Haber Detayı
01 Mart 2014 - Cumartesi 11:04 Bu haber 862 kez okundu
 
"Özel yatırımları cezbetmek lazım"
Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, "Sadece kamu yatırımlarıyla bir bölgenin kalkınması mümkün değil, özel yatırımları da cezbetmek lazım" dedi.
Ekonomi Haberi

AA / Bakan Yılmaz, Viranşehir ilçesindeki temasları kapsamında muhtarlarla bir araya geldiği toplantıda, hükümet olarak bölge illerine büyük önem verdiklerini ve yatırımların da bu ölçüde gerçekleştirildiğini söyledi.
Bütün belde ve köylere su, yol ve elektriğin ulaştırılması için Köy Altyapısını Destekleme Projesi (KÖYDES) kapsamında sadece Şanlıurfa'nın köylerine son 12 yılda 275 milyon TL kaynak aktarıldığını vurgulayan Yılmaz, büyükşehir olan kentlerde yapılan hizmetlerin bundan sonra tek çatı altında olacağını ve belediyelere daha fazla kaynak aktaracaklarını belirtti.
Eski bir planlayıcı olduğunu anımsatan Yılmaz, bir yerin kalkılması için devlet desteğinin yeterli olmadığını, bunun yanında özel sektörün de yatırım yapması gerektiğini kaydetti.
Yatırımların yerleşim birimlerine ulaşmasında alt yapı ve yerel yönetimlerin önemli rol oynadığına işaret eden Yılmaz, şöyle konuştu:
"Viranşehir'in gelişmesi için özel sektörü buralara çekmemiz lazım. Sadece kamu yatırımlarıyla bir bölgenin kalkınması mümkün değil, özel yatırımları da cezbetmek lazım. Onun içinde bu huzur ortamı çok önemli, altyapı ve yerel yönetimin desteği çok önemli. Viranşehir'i o hiç ismiyle alakası olmayan çok daha modern, çok daha gelişmiş bir kent haline getireceğiz."
Yılmaz, ilçedeki temaslarının ardından kara yoluyla Diyarbakır'a hareket etti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kalkınma, Bakanı, Cevdet, Yılmaz, "Sadece, kamu, yatırımlarıyla, bir, bölgenin,
Yorumlar
Haber Yazılımı