Haber Detayı
12 Eylül 2014 - Cuma 08:26 Bu haber 1659 kez okundu
 
Siverek Kadıköy'de tanıtılacak
İstanbul'un Kadıköy ilçesinde her yıl geleneksel olarak düzenlenen "Şanlıurfa Siverek Tanıtım Günleri" bu yıl 12, 13, 14, Eylül 2014 tarihinde düzenlenecek.
Kültür Haberi
Siverek Kadıköy'de tanıtılacak

M. Akif PARLAK / Etkinlik Kadıköy Göztepe Ögürlük Parkı'nda yapılacak. Etkinlik kapsamında alanda açılacak olan stantlarda gelen ziyaretçilere ilçenin tarihi turistik ekonomik açıdan tanıtan broşür DVD dağıtımı ve tanıtıcı sinevizyon gösterileri hadiye edilecek.
Bu  özel günlerde Türkiye'de yapılan halk oyunları yarışmasında birinci olan Siverek Belediyesi folklor ekibi ve halk müziği gurubu belirlenen saatlerde gösteri sunacak.
Ayrıca çeşitli illerden gelen Siverekli mahalli sanatçılar okuyacakları türkü, hoyrat ve gazellerle etkinliğe renk katacak.
Tanıtım günlerine binlerce yerli ve yapancı ziyaret etmesi bekleniyor. Siverek Kaymakamı Hamza Erkal gazetemize yaptığı açıklamada Siverek'in son yıllarda kendini tanıtmak adına Türkiye'nin çeşitli illerinde açılan tanıtım günlerine katıldığını söyledi.
 Siverek'in 250 bin nüfusunu olduğunu hatırlatan Erkal, şunları söyledi:
 "Siverek çok büyük bir ilçe. Ama ne yazık ki şimdiye kadar hep geri planda kaldı. Ama artık Siverek'te hiç birşey eskisi gibi olmayacak. İlçe olarak bütün stantlarda yerimizi almaya çalışıyoruz. Bizim tek amacımız var. O da sahip olduğumuz değerleri yaşadığımız kültürü dışarıdaki insanlara tanıtmaktır. Etkinlikte yöresel kıyafetlerden tutunda yöresel yemeklere kadar her şey olacak. Türkiye'de Siverek'in adını kültürünü bilmeyen kalmayacak. Başta İstanbul'da yaşayanlar olmak üzere herkesi tanıtım günlerimize bekliyoruz

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: İstanbulun, Kadıköy, ilçesinde, , her, yıl, geleneksel, olarak, düzenlenen, "Şan
Yorumlar
Haber Yazılımı