301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Yazı Detayı
30 Aralık 2013 - Pazartesi 10:06 Bu yazı 1375 kez okundu
 
Meclis üyeliklerine dikkat
mehmettalatakay
etamedya@hotmail.com
 
 

 
Yaklaşan yerel seçimler için partilerin adayları bir bir açıklandı. Bir yanda Celalettin Güvenç, bir yanda M.Kemal Saraçoğlu. Bir yanda Ahmet Bahçıvan diğer yanda Osman Baydemir adı. Sıra geldi ilçe adaylarına. Bütün partiler kazanmak için ince eleyip sık dokuyor. Buda Mart 2014 seçimlerinin ne kadar çekişmeli geçeceğini gösteriyor. Kim kiminle ittifak edecek, kimler için başka bir aday desteklenecek henüz netleşmedi. 2009 yılında Fakıbaba'yı seçen CHP+ MHP+ BDP+ AK PARTİ(kısmen)+MENFAAT ÇETELERİ ittifakı tekrarlanacak mı bekleyeceğiz. İttifak olursa ortaya çıkacak İl ve ilçe meclis üye dağılımı da ayrıca merak konusu.
Şehrin Büyük Millet Meclisi makamları seçilirken hassasiyetler göz ardı edilmemeli. Hizmet etmeyi düşünerek aday olan adam gibi adaylara destek verilmeli. Parti gözetilmeden büyük düşünenler tercih edilmeli. Adaylıklarını dayılarına amcalarına güvenerek yapanlardan uzak durulmalı. Rotası bozuk pusula gibi şaşırmış aday adayları ayıklanmalı. Amaç şehrin kalkınması için dayanışma içinde bir yönetim anlayışı ise, düzgün işler yapabilecek adaylarla yola çıkılmalı. (ilçe adayları da dâhil)

Hele seçildiği başka partileri bırakıp iktidar partisine geçenler, menfaati için şerit değişenler gündeme gelmemeli. Her ortama ve renge uyabilenlere aynaya bakmaları hatırlatılmalı.
Ufku dar, şehrin problemlerini çözmeye talipliyim diyen düşünme özürlüler varsa deşifre edilmeli.
Belediye bütçesinden yurtiçi- yurtdışı seyahatlerinde gezebildiğince gez mantığı ile bu görevlere talip olanlara, sen yoksun denmeli.
Belediyelerin hizmet üretme yerleri olduğu hatırlatılmalı. Bu makamların ufuk açma, vizyon kazanma adresleri olmadığı, iş öğrenme ve tecrübe kazanma yeri olmadığı söylenmeli.
Belediyeciliğin hangi kademesi olursa olsun göreve talip olanlar kapasiteli olmalı. Yanlışa dur diyen doğrunun yanında olanlar tercih edilmeli. Şehrin önünü açacak, geleceğe dönük imar planlamaları yapabilecek zihniyette olanlar varsa desteklenmeli. Talipliler, seçildikten sonra kiralama adıyla park ve bahçeleri işgalcilere peşkeş çekmemeli.

Son yıllara baktığımızda, iktidar partisinde namaz bile kılmayan dindar görünenlerin artan sayıları dikkate alınmalı. Siyasete başladığı part,ileri satarak başka partilerde siyasete soyunanlar çürük elma diyerek ayıklanmalı. Tefecilikle geçimini sağlayan, mazlumu ezen, şehir eşkıyalığı yapan zihniyette olanlar varsa itibar edilmemeli.
Ey meclis üyesi olmak isteyen arkadaşlar, ihale peşinde koşanlardan olmayacaksanız buyurun. İhale almak, zengin olmak, birilerinin gayrı meşru talepleri için ayakçılık yapacaksanız bu görevi hiç düşünmeyenin. Konum edinmek, makam mevki sahibi olma düşünceniz varsa vebal gerektiren bu görevlere talip olmayın.

Urfa halkı olarak bu niyet ve düşüncede olan erkek olsun kadın olsun il ve ilçe meclis üyeliği düşünenleri desteklemeyin. Eşi dostu yerine işini aşını, genel yerine azınlığın mutluluğunu düşünenlere müsaade etmeyin. Bu güne kadar her kurumda, her meslekte yaptığı işi istismar etmiş, ahlaktan yoksun, vicdani değerleri arka cebine koymuş kişileri ayıklayın.

Ey talipliler, gelin siz bu ahlaki çöküntüyü yaşayanlardan olmayın. Hiç kimse görmez hiç kimse duymaz deyip yanlış işlerle iştigale yeltenmeyin. Gizli zinanın da eşkere çocuğu olacağını, bunun da adının ne olduğunu herkes iyi bilir. İki göz görmez iki kulak duymaz, ben yine de bildiğim gibi hırsızlık yaparım diyenleri Allah'a havale edin. Cenabı Allah'ın yanında hiçbir şey gizli kalmaz. Siz siz olun adam gibi işlere talip olacaksanız buyrun. İbrahim'i hizmet varken Nemrudi hizmete talip olmayın. Hizmete ve hakkaniyete talipseniz İbrahim'i yolu tercih edenlerden olun.

Urfalıların Büyükşehir Belediye kuruluşunda temelleri sağlam atması gerekir. Temiz dere kumu varken temel harcında Karakoyun kumu kullanmamalı. Hiç olmazsa bu seçimlerinde bu hassasiyetlere dikkat edelmeli.

 
Etiketler: Meclis, üyeliklerine, dikkat
Yorumlar
Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Şanlıurfa
Parçalı Bulutlu
Güncelleme: 21.01.2019
Bugün
- 10°
Salı
- 11°
Çarşamba
- 12°
Şanlıurfa

Güncelleme: 21.01.2019
İmsak
06:03
Sabah
07:28
Öğle
12:43
İkindi
15:21
Akşam
17:46
Yatsı
19:04
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Arşiv Arama
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Haber Yazılımı