sömürgeci eşkıyaların prangalarından kurtulan devletimiz, yıllardır enerjimizi tüketmek için mücadele eden işbirlikçi hainleri boğmak için bir harekât başlattı. Sağcı-Solcu- Sünni-Alevi-Laz-Kürt-Türk-Arap herkes tek yürek haline geldi ve bizim için yeni bir İstiklal mücadelesi anlamındaki bu kutlu yolda dik bir duruş sergiledi.

******

Ensarı muhaciri yemekler yapan bacılar, kurbanlar kesen analar, mektuplar yazan çocuklar, camilerde-evlerde Kur’an-ı Kerim okuyan ihtiyarlar… Belki de yeniden ümmet olmayı hatırlıyoruz. Haçlıların unutmaya başladığı bir şey vardı. Asırlardır içteki ve dışarıdaki hainlerle mücadele eden milletimizin ve devletimizin yüreğindeki vatan sevgisi, İman aşkı, merhameti hiçbir zaman değişmedi. Devletlerimizin ismi değişti, değerlerimiz baki kaldı. Oyun aynı oyun, hainler birbirinin devamı. Dava Hak-batıl…  Allah şahadeti düğün bilen kahramanlarımızın yardımcısı olsun. Rabbimiz, memleketimizi küffarın ve işbirlikçi hainlerin şerrinden korusun.

******

İçimizdeki hainlere ve vatan düşmanlarına ayrıca dikkat çekmek istiyorum. İnsan dışarıdakini anlıyor, şeytan şeytanlığını yapacak zaten bu onun görevi. Ancak bu ülkede yaşayan, bu ülkenin ekmeğini yiyenlere ne demeli? Kendilerine sözde sanatçı, aydın diyen aymazların yaptığına ne demeli? Geçtiğimiz günlerde Meclise gönderilen bildiriden ve bu bildiriye imza atan vatan hainlerinden bahsediyorum.  Askerlerimiz senin ailen rahatça uyusun, namusu korunsun diye kendi ailesini evladını hanımını bırakıp karda kışta canını dişine takarak savaşıyorken arkadan vurmak ne demek? Şimdiye kadar yapmadığı kalleşlik ve vahşet kalmayan terör örgütlerinin vurulması niye bu kadar canınızı yakıyor? Ya da madem bu kadar örgütçüsünüz o zaman yeriniz bu toprakların dışı yani onların yanı olmalı.

İşte vatan hainlerin imza attıkları o bildiri

“Sayın Adalet ve Kalkınma Partisi Milletvekili,

Biz aşağıda imzası bulunan yurttaşlar, elinizdeki yetki ve taşıdığınız sorumluluk nedeniyle milyonlarca insanımız adına size sesleniyoruz.

******

Ülkemizde ve bölgemizde savaş değil sulh ve sükûn istiyoruz. Sınırlarımızı korumanın ve beka sorunu yaşamamanın en iyi yolunun karşılıklı dostluk ve iyi komşuluk bağlarını güçlendirmek olduğuna inanıyoruz. Güvenliğimizin milyarlara mâl olan silahlanmayla, gencecik insanların yaşamı pahasına ve on binlerce aileyi yersiz yurtsuz bırakacak bir savaşla değil, karşılıklı müzakere ve işbirlikleri üzerinden sağlanacağını, üstelik bunun mümkün olduğunu, tecrübe ile biliyoruz.

******

Türkiye’ye bir tehditte bulunmayan, Suriye toprağı olan Afrin’e silahlı müdahalenin bölgemize ve ülkemize barış ve güvenlik değil, daha büyük sorunlar, yıkım ve acı getireceğini, Kürt yurttaşlarımızı da yürekten yaralayacağını biliyoruz.

******

Orta Doğu’yu bir vekalet savaşları cehennemine çevirmiş olan yabancı devletlerin oradaki askerî varlıkları bile uluslararası hukukun ihlaliyken, onların arasına katılmak gibi bir niyet ve bu yönde atılacak adımlar ülkemizi sadece hüsrana uğratacak, on yıllarca telafisi mümkün olmayacak toplumsal, siyasal, ekonomik ve insanî kayıplara yol açacaktır.

******

Yurttaş kimliğimiz ve sorumluluğumuzla, halkımızın ve tarihin önünde siz yetki sahiplerini uyarıyor, sesimize kulak vererek sağduyulu davranmaya, savaşı derhal durdurmaya ve sorunu diyalogla çözmeye davet ediyoruz.

Saygılarımızla.”

******

Bugün Bağdat’a, Musul’a, Halep’e, Şam’a, Rakka’ya, bakın. Bunlar öne çıkan büyük şehirler olduğu için örnek olarak gösteriyorum. Hepsi yakılıp yıkıldı. İnsanların sığınmış oldukları evler, binlerce tonluk bombalarla onlara mezar edildi. Kundaktaki bebeklere kadar… Bir tarafı yıkık olmayan tek bir bina bulamazsınız. O zaman neredeydiniz? Neden sesiniz çıkmadı insan müsveddeleri.  

******

Umarım birileri sesimi duyar. Ben ve benim gibi düşünen milyonlarca vatandaş bu yaratıklarla aynı ülkede nefes almak istemiyoruz. Utanç ve hıyanet bildirisine imza atan bu isimlerin bu güzel ülkenin vatandaşlığından çıkarılması için bir bildiri kaleme alalım. Ne mutlu vatanım Türkiye, dinim İslam diyene… Selametle…

 
Etiketler: 172, AYDIN, MÜSVEDDESİ, VATANDAŞLIKTAN, ATILSIN,
Yorumlar
Haber Yazılımı