301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Yazı Detayı
07 Ocak 2015 - Çarşamba 08:43 Bu yazı 1280 kez okundu
 
SURİYE KIYAMI HEDEFİNE YÜRÜYOR!
Mustafa KÜÇÜK
 
 

Âlemlerin Rabbi "oku" demişti bir kere! Ümmet de okudu. Kitabı, Sünneti okudu. Ayeti, Hadisi okudu. Meali, tefsiri, fıkhı okudu. Sahabe hayatını, tarihi okudu. Seyyid Kutub'u, Takiyyudin En-Nebhani'yi Hasan Elbenna'yı Said Nursi'yi okudu.  Rabbini, Resulünü tanıdı. Hayatı ve kâinatı belledi. Kendini, ümmetini, dostunu düşmanını tanıdı. Günü keldi kıyama durdu.

  Evet; Konumuz Suriye kıyamı! Bütün dünya ülkelerinin gözünü diktiği o kutlu kıyam. Dünya dengelerini alt üst etmeye namzet ulvi kıyam. Evrensel kurumların, devletlerin, rejimlerin, partilerin, milletlerin, mezheplerin, kitlelerin ve dahi kişilerin gerçek yüzünü ortaya çıkaran büyük serhıldan! Büyük Suriye kıyamı! İslam ümmetinin makûs talihini tersine çevirecek onurlu kalkış! Allah'ın yardımını mü'min kullarına ulaşmasına vesile olacak şerefli intifada!
  ABD'den başlayalım. Hazırlıksız yakalanmıştı Suriye kıyamına. Elli yıllık stratejiler hazırlayan efsane devlet yaya kalmıştı. Ne söyleyeceğini ne yapacağını bilmiyor, bilemiyordu.

Kırk yıllık Nusayri zulmü altında yaşayan bu Müslüman halk ayağa kalkacak takati nerden bulmuştu? Zalime baş kaldıracak cesareti nerden devşirmişti? O minnacık eller "Eşşa'b Yurid İskatennizam" haykırışını duvara nasıl yazabilmişlerdi.

 Dünya tarihi için bir milat olacak o anı nasıl başlatabilmişlerdi. Öyle ki; ABD şaşkınlığını üzerinden attıktan sonra bütün fesat birimleriyle sahaya indi. İslami bir yönetimden başkasına razı olmadıklarına şahid olunca rejimin ayakta kalması için çaba harcadı. Bu da yetmedi yerli işbirlikçilerle kurduğu koalisyon gücüyle günü birlik Müslüman kanına girmeye devam etmekti ve ediyor.
  İran hemen Pers İmparatorluğunun refleksiyle Nusayri iktidarın yanında yer aldı. Her rütbeden devrim muhafızlarını sahaya sürerek zalim oğlu zalim olan Beşşar Esed'e arka çıktı. Üçte ikisinin kadın ve çocukların oluşturduğu yüz binden fazla Müslüman kanının akıtıldığı cürüme ortak oldu ve ortak olmaya devam etmektedir.
 
 Katil Rusya'nın kadim İslam düşmanlığı hortladı. Esed'e dokundurtmam dedi. Zira O'nun sıcak denizlerdeki ayağıydı Nusayri İktidar. Onun gitmesine razı olamazdı.
 
Kahraman Türkiye halkı bir yana Türkiye Devletinin Suriye'ye ilişkin resmi politikası kıyam edenlerin amacına ulaşmasına yarayacak bir kıvamda değildi. Nitekim Müslüman Ortadoğu halklarına laik kimliğiyle model olma misyonunu yüklenmişken, köklerine dönmek isteyen Suriye halkına nasıl yardımcı olabilirdi? Türkiye kapılarını sığınmacılara açsa da İslami bir yönetim adına siyasi destek verecek bir politikadan uzaktı. İlk günden beri cephelerde temsilcisi bulunmayan birkaç baldırı çıplak laik demokrat Suriyeli entelektüel ile iş tutmuştur. Bu güne kadar Suriye devrimine hiçbir yarar sağlamayan ve Nusayri rejime hiçbir zarar vermeyen ÖSO'na yatırım yaparak İslam devrimini çalmak isteyen Batı'nın işini kolaylaştırmıştır. Nitekim geçen Pazar günü Suriye Muhalif ve Devrimci Güçler Ulusal Koalisyonu'nun 18. Genel kurulunda Türkiye Temsilcisi Halid Hoca,  SMDK'nın yeni başkanı seçildi. Ne var ki; gerek Müslüman kamuoyunu yanına çekebilmiş bir siyasi partinin iktidar'da olması ve gerekse Müslüman halkın sığınmacılara gösterdiği takdire şayan ilgi ve alaka, Türkiye'nin ısrarla sürdürdüğü İslam dışı sakıncalı politikaların üstünü örtebilmiştir.

Diğer taraftan paralel yapının R.Tayyip Erdoğan'ı devre dışı bırakmak için giriştiği kirli siyasi manevraların ve O'nu radikal gruplara silah sağladığı ile ilgili yaydığı yalan yanlış haberlerin de bunda payı büyüktür. Diğer bir ifadeyle Paralel yapının yaydığı dedikodular bir taraftan dış dünyada R.T.Erdoğan'ı hedef göstermeye yararken, diğer taraftan Müslüman halkın O'na olan güvenini pekiştiriyordu.

 R.T.Erdoğan'ın aslında alttan altta İslam devrimine yardım sağladığına dair bir intibahı beslemekteydi. Bu da Müslüman Türkiye halkının hoşuna gidiyordu. Bu asılsız iddialar her ne kadar dış dünyada AKP Hükümeti'ni zor durumda bırakıyor idiyse de iç politikada gücüne güç katıyordu. Öyle ki AKP Hükümetinin Suriyeli demokratları örgütlediği gün gibi ortada iken bile Müslüman kamuoyunun kuşku duymasına yetmemektedir.

Gerçek şu ki; her şeye rağmen cephede savaşanıyla, orada sefil bir hayata mahkum olanıyla ve çevre ülkelere muhacir olanıyla beraber Suriye'de demokratik bir rejimi isteyen bir kesim henüz keşfedilmemiştir. Aziz Suriye halkının bu onurlu duruşu Allah'ın yardımını celp edeceğinden kuşku yoktur.

İşte o gün Müslümanlar Allah'ın nusretiyle sevinecek ve en hayırlı ümmet olma bilinciyle İslam coğrafyalarını tevhid sancağı altında bir ve tek kılmanın hesaplarını yapacakalardır.

Allah işinde galiptir fakat insanların çoğu bunu bilmez! (Yusuf:21)

 
Etiketler: SURİYE, KIYAMI, HEDEFİNE, YÜRÜYOR
Yorumlar
Diğer Yazılar
TERÖRÜ LANETLEMEK!
ALİM VE TEVAZU
YA ALLAH YA SABIR!
FİKİR SİYASET VE TERÖR
İSLAM’I ARAÇSALLAŞTIRMAK!
İSLAM’A GÜVEN!
İSLAM OLMADAN ASLA!..
FİKİR SİYASET VE ŞİDDET!
EY ALLAH'IN KULLARI KARDEŞ OLUNUZ!
YEMEN KAN AĞLIYOR!
Resulü Anlamak ve Yaşamak!
BÖLÜNMEK Mİ BÜTÜNLEŞMEK Mİ?
ALLAH BİLİR SİZ BİLMEZSİNİZ!
BAŞARISIZ DARBE GİRİŞİMİNDEN NEMALANMAK!
BU HALK UĞRUNDA FEDA OLMAYA DEĞER!
İSRAİL OLUŞUMU İLE NORMALLEŞMEK!..
TÜRKİYE’YE YENİ BİR AMENTÜ LAZIM!
FETİH RUHU ve FETİH KUTLAMALARI!
AKP NAHDA VE İHVAN!
BANGLADEŞ NERE TÜRKİYE NERE!..
YENİ TÜRKİYE!..
LAİKLİK TARTIŞILIYOR!
İSLAM VE SİYASET
BİR İFSAT PROJESİ OLARAK MEDENİYETLER İTTİFAKI!..
PEKİ, YA ÇÖZÜM!
KÜRT TİPİ BAŞKANLIK SİSTEMİ!
SELF DETERMİNASYON FİTNESİNE KARŞI HİLAFET!
REJİM MUHASEBESİ!
MEHTER MARŞI!
BÜYÜK ŞEYTAN!
MOLLA SARAY İLİŞKİSİ!
G 20 ve AİLE FOTOĞRAFI!
SON KEZ KAZANAN DEMOKRASİ OLSUN!
Çağdaş Büyü/Algı Operasyonu
DEMOKRASİ TERÖRÜ!
KÜFRÜN EGEMENLİK TEMİNATI DEMOKRASİ!
Siyasi Partiler ve Gerçekler!
Yedi Düvel ve Türkiye !
KIYIYA VURMAK!
DEMOKRASİ ve İSTİKRAR!
DÜŞ ÜMMETİN YAKASINDAN ABD!
RAHMET BAYRAMLA TAÇLANIRKEN!
Ramazan Kerim!
DOĞU TÜRKİSTAN ve HİLAFET
ABD İLE İŞ TUTMAK!
LÜBNAN'DAN KÜRDİSTAN'A HİLAFET HİLAFET!
LAİKLİK VE ULUSÇULUK BİZİ TÜKETMEDEN!
AYNI DELİKTEN DEFALARCA SOKULMAK!
MİLLETVEKİLİ ANDI KALDIRILMADIR!
MİRAÇ KUDÜS HİLAFET!
AH ŞU SİYASET!
HDP BARAJI AŞAR MI !?
1915 Olayları ve Ermeniler!
Üç Aylar ve İslam Ümmeti
KÖKLÜ DEĞİŞİM DERGİSİ
İran Ümmetin Sabrını Zorluyor!
BİLADÜŞ-ŞAM KIYAMI BEŞ YAŞINDA
SEKÜLER DEĞERLER VE KADIN
TOKİ VE ZİHNİYET
S T K'lar ve Gerçekler!
Sistem Dilenciliği!
Ümmet İslam’ı Korumaya Muktedirdir
Nissibi / Selahaddin Eyyubi
Deniz Feneri / Günyüzü
İSLAMOFOBİ BATI’YI VURUYOR
Cebir Yok, Şiddet Yok, Zulüm Var!
Dersimiz Osmanlıca
İNSAN HAKLARI GÜNÜ
Urfa Eski Urfa Değil!
Meydan Okuyorum!
AMERİKA'YA KİM DUR DİYECEK?
AH KUDÜS!
“BİJİ SEROK OBAMA” ÖYLE Mİ?
İSLAM VE BAĞIMSIZLIK
İSLAM OLMADAN ASLA!
İSLAM'IN ÜZERİNE TİTREMEK
REEL POLİTİK ÇIKMAZI
Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Şanlıurfa
Parçalı Bulutlu
Güncelleme: 21.01.2019
Bugün
- 10°
Salı
- 11°
Çarşamba
- 12°
Şanlıurfa

Güncelleme: 21.01.2019
İmsak
06:03
Sabah
07:28
Öğle
12:43
İkindi
15:21
Akşam
17:46
Yatsı
19:04
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Arşiv Arama
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Haber Yazılımı