301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Yazı Detayı
06 Ekim 2017 - Cuma 19:45 Bu yazı 704 kez okundu
 
Ne yani Afrin’de değil Anadolu’da mı savaşalım? Bize bunu mu diyorsunuz?
Misafir Kalem
 
 

Irak’ın kuzeyinde Barzani üzerinden yürütülen proje ile Suriye’nin kuzeyinde PKK/PYD üzerinden yürütülen proje tek bir plandır. Kandil’le Erbil aynı çokuluslu müdahaleler zincirinin iki ateşli cephesi olarak tanımlanmıştır.

Irak ve Suriye gibi, Kerkük’le Halep aynı oyunun kurbanlarıdır. İki ülkenin de kuzeyi tam bir tehcire maruz bırakılmakta, bir arındırma planı uygulanmakta, ülkelerimize ve insanlarımıza tamamen yabancı bir düşman kuşak inşa edilmektedir.

Bu iki ülkede, etnik milliyetçilik ve DEAŞ kimliği üzerinden, büyük bir hesap yürütülmekte, şehirlerimize talan ve yıkım taşınmaktadır. Bu terör örgütlerinin tamamı, bölge ülkelerini dize getirmek ve küçültmekiçin beslenip büyütülmüş ve sahaya sürülmüştür.

Bir adım sonrası Türkiye! Tehdidi gizlemek ihanettir

Hepsi dış işgalcidir, yabancı orduların tetikçileridir. Mezopotamya ve Anadolu’yu adım adım işgal eden yabancı orduların öncü güçleridir. Bir nevi Birinci Dünya Savaşı dönemi işgal haritası uygulanmaktadır. Bir nevi Haçlıların bölgeye akınına benzer bir istilanın mensuplarıdır. 

Irak ve Suriye’de tezgahlanan yıkım, bir adım sonra Türkiye’ye, İran’a, Suudi Arabistan’a yönelecektir. Bu açıktır, niyet de program da nettir. Artık bu gerçeği, bu tehlikeli gelecek planlarını görmemek büyük bir hüsrandır, akılsızlıktır, körlüktür.

Bu tehdidi, hesapları gizlemek ihanettir, bölgedeki bütün milletlere, ülkeleri, insanlara hakarettir. Hal böyle iken, sadece örgütlerin değil, arkalarındaki patronlarının ajandalarını pazarlayanlar, yarın Türkiye’nin bölünmesi için de sahaya sürülecek zihinsel terörün mensuplarıdır.

‘İçeriden işgalciler’… Henry Levy çömezleri!

Türkiye’nin entelektüel camiası, bütün bu olanlar karşısında zihinsel karartma uygularken Bernard Henry Levy, gibi Batılı isimler, kamplarda terörist eğitimlerini denetlemeye gidiyorsa, istilacı güçler bütün unsurlarıyla coğrafyamıza akın ediyorsa, seferber oluyorsa, içeride çok büyük bir mücadele bizi bekliyor demektir.

Onlar bunu yaparken, bizimkiler, işi Kürt meselesine sıkıştırıp, etnik meseleye sıkıştırıp, durumun ne kadar “insancıl” olduğuna dair yazılar döşenmeye, televizyon ekranlarında “haklılık” gerekçeleri üretmeye devam ediyorsa, “içeriden işgal” uzantıları Türkiye için ciddi bir ulusal güvenlik meselesi haline gelmiş demektir.

Bu hat Anadolu’yu savunma hattıdır..

Bugün Suriye’de zannettiğimiz, Irak’ta zannettiğimiz şey aslında Türkiye’nin savaşıdır. Bugün oralarda yapmamız gereken savunma, sadece coğrafyanın bütünlüğünü savunmak için değil, aynı zamanda Anadolu’yu savunmak içindir. Bugün Irak ve Suriye şehirlerini yakan, enkaza çeviren fırtına, yarın Anadolu şehirlerine yönelecektir.

İstiklal mücadelesini vermiş, Dünya Savaşı’nda coğrafyanın her karış toprağında mücadele etmiş bir ülkenin siyasi aklı bu “içeriden işgalci”kesimin hezeyanlarına yenilmeyecektir, yenilmemelidir.

Bugün Suriye ve Irak’ta kuramadığımız savunma hattını yarın Türkiye içlerinde çok ağır bedeller ödeyerek kurmak zorunda kalmaihtimalimiz çok yüksektir; bence ihtimal olmanın dışında bu acı bir gerçektir.

Onlar ‘Türkiye Cephesi’ni açmak için yapıyor bunu..

Bu bilinmektedir, buna göre hazırlık yapılmaktadır ama o malum çevreler bunu da boşa çıkarmak için olağanüstü bir gayretsarfetmektedir. Bu gayretleri tamamen yabancıdır, dışarıdan talimatlıdır, bölgedeki işgallerle bağlantılıdır, ABD-İsrail garnizon planlarının parçasıdır, 15 Temmuz darbe girişiminin patronlarıyla ilişkilidir.

“Aman müdahale etmeyin, ülkeyi savaşa mı sokacaksınız” diyenler, o savaşın yarın Türkiye içlerine servis edileceğini bilmektedir ve Türkiye’yi oyalamak, hareketsiz bırakmak, milletimizi körleştirmek, “Türkiye cephesini açın” talimatı gelene kadar zaman kazanmak için çalışmaktadır.

Erdoğan, millileşme ve büyük hesaplaşma..

Cumhurbaşkanı Tayip Erdoğan’ın, tarihî gerçeklerle örülü canhıraş konuşmaları ile bu çevrelerin hesapları arasında kıyasıya bir savaş vardır. Çünkü Türkiye’nin millileşmesi ile çokuluslu irade arasında ölümcül bir hesaplaşma vardır.

Sadece son yüzyılın tarihine bir göz atsak, sadece iki akşam bir özet çıkarsak, bugün neler döndüğüne, ne kirli hesaplar yapıldığına dair anlamayacağımız hiçbir nokta kalmayacaktır. Bu tarih özeti bile bize tek başına yol yordam gösterecek, bizi uyandırmaya yetecektir. Siyasilerimize, gazetecilerimize, güvenlik çevrelerimize yol haritasıçizecektir.

Bir haritadan söz ediyoruz, hala anlamayan var mı?

Burada bir etnik mesele konuşmuyoruz. Dar ölçekli konjonktürel ilişkileri, dostlukları ya da düşmanlıkları da konuşmuyoruz. Daha yüz yıl bile geçmemişken, bize dayatılan hafızasızlıktan yakınıyoruz. Bu körlüğün önümüzdeki birkaç yıl içinde ülkemize ödeteceği bedeli konuşuyoruz.

Bir haritadan söz ediyoruz. Masaya sürülen bir Türkiye haritasından. Kapımıza dayanan, aslında otuz yıldır adım adım gelen ama hiçbir zaman tam anlamıyla kavrayamadığımız çok büyük bir hesaptan, ince ince işlenen bir kirli projeden söz ediyoruz.

PKK/PYD üzerinden yürütülen çokuluslu işgalden, Barzani’nin de eklenmesiyle o hesabın büyütülmesinden,  Irak ve Suriye’nin parçalanmasıyla çok daha büyük bir parçalanma haritasının her ülkenin önüne sürüleceğinden söz ediyoruz.

O çok bilmiş, o kibirli adamlar..

İşler böyleyken, o çok bilmiş, o kibirli, o bir takım çevrelerin hesaplarının sözcüleri haline gelmiş insanların ülkemizi, milletimizi uyutmasından, gözlerini kör etmesinden, “o çok değerli akıllarıyla”Birinci Dünya Savaşı sonrası yaşadığımız her acıyı bir takım kamuflajlar altında yeniden pazarlama girişimlerinden söz ediyoruz.

Milli bir duruştan, jeopolitik bakıştan, derin tarihi birikimi bugüne taşıyarak bir gelecek hesabı yapmaktan, o milli duruşa karşı özellikle “içeride” yürütülen sinsice operasyonlardan söz ediyoruz.

Sıfır noktasından ülke korunamaz!

Hiçbir devlet tehlikeyi sınırının sıfır noktasında durduramaz. Hiçbir devlet, savaşı kendi içine taşımaya hazırlayanlara müsamaha etmez, edemez. Irak ve Suriye’de olanlara müdahale etmemek, edememek yarın içeride savaşmayı kabullenmek demektir.

Bölgede oluşturulan ve tamamen Türkiye’yi çevreleme amacı güden o terör koridoruna, o ‘İsrail kuşağı’na “Müdahale etmeyin” diyenlere şunu sormak lazım: “Ne yani yarın Sivas’ta, Maraş’ta, Mersin’de mi savaşacağız. Bize bunu mu diyorsunuz?”

Müdahaleden korkarsak Anadolu’yu savunamayız

Bu bir savaş değil vatan savunmasıdır. Afrin’e de, Mümbiç’e de, Ayn el-Arab’a da, Kuzey Irak derinliklerine de müdahale etmek vatan savunmasıdır. Çok daha büyük savaşı engelleme çabasıdır.

Bir yıl içinde sınırlarımızda İsrail askeri üsleri, füze üsleri, hava savunma sistemleri göreceğiz ve o zaman hareket bile edemez hale getirileceğiz.. Tekrar edeyim: Ne yapıp edip o bölgelere müdahale edemezsek, o savaş çok geçmeden Anadolu içlerine, şehirlerine taşınacak. İçeride mi savaşacağız yoksa sınırın diğer tarafında mı, tercihimizi yapalım.

İbrahim Karagül, Yenişafak. 06.10.2017.

 
Etiketler: Ne, yani, Afrin’de, değil, Anadolu’da, mı, savaşalım?, Bize, bunu, mu, diyorsunuz?,
Yorumlar
Diğer Yazılar
Aslını kaybetmek.. Sıra gecesi ve Sema meşki
Âdâb-ı Muâşeret / Görgü Kuralları
BİR SEVDADIR MESCİD-İ AKSA
Mezopotamya ve Coğrafya Kaderdir Kitabı
Fırat'ın doğusunda neler olacak?
BOĞAZDAN AŞAĞI İNMEYEN İSLÂM VE İSRAF
DİBE VURAN BELEDİYECİLİK
SÖZE KARŞILIK
DAEŞ nasıl oldu da hortladı?
Sırada Tel Abyad mı var?
Fırat’ın doğusu’na kapsamlı bir operasyon mu geliyor?
“Arkamdan kimse ağlamasın”
“İDAMA YÜRÜYEN ADAM”
BOSNA
LANET OLSUN
D-SMART TV TÜRKİYE CUMHURİYETİ KANUNLARINA TABİ DEĞİL Mİ?
1 MAYIS
BENDE ADAYIM...
Artık bu Suriye savaşı değil! ‘Kıyamet Savaşı’ hazırlığı var. Dünyanın dengesi değişebilir.
VAZGEÇ
CESUR MEHMETÇİK
GAP GÜNDEMİ VE BÖLGE GERÇEĞİ
AKLINI VE İMANINI KİRAYA VERENLER
GAPGÜNDEMİ
GAP GÜNDEMİ İLE NİCE YILLARA
O ŞEHİR ÇANAKKALE
PKK’nın ‘son’ görevi...
ÖĞRETMEN…
Yalnızlık ve Yaratıcılık- III
Yaşlılıktaki YALNIZLIK II.
YAŞAM-YALNIZLIK ve TEKBAŞINALIK I.
TARİH YOL ARAYANA DOĞRU YOLU GÖSTERİR
Ankara’da çok gizli görüşme
Kudüs kararının getirdikleri: Psikolojik harbi kazanmak
Modern zamanların en büyük ihanet hikayesi ve Filistin'in kaderi
Hedef İran’la mücadele mi Ortadoğu’yu ehlileştirmek mi?
Saudia’da neler oluyor?
Suudi Arabistan'da gerçekten neler oluyor?
Sömürgeleştirme Operasyonu'nda Kürt ve Rus Lejyonu'na Dair
Krizin asıl nedeni
Kontrollü kaos.
Biz bu oyunu gördük: Bu bir Türkiye savunmasıdır!
Barzani neye zarar verdi?
Fırat Kalkanı’ndan çıkarılacak dersler
Bir Bakan’ın makamındaki ilk günü..
OHAL Günlerinde Özeleştiri
Oruç tutan bir şehir
Tehlikenin büyüğü
Katar’dan İran’a yeni oyunun arka planı
NEDEN ŞAŞKINA DÖNDÜ MÜSLÜMANLAR?
FETÖ yapılanmasını anlamak zor mudur?
Güneyde kimle savaşıyoruz!
HEKİMLİK SANAT VEYA MUZİK
KAYGI*
BAŞKA AÇIDAN KARINCA VE AĞUSTOS BÖCEĞİNİN HİKÂYESİ
Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Şanlıurfa
Parçalı Bulutlu
Güncelleme: 21.01.2019
Bugün
- 10°
Salı
- 11°
Çarşamba
- 12°
Şanlıurfa

Güncelleme: 21.01.2019
İmsak
06:03
Sabah
07:28
Öğle
12:43
İkindi
15:21
Akşam
17:46
Yatsı
19:04
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Arşiv Arama
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Haber Yazılımı