Haber Detayı
29 Haziran 2022 - Çarşamba 09:53 Bu haber 409 kez okundu
 
Günak: Uyuşturucu ile mücadelede hala gerideyiz
"Uluslararası Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığı ile Mücadele Günü" kapsamında açıklamalarda bulunan Şanlıurfa İl Sağlık Müdür Vekili Dr. Öğretim Üyesi Faruk Günak, "Son zamanlarda uyuşturucu ile mücadelede büyük mesafe kat edildi, ama hala hedeflerimizin gerisindeyiz. Toplumu bilinçlendirme noktasında her birimin sorumluluk almasıyla daha ciddi mesafeler kat edebiliriz" diye konuştu.
Sağlık Haberi
Günak: Uyuşturucu ile mücadelede hala gerideyiz

Ayser POLAT / İl Sağlık Müdür Vekili Dr. Öğretim Üyesi Faruk Günak, "Uluslararası Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığı ile Mücadele Günü" kapsamında yayınladığı mesajında, bağımlılıkla mücadeleye dikkat çekti. 
Toplumda farkındalık oluşturmak ve toplum bilincini artırmak amacıyla çeşitli etkinliklerin yapıldığına değinen Günak, "Uluslararası Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığı ile Mücadele Günü münasebetiyle çeşitli etkinlikler düzenledik. İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı ile beraber diğer paydaş kurumlar olan Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Millî Eğitim Müdürlüğü, Diyanet İşleri Başkanlığı, Yeşilay, Tarım İl Müdürlüğü, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Müftülük, Emniyet ve Jandarmanın da katılımıyla standlar oluşturuldu. Toplumu bilinçlendirme adına her stantta ayrı ayrı hangi birimin neler yaptığını vatandaşlara aktarma imkânları oldu" diyerek yapılan çalışmayla ilgili bilgi verdi. 


NESLİMİZİ KORUMAK İÇİN MÜCADELEYE DEVAM EDECEĞİZ
Son zamanlarda uyuşturucu ile mücadelede büyük mesafeler kat edildiğini vurgulayan Günak, "Ama hala hedeflerimizin gerisindeyiz. Umuyoruz ki hem toplumu bilinçlendirme hem de gençlerimizi bilinçlendirme adına her birim kendine düşen görevi yaptığı zaman biraz daha mesafe kat edebiliriz. Çocuklarımızı uyuşturucudan alıkoymak gençliğimizi ve neslimizi kurtarmak adına mücadele etmeye devam edeceğiz. Bu kapsamda İçişleri Bakanlığımız tarafından hayata geçirilen yerli ve milli bir yazılım olan 'UYUMA' uygulaması ile toplumsal sorumluluk bilinci daha etkin hale gelmiş, uyuşturucuyla kalıcı ve güçlü bir mücadele ortamı oluşmuştur. 'UYUMA' uygulaması akıllı telefonlardan Google Play Store ve Apple sanal mağazalarından ücretsiz olarak temin edilebilmektedir.  Ayrıca Sağlık Bakanlığımızın Uyuşturucu ile Mücadele Danışma ve Destek Hattı Alo 191 de bilgi ve destek için 7/24 hizmet vermektedir. Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü olarak bu organizasyona her zaman olduğu gibi destek verdik. Diğer paydaş kurumlara da verdikleri destek için teşekkür ediyorum" diyerek gençliği uyuşturucu madde bağımlılığından korumak adına yürütülen çalışmaların el birliğiyle başarıya ulaşacağına inandığını dile getirdi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Günak:, Uyuşturucu, ile, mücadelede, hala, gerideyiz, ,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı