Haber Detayı
23 Haziran 2022 - Perşembe 10:21 Bu haber 225 kez okundu
 
‘Şanlı’ Payemizin 38. Yılı
Dillere destan bir mücadeleyle İşgalci Fransız askerlerini bozguna uğratarak topraklarından çıkaran Şanlıurfa; TBMM tarafından kendine layık görülen 'Şanlı' payesinin 38. Yılını idrak ediyor.
Yaşam Haberi
‘Şanlı’ Payemizin 38. Yılı

Seyfullah POLAT /  102 yıl önce İşgalci Fransız askerlerini perişan ederek topraklarından çıkarmayı başaran Şanlıurfa'ya, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından 'Şanlı' unvanı verilişinin 38. Yıl dönümü programı Osmanbey Yeni Şehitlik Anıtı'nda düzenlenen törenle başladı. 
Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül ve 20. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Oktay Ağbuga'nın hazır bulunduğu törene; Kamu Kurum İdare Amirleri, Şehit Aileleri Derneği ve Gaziler Derneği üyeleri katıldı. Saygı atışı akabinde saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunduğu program protokol üyelerinin konuşmasıyla devam etti.


AYHAN: ATALARIMIZIN GÖSTERDİĞİ BİRLİKTELİK RUHU KIYAMETE KADAR DEVAM EDECEK
Programda tüm Şanlıurfalıların 'Şanlı' unvanının 38. Yılını kutlayan Vali Ayhan, "Büyük bir özveriyle, canlarını siper ederek gözlerini dahi kırpmadan kararlılıkla İşgalci Fransızları şehrimizden çıkaran Urfa halkı; hiçbir zaman düşmana, zorbalığa, sömürüye boyun eğmemiştir; eğmeyecektir de. Halkımızın Kurtuluş mücadelesinde gösterdiği bu şanlı direnişe uygun şekilde, şehrimizin adı Şanlıurfa ilan edildi. 7 Nisan 2016'da da TBMM genel kurulunda oy birliğiyle şehrimize istiklal madalyası verildi. Bu sürece katkısı olan herkese sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz. Kurtuluş mücadelesinde gösterilen birliktelik ruhuna uygun olarak bizler de bugün atalarımıza yakışır şekilde çabalamaya; vatanımızı, milletimizi yüceltmeye devam ediyoruz. Son nefesimize kadar da İnşallah devam edeceğiz. İstikrar ve refah içinde, şehrimizi büyüteceğiz, geliştireceğiz. Bunu hepimiz el ele, gönül gönüle yapacağız. Bundan hiç kuşku duymuyorum. Gece gündüz, bu gayemizi gerçekleştirmek adına çalışıyoruz" ifadelerine yer verdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ‘Şanlı’, Payemizin, 38., Yılı,
Yorumlar
Haber Yazılımı