Haber Detayı
20 Mayıs 2016 - Cuma 09:46 Bu haber 871 kez okundu
 
GAP Vadisi'nde çalışmalar sürüyor
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından GAP Vadisinde sürdürülen çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Nihat Çiftçi, Şanlıurfa'nın en büyük yeşil alan çalışmasının tamamlanması ile kenti bir adım daha öteye taşıyacaklarını söyledi.
Güncel Haberi
GAP Vadisi'nde çalışmalar sürüyor

Haber Merkezi / Şanlıurfa kent merkezi ve tüm ilçelerde gelişim ve dönüşümü gerçekleştiren Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Şanlıurfa'nın en büyük yeşil alan projesi olacak GAP Vadisi 1. Etap çalışmalarının yüzde 60'lık kısmını tamamladı.
Sürdürülen çalışmaları yerinde inceleyerek yetkililerden bilgi alan Başkan Nihat Çiftçi, "Çalışmaları birebir takip ediyoruz. Amacımız kentimizin yeşil alan miktarını arttırarak şehrimize daha da nitelikler kazandırmaktır" dedi.
Bölgede ikinci ve üçüncü etap çalışmaların ihalesini yaptıklarını da sözlerine ekleyen Başkan Çiftçi, "Şanlıurfa'mızın en önemli sosyal mekanı ve en geniş yeşil alanı olacak Cumhuriyet Parkı'nda devam eden çalışmaları inceledik. Bilindiği gibi Cumhuriyet Parkı'nın temellerini 1 Kasım seçimleri öncesinde atmıştık. Yüklenici firma ve teknik ekip bölgedeki çalışmaları süratli bir şekilde sürdürüyor. Şuan fiziki olarak alanda gerçekleştirme oranımız yüzde 60'larda. Kullanılacak malzemelerin tamamı hazır. Çok kısa bir sürede Cumhuriyet Parkı'ndaki çalışmalarımızı tamamlayıp, Şanlıurfa'mıza kazandıracağız. Zaten bir tarafta inşaat devam ediyor, bir taraftan da yine Cumhuriyet Sosyal Tesisleri vatandaşlarımıza hizmet vermeyi sürdürüyor. Bu, GAP Vadisi'nin birinci etabıydı ve 120 bin metrekarelik bir alandı. Bunu takip edecek olan ikinci ve üçüncü etabında şu an ihale çalışmaları yürütülüyor. Şanlıurfa yeşil alana hasret bir yer. Urfa'mızın yeşil alanlarını arttıracağız. Çevre Koruma Kontrol Daire Başkanlığımız ve teknik ekibimiz bunun üzerinde çalışıyor. Çünkü böyle sıcak bir mevsim, sıcak bir iklime sahip olan Şanlıurfa'da ancak yeşil alanları arttırarak, sosyal mekanları arttırarak şehrimize nitelik vermemiz gerekiyor. Tüm bu çalışmalarda emeği geçen arkadaşlarımızı kutluyorum" şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Şanlıurfa, Büyükşehir, Belediyesi, tarafından, GAP, Vadisinde, sürdürülen, çalış
Yorumlar
Haber Yazılımı