Haber Detayı
16 Haziran 2022 - Perşembe 10:16 Bu haber 315 kez okundu
 
Beyazgül: Geleceğin Milli Sporcuları Şanlıurfa’da yetişiyor
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ve 10-12 yaş arası 2 bin çocuğun katıldığı "Küçük Ayaklar Büyük Yürekler" Futbol Şöleni, eski Milli Futbolcular Ümit Karan ve Evren Turhan ile Trabzonspor'un eski oyuncusu İbrahim Yattara'nın katılımıyla başladı.
Spor Haberi
Beyazgül: Geleceğin Milli  Sporcuları Şanlıurfa’da yetişiyor

Bekir POLAT / Büyükşehir Belediyesi Futbol dünyasında başlayan ve 4 gün sürecek olan Futbol şöleninde, Ümit Karan, Evren Turhan ve İbrahim Yattara Şanlıurfalı çocuklarla top koşturdu. Futbol şöleninin açılış konuşmasında katılımcılara hitap eden Başkan Zeynel Abidin Beyazgül, Şanlıurfa'nın Spor ve Futbol şehri olacağını söyledi. 

ŞANLIURFA'NIN YAŞ ORTALAMASI 20 
Şanlıurfa'nın Türkiye'nin en genç nüfusuna sahip illeri sıralamasında başı çektiğini hatırlatan Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, spor alanında gençlerin önünü açacak tesisler hazırlayarak geleceğin Milli Sporcularının Şanlıurfa'dan çıkması için çaba harcadıklarını vurguladı. 
Beyazgül, "Gençlerimizle bir futbol müsabakası yaptık. 2 bin gencimiz bu şölene katıldı. Türkiye'deki şöhretlerimiz ile miniklerimiz arasında bir maç yapıldı. Minik çocuklar maçı kazanmış oldu. Güzel bir spor, güzel bir maç oldu. Ümit Karan, Evren Turhan ve Yattara'ya bu etkinliğe katılmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Şanlıurfalı miniklerle futbol oynadılar. Şanlıurfa'da futbol ümit veriyor. Allah'ın izniyle bu gençlerimiz ileride Milli Takımlarda oynayacaktır. Şanlıurfa gençlik şehri ve 20 yaş ortalaması var. Spora önem verdiğimiz zaman her branşta başarı gelecektir. Şu anda 71 branşta sporcularımız madalyalar aldılar. Ulusal ve uluslararası müsabakalarda dereceler elde ettiler. Gençlerimizi ne kadar salonlara ve sahalara çekersek o kadar başarı gelecektir. Şanlıurfa, tarih, turizm ve kültür şehri olduğu kadar gelecekte bir spor ve futbol şehri olacaktır" ifadelerine yer verdi. 
ASKF Şube Başkanı Adnan Yükselir ise spora verdiği desteklerden dolayı Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül'e teşekkür etti.
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Futbol dünyasında başlayan ve 4 gün sürecek olan Futbol şöleninde Şöhretler ve Şanlıurfaspor takımları maç yaptı.
Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, AK Parti Haliliye İlçe Başkanı İbrahim Eyyüpoğlu, Şanlıurfaspor Kulüp Başkanı Emin Yetim ve çok sayıda davetlinin katıldığı etkinlik şölen havasında geçti. 
Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, AK Parti Haliliye İlçe Başkanı İbrahim Eyyüpoğlu, Ümit Karan, Evren Turhan ile İbrahim Yattara'nın yer aldığı şöhretler takımı ile 10-12 yaş arası çocukların oluşturduğu Şanlıurfaspor takımı arasında oynanan karşılaşmayı eski hakem Serdar Tatlı, yönetti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Beyazgül:, Geleceğin, Milli, , Sporcuları, Şanlıurfa’da, yetişiyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı