Haber Detayı
25 Haziran 2022 - Cumartesi 10:23 Bu haber 652 kez okundu
 
ŞUTSO Gıda Analiz ve Araştırma Merkezi, Faaliyete başlıyor
Türkiye, AB ortak finansmanı ve TÜBİTAK ile Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) iş birliğiyle, yaklaşık 20 Milyon TL maliyetle kente kazandırılan ŞUTSO Gıda Analiz ve Araştırma Merkezi, yakın zamanda numune kabulüne başlayacağını duyurdu.
Ekonomi Haberi
ŞUTSO Gıda Analiz ve Araştırma  Merkezi, Faaliyete başlıyor

Mutlu GÜNEŞ /  Yönetim Kurulu Üyeleriyle birlikte ŞUTSO Gıda Analiz ve Araştırma Merkezi Laboratuvar Müdürü Dr. S.Merve Balcı ve Ekip Üyelerini ağırlayan, ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek; merkezin Şanlıurfalı üreticilere büyük fayda sağlayacağını vurguladı. 
Toplantıda merkezin faaliyet alanlarıyla ilgili bilgi veren ŞUTSO Gıda Analiz ve Araştırma Merkezi Laboratuvar Müdürü Dr. S.Merve Balcı, "Merkezimizdeki son hazırlıklar da tamamlanmış durumda. TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi (MAM) IPA-INNOFOOD Projesi kapsamında ilimize kazandırılan, Mikrobiyolojik, kimyasal ve fiziksel analizlerin gerçekleştirileceği merkezimiz, yakın zamanda numune kabulüne başlayacak. Şanlıurfa ve yakın illerde gıda endüstrisinin ve ihracatçıların ihtiyaç duyduğu analizlerin akredite olarak yapılmasını sağlayacak olan ŞUTSO Gıda Araştırma, Test ve Analiz Merkezinde; özellikle Antep fıstığı, baharat, süt ve süt ürünleri, tahıl, sebze, meyve sektörlerinde faaliyet gösteren gıda üreticileri faydalanabilecek. Bölgedeki KOBİ'ler, ürünleri için ihtiyaç duydukları kalıntı, bulaşan, aflatoksin ve gıda kalitesi ölçümlerini nitelikli iş gücünden yararlanarak yürütülebilecek" diyerek sözlerini tamamladı. 
ŞUTSO'da gerçekleştirilen toplantıda Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Mehmet Yetim, Selçuk Karakuş, Yönetim Kurulu Üyeleri Cevahir Asuman Yazmacı, Mehmet Çalışkan, Metin Baydar, M.Sait Aydın ve Mustafa Direkçi de hazır bulundu.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ŞUTSO, Gıda, Analiz, ve, Araştırma, , Merkezi,, Faaliyete, başlıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı