Haber Detayı
14 Ekim 2021 - Perşembe 08:13 Bu haber 482 kez okundu
 
Şanlıurfa’ya Ticaret Merkezi kuruluyor
Şanlıurfa merkez ilçesi Eyyübiye'de kurulması planlanan Ticaret Merkezinin 2023 yılında hizmete geçmesi beklenirken, 1200 dönüm üzerine yaklaşık 2 bin işyerinin yer alacağı merkezde yaklaşık 20 bin kişinin istihdam edilmesi hedefleniyor.
Ekonomi Haberi
Şanlıurfa’ya Ticaret Merkezi kuruluyor

Mutlu GÜNEŞ / Gıda toptancıları, Tekstil Konfeksiyon, Züccaciye, Oyuncak, Hırdavat gibi sektörlerin yanı sıra daha birçok sektörün yer alacağı merkez için imar çalışmalarına başlanıldı.
Şanlıurfa merkez Eyyübiye ilçesinde kurulacak olan Ticaret Merkezinin çalışmalarını yürüten Şanlıurfa Gıda İmalatçılar Kooperatifi Başkanı Kureyşi Çelik,  Yıllardır bölgede üretilen ürünlerin pazara ulaştırılmasında güçlükler çekildiğini, yanı başımızda bulunan büyük ilçelerimizin bile çevre illerden ticaret merkezlerinden alışveriş yaptıkları bunun nedeninin ticaret merkezinin olmayışı olarak gördükleri için harekete geçtiklerini dile getirdi.
Çelik " Şanlıurfa günden güne hem kırsaldan hem dışarıdan göç aldığı gibi nüfusta ciddi oranda artmaktadır. Bununla beraber işsizlik oranı arttığından işsizliğinde önüne geçilecek olan bu projeyle yaklaşık 20 bin kişinin istihdamını sağlamayı düşünüyoruz Ticaret merkezimizin hayata geçirilmesinin ardından yanı başımızda bulunan Ortadoğu ülkelerine daha çok ihracat sağlanacaktır." dedi.
Ticaret merkezimizin hayata geçirilmesinin ardından yanı başımızda bulunan Ortadoğu ülkelerine daha çok ihracat sağlanacaktır.
Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı, İbrahim Halil Peltek, "Şanlıurfa'da kurulması planlanan Ticaret merkezine her türlü desteği verdiklerini belirterek, Şanlıurfa'nın istihdamına ve ticaretine büyük katkı sunacağına inandığımız merkezin sadece ilimize değil bölgemiz ve ülkemize ciddi katkıları olacağını düşünüyoruz" dedi.
Peltek, Şanlıurfa genç nüfusu ve barındırdığı diğer potansiyeller ile cazibe merkezi haline geldiğini belirterek, kurulacak bu merkez ile hem ticaretimiz hemde ihracatımız daha yüksek rakamlara ulaşacaktır" diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Şanlıurfa’ya, Ticaret, Merkezi, kuruluyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı