Yazı Detayı
25 Nisan 2020 - Cumartesi 13:40 Bu yazı 658 kez okundu
 
KOMPLO TEORİLERİ GERÇEK Mİ OLUYOR?
Salih BİRİNCİ
medyen34@hotmail.com
 
 

Her şey bir virüsle gündeme geldi. Hadi canım olur mu öyle şey dediğimiz bir sürü komplo teorisini artık her yerde gündem konusu yapıp tartışmaya başladık bile. Emsalini ancak Bilim kurgu filmlerinde gördüğümüz birçok ilginç teoriler bunlar. Bundan 40-50 sene evvel çok garipsediğimiz ve olacağına ihtimal vermediğimiz ne kadar çok şeyler girdi hayatımıza ve artık çok sıradanlaştı.

 Fazla değil 15 sene önce hepimizin elinde olan Akıllı telefonlar hikaye gibi geliyordu kulağımıza. Bugün ise 21.yy yenidünya düzenini ve insanlığın geleceği ciddi şekilde konuşuluyor ve bu düzenin dijital dünyaya güzel bir ayar çekip farklı boyutlara taşıyacağını konuşuyoruz.  5G, deri altına yerleştirilen çipler, yapay zeka ve zihin kontrolü derken sanki bir el, beynimizi dijital sinir ağlarıyla bilgisayarlara ve yapay zekalara bağlayıp bizi tamamen etkisiz kılıp robotlaştıracak. 

İsveç'te deri altına yerleştirilen çip sayısı şimdiden 4 binleri aşmış durumda. 

Bu konuda Dijital teknolojide devrim yapacak kadar girişimci ve çok ilginç projelerle gündeme gelen  Elon musk başı çekenlerden.

Hani şu son zamanlarda Türkiye semalarında cirit atan internet uyduları bir çok kişi tarafından Ufo olarak yorumlanan uyduların sahibi Elon musk. Elon Musk'un starlink projesiyle başlattığı ve yörüngeye gönderdiği uydular, hızlı internet sağlamayı hedeflendiği belirtilse de "Bu girişim'in corona virüsünü yaydığı yönünde gündemde paniğe ve ciddi tartışmalara da yol açtı. 

Geçen aylarda da çok ilginç bir proje için şirketçe büyük bir gayret sarf ettiğini açıkladı. Bu projeye göre; insan beyni ve bilgisayar özel bir çiple birleştirilip süper zeka denen yarı insan yarı robot yeni bir form varlık türü meydana getirilecek.

 Neuralink isimli şirketin bünyesi altında yürütülen projeler insan beynini bilgisayar sistemlerine ve yapay zekaya bağlayacak olan dijital ara yüzler geliştirdiğini ve hatta açık açık insan türünün geleceğini değiştirecek ve " evrimine yön verecek" gelişmelerin olumlu yönde ilerlediği kaydediliyor.

 Bu sayede sibernetik beyinli insanların gerçek olması sağlanacak ve eş zamanlı insani müdahaleye gerek duymadan, dış dünyanın gereksinimlerine göre kendinin yenileyip, kendisine verilen görevleri yerine getirip amacına göre hareket etmesini sağlayan yapay veya biyolojik sistemlerle donatılmış robotlar insan ırkına eşdeğer sayılacak. 

Geçen senelerde Çinli bir yapay zeka mühendisinin kendi imkanlarıyla geliştirdiği robotla evlenmesi, zombi bebeklerle evlenmek vs. insanlığın nasıl bir tehlikeyle karşı karşıya olduğunu ve hangi noktaya geldiğini net bir biçimde ortaya koyuyor. 

Çok yakın bir tarihte hayatın " Sıradan bir parçası haline gelmesi beklenen bu robotlar insansı bir hale geleceği ve pek çok kişi için yalnızlığın paylaşıldığı bir partner haline geleceği belirtiliyor. Fazla değil 2050'ye kadar yapay zekalarla evliliğin yasal olabileceği akademik kürsülerde anlatılıyor. Böyle bir değişikliğin toplumu da olumlu bir yönde etkileyeceği çoğu insanın kendisine uygun bir eş bulamadığı için ve evlenen kişilerin de büyük bir kısmının mutsuz olduğu vurgulanarak robotlarla evlenecek kişilerin, uyumsuz ilişkilere göre daha mutlu olacağına ciddi ciddi inanılıyor. 

Aslında bu yazıyı yazmaya başladığımda üzerinde biraz durup araştırdığım " Zihin kontrolü" meselesini irdelemek vardı. Fakat gündemde o kadar çok konu var ki hangisini konuşup hangisini bırakacağını şaşırıyor insan. Kısmet olursa bir sonraki yazıda bu konuyu ele alalım. Belki de bu tür konuşmaları yapıyorsak maruz kaldığımız bilinçaltı yönlendirmenin verdiği baskıyla " Zihinlerimizi zaten başkalarına teslim etmişiz demektir. Eğer gizli bir el, algılarla dünya kamuoyuna, dünya ekonomilerine ve insanlığın geleceğine yön veriyorsa çoktan Zihinleri ele geçirmiş demektir. Çünkü insanları manüpüle etmek ve algı operasyonları ile yönetmek tartışmasız bir gerçek olarak duruyor önümüzde. 

Bir ülkenin cumhurbaşkanı artık  " Hiç bir şey eskisi gibi olmayacak" dediyse gerisini siz düşünün artık. İster buna Yeni dünya düzeni deyin ister Yahudi-Deccal-Armegedon projesi, ister İllimünati- şeytan işbirliği. Kanaatimce. Katıksız hepsi insanlığın ifsadi için kolları sıvamış ve hep birlikte hareket ediyorlar.. Bugün Cenabı hakkın Bakara suresi 205.ayetinde geçen, " Ekini ve nesli ifsad ederler" ayeti daha iyi anlaşılıyor. Malum, Siyonist akıl Gdo'lu ilaçlarla gerçekten Ekini bozup tabiatı, toprağı tahrip edip sağlıklı ürün veremez hale getirdi. 

Sırada da nesillere hayat hakkı tanımayan ve Kıyamet savaşının hedefi Dünya nüfusunu 1 milyara indirmek var. Bu inanışa göre geriye kalan az bir insan guruyla dünya daha yaşanılır bir hale gelecek ve yeryüzüne barış ve huzur hakim olacak. 

Onların bir hesabı varsa cenabı Allahın'da bir hesabı var. Hem de komploları örümcek evi kadar bile kavi değilken yaptıkları hesabın başlarına geçmeyeceği ve kendi kazdıkları çukura düşmeyecekleri ne malum..

 
Etiketler: KOMPLO, TEORİLERİ, GERÇEK, Mİ, OLUYOR?,
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
04 Ağustos 2020
KUR’AN ÖLÜLERE OKUNAN BİR MEZARLIK KİTAB’I DEĞİLDİR
32 Okunma.
10 Ocak 2020
YARIM ASIRLIK BİR ASTRONOMİ ÂLİMİNİN İMAN YOLCULUĞU (JAMES JEAN)
1089 Okunma.
31 Aralık 2019
ÇİÇEK KRALİÇESİ MELEK EL-TAHA
392 Okunma.
25 Aralık 2019
BALIKLIGÖL KUTSAL MI?
715 Okunma.
23 Aralık 2019
İSLAM’DA VE YAHUDİLİK’TE MİLLİYETÇİLİK TASAVVURU
284 Okunma.
28 Kasım 2019
GİDİŞAT NEREYE?
504 Okunma.
21 Kasım 2019
KURRA MOLLA ALİ BAYAR
707 Okunma.
14 Kasım 2019
EYYÜBİYE CADDESİNİN TRAFİK SORUNU ARTIK ÇÖZÜLMELİ
371 Okunma.
08 Kasım 2019
DÜŞÜNMEK ÖLDÜRÜR BENİ
533 Okunma.
26 Ekim 2019
NESNEL ÇUKUR’A GÖMÜLEN RUH’UN IZDIRABI
573 Okunma.
23 Ekim 2019
GELİNEN NOKTA SORGULAYICI DİN ANLAYIŞINDAN YARGILAYICI DİN ANLAYIŞINA MI?
420 Okunma.
11 Ekim 2019
İSLAM BARIŞ VE KITAL
487 Okunma.
22 Temmuz 2019
BALIKLIGÖL CİDDİ BİR DÖNÜŞÜME GEBE OLABİLİR
1321 Okunma.
20 Temmuz 2019
BALIKLIGÖL ÇEVRESİNDEKİ MÜZİK EVLERİ YAKIŞMIYOR
562 Okunma.
17 Temmuz 2019
FİLİSTİN'İ PARAYLA SATIN ALAMAZSINIZ EY ŞER İTTİFAKI
423 Okunma.
15 Temmuz 2019
“SAVAŞ SUÇLUSU” RADOVAN KARACİÇ’E MÜEBBET HAPİS
523 Okunma.
11 Temmuz 2019
DECCALİN EŞEĞİ YAHUDİ LOBİLERİ
764 Okunma.
08 Temmuz 2019
NEDEN GERİDEYİZ?
492 Okunma.
04 Temmuz 2019
DÜNYA MAZLUMLARININ UMUDU ANADOLU İNSANI
484 Okunma.
29 Haziran 2019
SU ORUCU KANSERLİ HÜCRELERİ ÖLDÜRÜYOR
5470 Okunma.
20 Haziran 2019
SU ORUCU VE OTOFAJİ -3
1461 Okunma.
29 Mayıs 2019
ŞİFA ORUCU- 2
1965 Okunma.
23 Mayıs 2019
DERMANIN ŞAH’I AÇLIK - 1
757 Okunma.
19 Nisan 2019
ZAMANIN DEĞİŞMESİYLE AHKÂMI İSLAMİYE DEĞİŞİR Mİ? İSLAM HUKUKU ÜZERİNE
819 Okunma.
15 Nisan 2019
İMANDAN SINIF GEÇMEDİKÇE AMELE SIRA GELMEZ
824 Okunma.
Haber Yazılımı