Haber Detayı
25 Kasım 2021 - Perşembe 10:30 Bu haber 459 kez okundu
 
Öğrencilere etkili ve verimli ders çalışma semineri
Siverek Belediyesi, üniversite sınavlarına hazırlanan öğrencilere yönelik sınavda hedef belirleme, etkili ve verimli ders çalışma konulu seminer düzenledi.
Eğitim Haberi
Öğrencilere etkili ve verimli ders çalışma semineri

Haber Merkezi /  Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından Ramazan Acarlar Gençlik Evinde üniversite sınavlarına hazırlanan öğrencilerin başarı ortalamasını yükseltmek amacıyla seminer düzenlendi.
İstanbul Aydın Üniversitesi Rehberlik Uzmanı Ümit Öztürk, sınavlara hazırlanan öğrencilere başarılı olmanın ve etkili ders çalışmanın yöntemlerini anlattı.
Ders çalışırken zamanın verimli olarak kullanılmasının önemini anlatan Öztürk, öğrencilere hedeflerine odaklanmaları gerektiğini söyledi.
Dicle-Bağlar Mahalleleri Kadın Dayanışma ve Kültür Merkezi’nde yaklaşık iki saat süren seminer, öğrencilerin sorularıyla son buldu.
Eğitime verdikleri önemi anlatan Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Abdulkadir Eneş, Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) hazırlanan öğrencilerin başarı ortalamasının artması için çeşitli seminerler düzenlediklerini belirtti.
Belediye Başkanı Ayşe Çakmak’ın eğitim konusundaki hassasiyetine değinen Eneş, “Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın ve gençlerimizin eğitimine önem veriyoruz. Bu konuda belediye başkanımızın özel bir hassasiyeti var ve öğrencilerimizin başarılı olması için tüm imkanların seferber edilmesini istedi. Bizde öğrencilerimizin eğitimi için elimizden geleni yapıyoruz.” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Öğrencilere, etkili, ve, verimli, ders, çalışma, semineri,
Yorumlar
Haber Yazılımı