Yazı Detayı
11 Mart 2014 - Salı 09:03 Bu yazı 3050 kez okundu
 
USTA BİR KASET VER, MONTAJSIZ OLSUN
Ömer DAĞCI
fatih-reklam@windowslive.com
 
 

Çocukluğumda hatırlıyorum 70'li yıllar ve bir seçim zamanı, ellerde dini bütün bir siyasetçiye ait olduğu söylenen resimler dolaşıyor. Amma ne resim be abi. Zat-ı muhterem bir dansözle artistik poz vermiş. Hani eski filmlerde gördüğümüz İstanbul hatırası türünden. Tabii kızılca kıyamet koptu. Hemen yandaşları rakip partinin liderinin eşeğe benzetilmiş komik resimlerini piyasaya verdiler. Alın size 72 tekmilli birden çümbüş-şamata-gırgır. Ama o zaman öyle bilgisayar photo-shop proğramları da yok, acemice yapılmış montaj resimleri. Alın size intikam faslı.

Dostlar nedense bu tip görüntüler hep seçim zamanları karşımıza çıkıyor. Neden acaba düşündünüz mü? Hesapları acaba saf birkaç vatandaşı kandırabilirmiyim ?. Alın size bir örnek daha vereyim. AL PARTİ diye adı sanı hiç duyulmamış bir parti hem de AK PARTİ logosuna benzer bir logo ile seçimlere girecekti. Her neyse AKP hemen devreye girip bu partinin logosunu değiştirtti. Pes doğrusu vatandaşı enayi yerine koymanın daniskası. Rahmetli Özal döneminde de davul delen jaguar logolu bir parti seçimlere girmişti

Siyasetimizde bu tip çalışmalar çoktur. 1970'li yıllarda medyada bir siyasetçiye ait mason olduğunu belirten bir resim dolaştı. Tarama özürlü ve benim gibi balkonu öne çıkmış vatandaş hemen bu belgeyi inkar etti. Mason locasından aldığı belgeyi medyaya servis etti, fakat kimseyi inandıramadı. Ama yıllar yılı bu belge suratına çarpıldı.

Aradan yıllar geçti, teknoloji gelişti ve bilgisayar denilen mertliği bozan bilgisayar çıktı. Elin adamı öyle proğramlar üretiyor ki ölmüş bir artistin eski filmlerini yeniden düzenleyip yarıda kalmış son filmini bitirdiler. Dostlar bu bilgisayar denen meret öyle ilerlemiş ki benim gibi taze bir kurt bile takip edemiyor. Aman ha sağda solda görüntü alan kameralara poz vermeyin, hatta düğünlerde bile.  Sizin konuşmanızı kelime kelime kesip böl-parçala-yapıştır metodu ile montajlıyorlar. Ses bozukluklarını bile belli bir ses tonuna yükseltip yeni bir videonuzu yapıyorlar. Ardından sizin hiçte konuşmadığınız bir şekle sokup size kalp krizi geçiriyorlar.

Bana İnanmıyormusunuz? Gönderin bir videonuzu bakın sizi nasıl şekilden şekle sokuyorum. You tube'de bunun binlercesi dolaşıyor. Ses teknolojisi o kadar gelişmiş ki sesiniz kart karga sesi bile olsa bu yolla sizi bir günde meşhur edebiliyorlar. Böyle sanatçı bozuntuları piyasada yok değil. Onlara canlı şarkı söyletemezsiniz, sadece play-back yani kasetten şarkı söyletebilirsiniz.

Canlar siz ne demek istediğimi anlamışsınızdır. Camia-cemaat dediğimiz grup ana ve yavru muhalefet elele verip bir kaset savaşlarına girdiler. Ne yapsınlar be abi doğru dürüst siyaset yapamadıklarından bu yola başvuruyorlar. Bakın seçimlerle ilgili doğru dürüst bir projeleri var mı? Kasettekiler doğru veya yanlış demiyorum ama bildiğim bir şey varsa ülkemizde doğru dürüst siyaset yapmayı bilmeyenler maalesef bu çalışmalarla ülkemize zarar veriyorlar. Dünya bizimle dalga geçiyor dostlar. Dünyanın hiçbir yerinde bu tip kasetler ve görüntüler mahkemelerde delil bile kabul edilmiyor. Ne yapalım dostlar kasetle lider olanlar ve vekillerine ait kasetlerle susturulan liderler elbette bu kasetlere yukarıdan aldıkları talimatla bunu yapıyorlar..

Dostlar bu işin en kötü tarafı nedir biliyormusunuz bu kasetler işin belki de milyonda biri. Peki diğer konuşmalar mesela devletin en gizli bilgiler nerede ? Herhalde koleksiyon yapmadılar? Diğer ülkelere kendilerini sattıkları gibi bu bilgileri de satmadıkları ne malum? Dostlar yıllardır Amerika'da yaşayan dini bütün zata sormak lazım bu bilgileri hangi ülkelere servis ettin? Yani sattın. Ben bu konuda senin dindarlığından da, vatanseverliğinden de, milliyetçiliğinden de velhasıl her şeyinden şüphe ederim. Bunu düşünemeyecek camiasına aklınızı başınıza alın derim, başbakana muhalefet etmenin yolu bu değildir, buyurun kurun partinizi alın boyunuzun ölçüsünü. Hani hatırlarmısınız bir Cem UZAN vardı. Eli her yere uzanan. Misafirlerini dinleyen hatta altın kaplama tuvaletine bile kayıt cihazları koyan hah o Uzan var ya sonu ne oldu? Allah kimseyi şaşırtmasın.

Biliyorum yine bazılarının damarına bastık. Ama olmuyor okurlarım. Siyaseti bilmeyenler, ülkesine hizmet etmeyenler, basit konularla gündemi meşgul edip ülkeyi geri bıraktıranları, ekonomiyi bozanları görünce ağzımızı açmak zorunda kaldık. Aziz milletimiz sandıkta her şeyin cevabını en doğru şekilde verecektir. Allaha emanet olun.

 
Etiketler: USTA, BİR, KASET, VER, MONTAJSIZ, OLSUN
Yorumlar
Haber Yazılımı