Haber Detayı
21 Haziran 2022 - Salı 13:22 Bu haber 2425 kez okundu
 
Kent Konseyinde Şanlıurfa turizmi konuşuldu
Şanlıurfa Kent Konseyi, Turizm Komisyonu düzenlenen istişare toplantısında Şanlıurfa’nın turizm sektöründeki sorun ve çözüm önerilerini masaya yatırdı.
Ekonomi Haberi
Kent Konseyinde Şanlıurfa turizmi konuşuldu

Bekir Polat

Şanlıurfa Kent Konseyi, Turizm Komisyonu düzenlenen istişare toplantısında Şanlıurfa’nın turizm sektöründeki sorun ve çözüm önerilerini masaya yatırdı.

Şehire dair sorunların tespiti, çözüm önerileri konusunda paydaş kurum ve kuruluşların yanı sıra STK temsilcilerinin bir araya gelerek ortak bir düşünce oluşturup ilgili kurum ve kuruluşlara tavsiye  niteliğinde raporlar sunan Şanlıurfa Kent Konseyi,  Şanlıurfa’nın turizm sektörüne ilişkin çalışmaları kapsamında Şanlıurfa Kent Konseyi turizm Komisyonu toplantısına ev sahipliği yaptı.

Toplantıya, Şanlıurfa Kent Konseyi Başkanı M. Adil Saraç, Turizm Komisyonu başkanı ve TUREB Denetleme Kurulu Başkanı Müslüm Çoban, ŞURO Başkanı Merve Ofluoğlu, TURSAB GAP BTK Başkan Yardımcısı Ali Canbek, ŞURKAV Genel Sekreteri Şükrü Üzümücü, Şanlıurfa Turizmi Geliştirme A.Ş. Yetkilisi Gökhan Yurtsever, ŞUTUDER Başkanı Cihat Gürüz, H.Ü. TOY Öğretim Üyesi Fırat Özberk, Şanlıurfa Çalışma Grubu Başkanı Rüştü Öcal’ın yanı sıra Şanlıurfa ve İlçelerinde faaliyette bulunan STK ve turizm sektörü  temsilcileri katıldı.

Açılış konuşmasını Şanlıurfa kent Konseyi başkanı M. Adil Saraç’ın yaptığı toplantının modertörlüğünü yapan Komisyon Başkanı Müslüm Çoban ise yaptığı konuşmada; Bilindiği üzere turizm Şanlıurfa ve Mezopotamya bölgesinin en önemli değerleri arasında yer alıyor. Son yıllarda özellikle arkeoloji alanında Şanlıurfa dünyanın gözünün çevrildiği bir şehir. Şanlıurfa’nın turizmden hak ettiği payı alması ve turizm çıtasısın yükseltilmesi için altyapı sorunlarının hızlı bir şekilde çözülmesi gerekiyor. Bu toplantımızın amacı turizm sektöründe faaliyet gösteren değerli temsilcilerimizin bu konudaki görüş ve önerilerini alarak rapor haline getirip ilgili kurum ve kuruluşlara rapor halinde sunmak ve sorunların çözümünün takipçisi olmaktır” dedi.

Daha sonra  söz alan sektör temsilcileri Şanlıurfa turizminin potansiyeli, karşılaştıkları sorunlar ve çözüm önerileri konusunda fikirlerini dile getirerek soruların çözümü noktasında bu toplantıların sürekliliğinin ve sorunların çözümü için takipte kalmanın önemine vurgu yaptılar.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kent, Konseyinde, Şanlıurfa, turizmi, konuşuldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı