Yazı Detayı
27 Haziran 2014 - Cuma 08:13 Bu yazı 1579 kez okundu
 
MEDENİYETİN ÇILDIRDIĞI AN
Ali TUTLUOĞLU
alitutluoglu_1976@outlook.com
 
 

Yıllar önce yazmış ve yayımlamış olduğum bir yazıyı ehemmiyetine binaen yeniden yayımlıyorum ve İslam coğrafyasında olumlu değişen bir şeyin olmadığını, birbirimizi yemeye devam ettiğimizin resmidir bu yazı…!!!
 
 Günlerdir dünyanın kalbinde çoluk çocuk demeden, akıllı bombalar yağdırıyorlar. İnsanlar yerlerinden yurtlarından kaçmak için sakin zamanlar beklerken ansızın kendilerini yakalayan yıkımlar altında çaresiz bedenler Allah'a yürüyor. Zalim zalimliğini yapıyor. Mazluma ise Allah'a havale etmek düşüyor.

Her yer yıkıntı, harabe, kan gölü, günahsız yavruların çığlıkları, çaresiz annelerin gözyaşları, vicdanlı yürekleri parçalıyor. İnsanlık her zamankinden daha suskun bu yıkım karşısında. İki askerinin kaçırılması bahanesiyle şimdiye kadar 800 kişiyi katledip binlerce insanı yaralayıp ve milyonlarca insanı yerinden yurdundan eden; kendilerini dünyanın efendileri zannedenlerin Ortadoğu karakolundaki şımarık dünün mazlumları, şimdiki zamanın ise zalimleri kesilmiş durumdalar. Belki arkalarındaki hakim zihniyete güvenip üç buçuk milyon yığma nüfusla,  yirmi milyon yerli nüfusa cevretmek ve fütursuzca saldırmak şu an belki kolay olanı.

Belki kendilerini haklı kılabilir meteryalist mantıkları. Ama tarih onları her zaman çocuk katili olarak anacaktır ve tarihin karanlık ve kanlı sayfalarında lanetlenmiş olarak anılmaya devam edecektir dünün mazlum diye yutturulan katil halkı.

"Zalimin zülmu varsa mazlumun da Allah'ı var/ Bugün halka cevretmek kolay, yarın Hakk'ın divanı var." Yapılan hiçbir kötülüğün karşılıksız kalmayacağı inancıyla, dünün zalimleri bugün nasıl cezalandırılıyorsa; günümüzün Ortadoğu gaddarları da cezalarını çekeceklerdir.

İnsanları yok yere öldürmek ve sığındıkları sığınaklara; orada teröristler(!) var diye insan vücuduna duyarlı akıllı bombalar atıp bir anda 55 kişiyi katletmek ve bunun ardından da ekranlara çıkıp pişkin pişkin poz vermek, bilmem hangi medeniyet(!) anlayışına sığdırılıyor. Biz İslam medeniyetinin fertleri olarak, hiçbir canlının ezilmesine ve katledilmesine cevaz vermeyen bir anlayışla yetiştirilmiş; karşısında maalesef makyevelist anlayışın gayri meşru çocukları ise amaç için her yolu mubah sayan bir batı medeniyetinin çocuklarıyla karşı karşıyayız.

Bu büyük bir imtihandır mazlumlar için. Yaradan'a sığınmanın her zamankinden daha tam zamanıdır. Batı medeniyetinin yetiştirdiği efendiler(!) yapılan katliamları dahi kınayamazken. Osmanlının torunlarından onlar bekleyedursunlar yardımı. Onlar ve biz.: Mazlumlar ve zalimler.

 Hakka inananlar ve güce inanalar. Elbette yapılanları Adl olan Rabb'imiz görüyor. Sığınsınlar onlar bakalım Evengelist ruhların çocuklarına. Zalimlerin zülmu, Ortadoğu'da emelleri olanların ardı arkası kesilmeyen komploları, sebeplerin tükendiği yerde dahi bir yürekten Çaresizler Çaresine yönlendirir İslam Medeniyetinin evlatlarını ve kendi kendilerine:  "Nâçâr kaldığı yerde/ Nâgâh açar ol perde/ Derman odur her yerde." der Allah'ına sığınır vesselam..

 
Etiketler: MEDENİYETİN, ÇILDIRDIĞI, AN
Yorumlar
Diğer Yazılar
HOŞ BİR SADÂ..!
URFALI MEHMET AKİF
MAŞALLAH (!) HERKES KARAKÖPRÜLÜ OLDU
HAK ETTİĞİNİZİ BULURSUNUZ!
GİTMESEYDİN EĞER
BİR ÇAĞRIDIR ŞİİR
GÜL BAHÇESİ
KAHVENİN SERÜVENİ
YOKLUĞUN VARLIĞINDA
ACI HAYAL
BİR SÜRGÜNDÜR YÜREĞİM
NARIN HİKÂYESİ - 2
NARIN HİKÂYESİ - 1
DEDE OSMAN AVNİ HAZRETLERİ
KÜLTÜR ve DİL- 2
KÜLTÜR ve DİL- 1
GİDİŞİNLE...
KIRMIZIDIR AŞKIN RENGİ
SENİ DÜŞÜNMEK
KARAKÖPRÜ'DE ALİ BABA HAYRATI
KALBİN KIRIK TARAFI
BİR ÇAĞDAŞ OZAN'IN CANDAN TANELERİ
SEVMEYİ HEP ERTELEDİK BAŞKA ZAMANLARA
GİTMEK GÜZELDİR ÖTELERE
HERKES KARAKÖPRÜLÜ OLDU
NARIN HİKÂYESİ
BÜYÜKŞEHİR’İN KİTAP TANITIM GÜNLERİ
BİRAZ DA NOSTALJİ
SEVGİLİLER GÜNÜNE DAİR..!
MEHMET AKİF İNAN ve SENDİKACILIK
DEDE OSMAN AVNİ HAZRETLERİ
ÇOCUKLAR ÖLDÜ TURNAM SEN ÖLME
DİL ÜZERİNE BİR DENEME
CAFE'NİN HİKÂYESİ
BEN DE SİZİN KADAR BURALIYIM -2
BEN DE SİZİN KADAR BURALIYIM -1
"BU ŞEHRİN GECELERİ"
ŞANLIURFA'NIN AK ve karası
"HAYIRDA YARIŞANLAR OLUN"
KARAKÖPRÜ’DE ALİ BABA HAYRATI
GAP KIZ ANADOLU LİSESİ VE AHMET ÖZYAVUZ
BİR OKUYUCU MEKTUBU
YILDIZ YAĞMURU-2
YILDIZ YAĞMURU-1
AZİZ VALENTİN GÜNÜ…!?
KÜLTÜR DİLİ OLARAK TÜRKÇE
TARİHİ AÇIDAN BAĞIMLILIK
“M. NİHAT KÜRKÇÜOĞLU FIRÇASINDAN” ŞANLIURFA ALBÜMÜ ÜZERİNE
YEŞİLAY ve TBM
ADALET ÖZGÜRLÜK VE ONUR. HER ŞEY İNSANLIK İÇİN
ÖZGÜR DÜŞÜNCEYİ KAVRAMAK
ŞAZELİ ŞEYHİ ALİ DEDE
HZ. İBRAHİM, DERGÂHTA YAPILAN ZİKİRLER VE İHSAN ÇERMİKLİ
YIKILMIŞ BİR MEZARIM Kİ…!!!
ALİ BABA CAMİİ'NDE RAMAZANI YAŞAMAK
IRMAKLARI KAN AKAN COĞRAFYA
URFA’NIN KÜLTÜREL VİZYONU NASIL OLMALI
"KÖMÜR KARASIDIR GÖZYAŞI"
ŞEHİR VE MEDENİYET
YENİDEN MERHABA
Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Şanlıurfa
Yağışlı
Güncelleme: 16.01.2019
Bugün
-
Salı
-
Salı
-
Şanlıurfa

Güncelleme: 16.01.2019
İmsak
06:04
Sabah
07:30
Öğle
12:42
İkindi
15:17
Akşam
17:41
Yatsı
19:00
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Arşiv Arama
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Haber Yazılımı