Haber Detayı
22 Haziran 2022 - Çarşamba 10:57 Bu haber 285 kez okundu
 
Süleymaniye’de, yıkım başladı
Şehir içi ulaşım ağını genişletmek ve vatandaşların daha konforlu yollara kavuşmasını sağlamak için Başkan Zeynel Abidin Beyazgül'ün talimatları doğrultusunda çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi; Süleymaniye Mahallesinde 25 metrelik yol açmak için kamulaştırılan 65 bağımsız yapının yıkımına başladı
BELEDİYE Haberi
Süleymaniye’de, yıkım başladı

KAMULAŞTIRILAN 65 YAPI YIKILIYOR
Açtığı yeni cadde ve bulvarlarla şehir içi ulaşımını büyük ölçüde rahatlatan Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların daha rahat ve konforlu yollara kavuşması için hazırladığı projeleri hayata geçirmeye devam ediyor. Şehrin ihtiyaçları kapsamında Süleymaniye Mahallesinde kamulaştırma çalışması başlatan Büyükşehir Belediyesi; bölgede 25 metrelik yol açmak için kamulaştırma işlemi tamamlanan 65 bağımsız yapının yıkım çalışmalarına başladı.
 TRAFİĞE NEFES ALDIRACAK
Kalan yapılarla ilgili kamulaştırma çalışmalarının devam ettiğini belirten ekipler, belirlenen yapıların yıkımı ile birlikte Süleymaniye Mahallesi, Salih Özcan Bulvarı ile İpekyol Mahallesini birleştiren bağlantı yolunda ulaşımın daha kolay sağlanacağını bildirdi. Trafik akışını hızlandıracak olan yolun 25 metre genişliğinde olacağını vurgulayan ekipler, yıkım işlemlerinin tamamlanmasıyla birlikte projenin en kısa sürede hizmete sunulacağını dile getirdi. (Seyfullah POLAT)

Kaynak: Editör:
Etiketler: Süleymaniye’de,, yıkım, başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı