Haber Detayı
14 Ekim 2021 - Perşembe 07:50 Bu haber 487 kez okundu
 
ŞUTSO Heyeti’nden Teknokent’e ziyaret
Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek ve beraberindeki heyet, Üniversite-Sanayi-Kamu arasındaki işbirliğini arttırıcı ve geliştirmeye yönelik projelerin yürütüldüğü Şanlıurfa Teknokent'e bir ziyaret gerçekleştirdi.
Ekonomi Haberi
ŞUTSO Heyeti’nden Teknokent’e ziyaret

Mutlu GÜNEŞ / Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek ile Yönetim Kurulu Üyeleri Metin Baydar ve Mustafa Direkçi'den oluşan ŞUTSO Heyeti, Şanlıurfa Teknokent Genel Müdürü Prof. Dr. Mehmet Hançer'den Teknokent'le ilgili bilgi alarak, paydaşlar arası işbirliğini arttırmaya yönelik fikir alışverişinde bulundu.
Seri üretim öncesi son aşama olan prototipleme ve deneme üretimlerinin yapıldığı Şanlıurfa Tekno-İŞGEM işliklerini ve girişimci adaylarına periyodik olarak proje yazma, iş planı hazırlama vb. eğitimlerin verildiği Tohum Harran Kuluçka Merkezini de ziyaret eden heyet, işletme temsilcilerinden yürüttükleri çalışmalar hakkında bilgi aldı. 36 projenin devam ettiği, kuluçka firmaları dahil 34 girişimci firmanın bulunduğu Şanlıurfa Teknokent'te, destek firma sayısı 3, doluluk oranı ise 60 olarak öne çıkıyor.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ŞUTSO, Heyeti’nden, Teknokent’e, ziyaret,
Yorumlar
Haber Yazılımı