Haber Detayı
30 Ekim 2021 - Cumartesi 12:12 Bu haber 2072 kez okundu
 
Canpolat: merkez - kırsal ayrımı yapmadan çalışıyoruz
Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat ve Başkan Yardımcısı İbrahim Halil Kaya, gazetemize nezaket ziyaretinde bulundu. Ziyarette ilçedeki büyük değişime dikkat çeken Başkan Canpolat, merkez-kırsal ayrımı gözetmeksizin vatandaşların ihtiyaç duyduğu hizmet ve projeleri hızlı bir şekilde hayata geçirdiklerini vurguladı
BELEDİYE Haberi
Canpolat: merkez - kırsal ayrımı yapmadan çalışıyoruz

Göreve başlarken ekibiyle birlikte 'Şeffaf Belediyecilik' anlayışını ilke edindiklerini vurgulayan Başkan Canpolat, "Verdiğimiz ilk talimatlardan biri ihalelerin canlı yayınlanmasıydı. Böylelikle bilgi edinmek isteyen her vatandaşımız, ilgili verilere ulaşabildi. Vatandaşlarımızın takdirini gören bu hizmet, Cumhurbaşkanımız tarafından Türkiye'deki tüm belediyelere talimat oldu. Biz bu çağrının öncesinde bu adımı atarak, ne kadar doğru bir yolda olduğumuzu görmüş olduk" diyerek vatandaşın kendilerine duyduğu güveni boşa çıkarmadıklarını dile getirdi.  


ALTYAPI VE ÜSTYAPIDA ARALIKSIZ MESAİ YAPIYORUZ
Haliliye Belediyesi olarak, Pandemi dönemindeki kısıtlamaları artıya çevirdiklerini vurgulayan Canpolat, "Normal şartlarda günlük hayatı etkileyen altyapı ve üstyapı çalışmalarında hızlı bir yol aldık. Mahallelerimizde bir taraftan parklar yapılırken bir taraftan da yeni asfaltlar dökülüyor ve sathi kaplama yapılıyor. Fen İşleri Müdürlüğümüz aralıksız çalışıyor. Merkez ve kırsal ayrımı yapmadan yollarımızı daha uzun ömürlü hale getirmek için yoğun bir çalışma başlattık" diyerek ilçede her hafta yeni bir projenin açılışını yapmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi.  

 

3 MAHALLEMİZ DAHA DOĞALGAZ ALTYAPISINA KAVUŞACAK

2022 yılında Bağlarbaşı, Süleymaniye ve Yavuz Selim Mahallelerinin doğalgaza kavuşacağı müjdesini hatırlatan Başkan Canpolat, "Süleymaniye, Hızmalı, Bağlarbaşı, Yavuz Selim ve Ahmet Yesevi Mahalle Muhtarlarımızla, AKSA Doğalgaz Bölge Müdürümüz Muhammed Nezih Vural'ı ziyaret ettik. Yaptığımız verimli toplantı sonrasında Süleymaniye, Bağlarbaşı ve Yavuz Selim Mahallelerimizin 2022 yatırım programına alınmasını sağladık. Haliliye Belediyesi olarak çalışmaların daha seri bir şekilde yürütülebilmesi için elimizden geleni her türlü kolaylığı sağlıyoruz ve sağlamaya devam edeceğiz. Haliliye Belediyesi olarak hep birlikte vatandaşlarımızın daha nezih daha konforlu daha sıcak bir ortam sağlamaları ve günlük hayatlarını idame ettirmeleri adına doğalgaz gibi bir nimetin ilçemizin tüm mahallelerinde kullanılabilmesi adına her türlü gayreti ortaya koyduğumuzu ifade etmek istiyorum" diye konuştu.

MİLLET BAHÇEMİZİ EN KISA 
SÜREDE HİZMETE SUNACAĞIZ

Şanlıurfa kent merkezindeki yoğun nüfusun yeşil alan ihtiyacını artırmaya yönelik önemli projelerin başında gelen Haliliye Millet Bahçesi Projesi'ndeki çalışmalarla ilgili bilgi veren Başkan Mehmet Canpolat, inşaat çalışmalarının hız kesmeden sürdüğünü belirtti. Canpolat, "Devteyşti ve Süleymaniye mahallelerimizin kesiştiği 118 dönümlük alanda devam projenin tamamlanmasıyla birlikte kent merkezinin doğu yakasında bulunan GAP Vadisi etapları dışında kuzeybatı bölgesinde de önemli bir alternatif oluşturulacak. Büyükşehir Belediyemizin hayata geçirdiği GAP Vadisi etaplarıyla birlikte doğu yakasında bulunan vatandaşlarımız büyük sevinç yaşadı. İki bölgeyi ekonomik anlamda değerlendirdiğimiz zaman imkânların farklı olduğunu görüyorsunuz. 
Bağlarbaşı ve diğer mahallelerde yaşayan vatandaşlarımız bu yeşil alanlara gelme imkânı bulamıyor. Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte istedik ki şehrimizin, Haliliye ilçemizin bu yakasında da vatandaşlarımızın soluk alabileceği, ailesiyle zaman geçirebileceği, sosyal donatıları olan nezih bir mekân olsun. Burası bir yeşil vadi halinde inşallah vatandaşlarımızın en kısa sürede emirlerinde ve hizmetlerinde olacaktır" diyerek inşaat sürecinin hızlı bir şekilde tamamlanacağını dile getirdi. 

ŞEFFAF BELEDİYECİLİK ANLAYIŞINI İLKE EDİNDİK
Göreve başlarken ekibiyle birlikte 'Şeffaf Belediyecilik' anlayışını ilke edindiklerini vurgulayan Başkan Canpolat, "Verdiğimiz ilk talimatlardan biri ihalelerin canlı yayınlanmasıydı. Böylelikle kamu kaynaklarının kullanımına dair bilgi edinmek isteyen her vatandaşımız, ilgili verilere ulaşabildi. Vatandaşlarımızın takdirini gören bu hizmet, Türkiye'deki tüm belediyelere talimat oldu. Cumhurbaşkanımız, Belediye Başkanlarına hitaben yaptığı konuşmada 'İhaleleri mutlaka şeffaf bir şekilde gerçekleştirin, hatta tüm ihaleleri canlı yayınlayın' dedi. Biz bu çağrının öncesinde bu adımı atarak, ne kadar doğru bir yolda olduğumuzu görmüş olduk. Ancak yapılan doğru işleri sürekli karalayan, bunu kendine meslek edinen insanlar da her zaman olacak. Oluşturulmaya çalışılan her algıya cevap vermeye vakit bulamıyoruz.  Çünkü bizim işimiz vatandaşa hizmet üretmek, onların rızasını kazanıp, duasını almak" diyerek vatandaşın kendilerine duyduğu güveni boşa çıkarmadıklarını dile getirdi.  


ÇEVRİ BİLİNCİ VE GERİ DÖNÜŞÜME KATKI İÇİN

SIFIR ATIK MARKETLERİN SAYISINI ARTIRACAĞIZ
Yaşadığımız şehri temiz tutmanın, tüm vatandaşların ortak vazifesi olduğunu vurgulayan Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, "Bu konuda vatandaşımızdan destek bekliyoruz. Yollar ve parklar yapmak işin kolay kısımları. Önemli olan hepimizin ortak kullandığı bu alanları, bize yakışır şekilde temiz ve bakımlı tutabilmek. Şanlıurfa halkı, temizlik konusunda çevre illere oranla daha hassas, bunu görebiliyoruz. Ancak biz daha fazlasını başarabileceğimize inanıyoruz. Bu nedenle temizlik bilincini ve hassasiyetini artıracak projeler geliştiriyoruz. Temizlik İşleri Müdürlüğümüz bünyesinde yürütülen Sıfır Atık Projesi kapsamında, Devteyşti Mahallesinde bulunan Şehit İbrahim Halil Yıldırım Parkı içerisine, 'Sıfır Atık Market' kurduk. Kurulan marketle vatandaşlarımız, geri dönüşüme katkı sunacak atıklarını getirerek, karşılığında puan sistemiyle temizlik ürünlerini alıyor. İlçe genelinde belirli noktalara kurulan geri dönüşüm kutularıyla özellikle gençlerimiz özelinde bir çevre hassasiyeti oluşuyor. Bu projelerimiz de yoğun bir ilgi gördü. Sıfır Atık Marketlerin sayısını artırmayı hedefliyoruz. Şehrimizi ancak elbirliği ile temiz tutabiliriz" diyerek çevreyi koruma hususunda kararlı olduklarını vurguladı. 

KADINLARA YÖNELİK PROJE VE

HİZMETLERİMİZ ARTARAK DEVAM EDİYOR
Seçim vaatlerinden biri olan; içinde kreş, oturma alanları,  diyetisyen eşliğinde fitness salonu gibi sosyal donatıların bulunduğu Hanımlar Konağı Projesi'nin hayata geçirildiğini ve büyük ilgi gördüğünü belirten Başkan Canpolat, Kadınlara yönelik proje ve hizmetlerin artarak devam edeceğini aktardı. İlçedeki kadın nüfusunun yüzde 51 olduğunun altını çizen Canpolat, "Hazırladığımız tüm projelerde, hanım kardeşlerimize yönelik pozitif ayrımcılık yapıyoruz. Kadın, ailenin temelidir. Kadınların güçlü ve donanımlı olduğu ailelerde, daha sağlıklı bireyler yetişir. Bu nedenle Haliliye Belediyesi olarak kadınlara yönelik açılan merkezlerin sayısını ve işlevselliğini sürekli artırıyoruz. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğümüz, meslek edindirme ve hobi kursları için yeni dönem kayıtlarını almaya başladı. Bu kurslarımız her dönem, her yaş gurubundan yüzlerce vatandaşımızın kendini geliştirmesine katkı sağlıyor" diye konuştu.  

GESEM KURSLARI GENÇLERİMİZDEN BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ
Şanlıurfa'da unutulmaya yüz tutan çulhacılık, bakırcılık, ahşap oymacılığı, tesbihçilik gibi el sanatlarının, Geleneksel El Sanatları Merkezi (GESEM) ile gençlere öğretildiğini aktaran Canpolat; öğrenmek isteyen her yaş gurubundan vatandaşa hitap eden kurslar sayesinde, hem yeni ustaların yetiştirildiğini hem de kente özgü ürünlerin üretiminin gerçekleştirildiğini söyledi. 

SPORTİF VE KÜLTÜREL FAALİYETLERE

BÜYÜK ÖNEM VERİYORUZ
Haliliye Belediyesi olarak altyapı ve üstyapı çalışmalarının yanında, sportif ve kültürel faaliyetlere de büyük önem verdiklerini söyleyen Canpolat, "Düzenlediğimiz kurslarla ve Haliliye Belediyespor olarak tekvando, masa tenisi, voleybol ve basketbol ile bunun gibi birçok branşta 550 öğrenci ile birlikte geleceğe hazırlanıyoruz. Sürekli yeni spor salonları, yeni kültürel tesisler, yeni yüzme havuzları açmaya gayret ediyoruz. Son olarak Belediyemizin ev sahipliğinde Şanlıurfa'da ilk kez masa tenisi ligi organizasyonu düzenledik. Gençlerimizin güzel alışkanlıklar kazanması ve sportif faaliyetlere katılmalarını sağlamak adına her zaman belediye olarak gençlerimizin ve ailelerimizin yanında olmaya devam edeceğiz" diye konuştu.

Seyfullah Polat

Kaynak: (GAP) - Haber Merkezi Editör: HB
Etiketler: Canpolat:, merkez, -, kırsal, ayrımı, yapmadan, çalışıyoruz,
Yorumlar
Haber Yazılımı