301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Yazı Detayı
17 Haziran 2014 - Salı 09:04 Bu yazı 3687 kez okundu
 
ÖLÜMLERİNİN 6. YILIDA ANNEM VE SERDAR GÜLLÜOĞLU
Emine GÜLLÜOĞLU
eminegulluoglu@gmail.com
 
 

Yıllar su gibi akıp gidiyor koskoca bir altı yılı onlarsız geride bıraktık.
Nasıl ki bu dünyaya bir geliş varsa elbette bu gelişin bir dönüşü olduğunun bilincindeyiz elhamdülillah. Ama ölümün acı olduğu gerçeğini kimse inkâr edemez. Ölümün bizi nerede nasıl yakalayacağı meçhul olsa da, bir gün bizimde kapımızı çalacağını biliyoruz. Yüce rabbim sağımızdan solumuzdan aldığı eşimiz dostumuz, annemiz babamız ve daha da acısı evladımızı alarak bizleri uyarmakta ve ölümün var olduğunu hatırlatmaktadır bizlere.

Bir gün bir adamla Azrail arkadaş olurlar adam Azrail'e bak biz seninle arkadaşız benim canımı almadan önce bana haber ver deyince Azrail razı olur. Adam gayet rahat bir tavır içerisindedir. Çünkü öleceğini kendisine haber vereceğine dair Azrail den söz almıştır. Adam bir gün aniden rahatsızlanır ve Azrail başına dikilir. Canını alacağım deyince Adam şaşırır. Hani biz dosttuk canımı almadan önce bana haber verecektin deyince Azrail haber verdim ama sen oralı olmadın.

Anneni aldım, babanı aldım, arkadaşını aldım, sağ komşundan sol komşundan aldım, kardeşini aldım. Bunlar  sana birer haberdi bir gün sıranın sana da geleceğini düşünmen gerekirdi. Ama sen dünyaya kendini öyle kaptırmıştın ki ölümü unuttun, diyerek adamın canını alır. Bizlerinde sağından solundan alıyor elbette bir gün sıra bize de gelecek.

Ama Biz insanoğlu bazen gerçekten ölümü unutup hiç ölmeyecekmişiz gibi kendimizi bu Dünya nın sanal hayatına kaptırıyoruz. Bitmek tükenmek bilmeyen arzu, istek, emellerimize ve hırsımıza yenik düşüyoruz. Sanki ebedi bir hayat yaşayacakmışız gibi planlar yapıyoruz ölümü düşünmeden. Oysa ölüm kaşla göz arasından daha yakın bize. Vakti saati gelince bir anda yok olup gidiyoruz. Geriye sadece bir ceset, tabiri caizse bir et torbası kalıyor geriye.

 İki ölüm acısını arka arkaya yaşamıştık önce, cennet ayağının altında olan, gözleri olduğu halde görmeyen. Kulağı olduğu halde duymayan, ağzı olduğu halde konuşmayan, bir melek kadar temiz ve iyi niyetli olan annemi kaybetmiştik. Ellerimin arasından bir kuş gibi uçup gitmişti. O an bedenimden bir parçanın da onunla yok olduğunu hissetmiştim.

 "Ana başa taç imiş, her derde ilaç imiş, bir evlat pir olsa da anaya muhtaç imiş" sözünün doğruluğunu şimdi daha iyi anlıyorum. Gerçekten insan hangi yaşta olursa olsun anne sevgisine ihtiyaç duyuyor. Bir evlatta ne kadar büyük olursa olsun o her zaman annesinin gözünde hep çocuktur ve büyümez Anneme karşı olan son görevimi de, Annemi kendi ellerimle yıkayıp defalarca cennet olan ayaklarının altını öptükten ve kefenledikten sonra tamamlamıştım. O an Dünya'nın boş ve yalan olduğunu bir kez daha anlamıştım.

 Dünya malı için adam öldürenler, başkasının hakkını yiyenleri, malını gasp edenleri ve faiz alıp verenlerin halini düşündüm. öyle bir gaflet içindeler ki. Bu dünyadan yedi sekiz metre kefenden başka götüreceğimiz bir şeyimiz olmadığının farkında değiller.

 Eve döndüğümde annemin yattığı yatak bile yoktu artık. Bütün eşyaları kaldırılmış, ev taziye için hazırlanmıştı. Annem bir anda yalan olmuştu sanki. Ölümün soğuk yüzü bir kez daha suratımda şaklamıştı. Bizi teselli eden tek şey evlat olarak annemize karşı olan görevlerimizi en iyi şekilde yerine getirmeye çalışmamızdı ve onun bize haklarını helal etmesiydi.

İnşallah cennetin kapıları annem ve Serdar içinde açılır. İkinci acı annemden dokuz gün sonra 19 Haziran da Serdar Güllüoğlu'nu kaybetmek oldu. Onun ölüm haberini alınca bütün çocukluğu, yaramazlıkları, okul yılları, evliliği ve yaşadığı bütün iyi ve kötü günleri bir film şeridi gibi gözlerimin önünden geçmeye başladı.

 Herkes Serdar için bir şeyler yazdı çizdi. Ama o yazılanlar bile Serdar'ı anlatmaya yeterli kelimeler değildi. Serdarı çok yakından tanıyan birisi olarak onun gibi yüreğinde insan sevgisi, vatan sevgisi olan ve imanlı biri olarak kendini aşmış birinin kolay yetişeceğini zannetmiyorum. Yüksek mevkilere gelen insanların % 99 u aman kimse bize yaklaşmasın bu mevkiimizin sefasını biz yalnız sürelim bencilliğine düşerler.

Ama Serdar'ın "Yenge ben bu göreve vatana, millete, Urfalılara hizmet için geldim. Benim bu durumumdan Urfalı hemşerilerim yararlasın. Herkese kapımız açık, kimin işi bana düşerse seve, seve yaparım " onun bu sözlerini unutmak mümkün değil. Oylarımızla bir yerlere gelen insanlar bile hizmet aşkıyla yanmazken, Serdarın içinde bir hizmet aşkı vardı.

Kendisine tahsis edilen şoför ve arabayı haramdır diyerek asla kendi özel işlerinde kullanmayan bir insandı. Serdar Güllüoğlu'nu, cebini dolduranlarla kıyaslamadan edemedim. Gelecekte milletvekilliğine bile aday olmayı düşünüyordu İyi ve kötü günlerinde her zaman birlikte olduğumuz sevgili Serdarımızın hastalığında ilk ameliyatında yanı başındaydık. Bu yaşıma kadar böyle imanlı bir insan görmemiştim. Nasıl bir yüreği vardı. Son anlarına kadar hiç şikâyet etmedi. Of demedi. Ağzında Allah kelamından başka söz çıkmadı.

 "Allahın emaneti hazır istediği zaman alır" diyecek kadar yürekli ve imanlı bir insandı. Böyle söyleyebilen kaç insan tanıdık. Herkesle helalleşen ve kelimeyi şahadet getirerek ruhunu Allaha teslim eden Serdar gibi biri hem ailemize hem de Urfa'ya bir daha zor gelir. Onun ölümüyle hem Urfa, hem da ailemiz gerçekten adam gibi adamını kaybetti. Biz hem iyi bir dost, hem de evladımızı kaybettik.

Ölümünün 6. Yılında onu rahmetle anıyorum. Mekanları cennet olsun. Allah anne - babasına ve eşine sabırlar ihsan etsin. Böyle bir acı yaşamak kolay değil ama Allahtan gelene boynumuz kıldan ince' inna lillahi ve inna ileyhi raciun' Sevgiyle kalın.

 
Etiketler: ÖLÜMLERİNİN, 6, YILIDA, ANNEM, SERDAR, GÜLLÜOĞLU
Yorumlar
Diğer Yazılar
SEN HİÇBİR ŞEY BİLMİYORSUN
URFA AK PARTİ ADAYI
KADINA ŞİDDETE HAYIR DEMEKLE OLMUYOR
KOMŞULUK HAKKI
BERDEL
HİÇ BİR GÜÇ TÜRKİYE’Yİ DURDURAMAZ
URFA’NIN KURTULUŞ SAVAŞI - 3
URFA’NIN KURTULUŞ SAVAŞI - 2
URFA’NIN KURTULUŞ SAVAŞI 11 NİSAN 1920
TERZİ KIZI
8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ
11 NİSAN KURTULUŞ HİKAYESİ - 3
11 NİSAN KURTULUŞ HİKAYESİ - 2
11 NİSAN KURTULUŞ HİKAYESİ - 1
BU NE ŞİDDET BU CELAL
REFERANDUMDA EVET Mİ HAYIR MI?
BU MİLLET YENİ BİR TARİH YAZMIŞTIR
HAİN İÇERİDEN OLUNCA KAPI KİLİT TUTMAZMIŞ
KÜRT, TÜRK, ARAP HEPİMİZ KARDEŞİZ
NASIL BİR GENÇLİK YETİŞİYOR
ANNELER GÜNÜ KUTLU OLSUN
BOŞANMALAR NEDEN FAZLALAŞTI
11 NİSAN KURTULUŞ SAVAŞI VE KÖRELEN MİLLİ DUYGULARIMIZ
ÖLDÜRÜLEN BİN KADIN VE 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ
SİGARA=ÖLÜM
DERDİNİZ ÖZGÜRLÜK DEĞİL
BABALAR GÜNÜ KUTLU OLSUN
SEÇİMİN ARDINDAN
İSTANBUL DENİNCE AKLA FATİH SULTAN MEHMET GELİR
SEÇİM ARENASI RİNG BAŞLADI
KENDİ MEMLEKETİMİZDE YABANCI OLDUK
11 NİSAN KURTULUŞ HİKAYESİ
KURTULUŞ SAVAŞIMIZIN İKİ KAHRAMAN KADINI
8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ
KARACADAĞ’A SAHİP ÇIKMAYANLAR UTANSIN
AVRUPALILAR KENDİLERİNE OSMANLIYI HATIRLATAN TÜRKLERİ SEVMEZ
14 ŞUBAT SEVGİLİLER GÜNÜ ROMALI PUTPEREST VE AZİZLERDEN KALMA BİR GÜN
KAZANCI BEDİH EFSANESİ
KADIN CİNAYETLERİNİN KORKUTUCU BOYUTLARI
DUYURULUR BELEDİYE’NİN SORUMLULUKLARI VE GÖREVLERİ
URFA'YI ANLATAN REZİL DİZİLERE KİM DUR DİYECEK
YÖREMİZDE KADININ HAYATINDA YOK, YOK
BABALAR GÜNÜ
12 HAZİRAN DÜNYA ÇOCUK GÜNÜ
URFA KURTULUŞ SAVAŞINDAN KURTULUŞ MÜZESİNE
URFA YİNE SİYASET DERSİ VERDİ
SİYASET HİÇ BU KADAR KİRLENMEMİŞTİ
8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ
14 ŞUBAT SEVGİLİLER GÜNÜ
Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Şanlıurfa
Parçalı Bulutlu
Güncelleme: 21.01.2019
Bugün
- 10°
Salı
- 11°
Çarşamba
- 12°
Şanlıurfa

Güncelleme: 21.01.2019
İmsak
06:03
Sabah
07:28
Öğle
12:43
İkindi
15:21
Akşam
17:46
Yatsı
19:04
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Arşiv Arama
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Haber Yazılımı