Haber Detayı
24 Temmuz 2021 - Cumartesi 14:14 Bu haber 1165 kez okundu
 
Ekinci'den 24 Temmuz Gazeteciler Ve Basın Bayramı Mesajı
Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı.
Güncel Haberi
Ekinci'den 24 Temmuz Gazeteciler Ve Basın Bayramı Mesajı

Haber Merkezi / Başkan Ekinci, mesajında şunları ifade etti:

 

“24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı basında sansürün kaldırılışının yıldönümünün yanı sıra basın bayramı olarak kutlanmaktadır. Ülkemizde halen 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü, 3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü Günü ve 24 Temmuz Sansürün Kaldırılması ve Basın Bayram olarak kutlanması Türkiye’de yazılı, görsel ve işitsel yayınların geldiği önemli konumu göstermektedir.

 

Toplumsal değerlere saygılı, kişisel hak ve özgürlükleri temel görev sayan, halkın doğru ve tarafsız haber alma ihtiyacını karşılayan basın kuruluşları demokrasinin güçlenmesine büyük katkı sağlamaktadır.

Toplumdaki çok sesliliğin ve düşünce özgürlüğünün gelişmesinde ve korunmasında çok önemli görevler ifa eden basın mensuplarımızın; sorumluluklarının bilinciyle hareket etmeleri, hukukun evrensel standartlarına bağlı kalmaları ve basın özgürlüğünün istismar edilmemesinin yanı sıra; doğru haber verme, tarafsızlık, özel hayata ve kişi haklarına saygı gibi ilkelerin de gözetilmesi büyük önem arz etmektedir.

Basınımızın değerli mensuplarının bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da bu ilkeleri üstün tutacağına inancım tamdır. Bu duygu ve düşüncelerle Basında Sansürün Kaldırılışının yıldönümü, Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı tebrik ediyor, görevlerini yaparken hayatını kaybeden değerli basın mensuplarını rahmetle anıyor, basın camiamızın tüm mensuplarına sağlık, afiyet ve mutluluklar diliyorum.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ekinci'den, 24, Temmuz, Gazeteciler, Ve, Basın, Bayramı, Mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı