301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Yazı Detayı
25 Ağustos 2015 - Salı 08:54 Bu yazı 1408 kez okundu
 
KAOS ORTAMI KİMİN İŞİNE YARIYOR?
Ali AKBABA
ali.akbaba.85@hotmail.com
 
 

Türkiye'de yaşanan yeni süreçte şer ittifakları kaotik ve gergin bir ortam oluşturdu. Kaotik ortamın bölge halkına bedeli ağır oluyor. Türkiye ve bölge halkı,istemedikleri bir çatışmaya sürükleniyorlar.

Her zaman böyle olmuştur:  Savaşı isteyenler sürekli savaşın dışında kalmışlardır.

İradelerini başkalarına kullandıran kişiler zelil kişilerdir.

Bu bölgeye yabancı kalmış veya yabancılaştırılmış kişiler ancak bölgeyi böyle kaotik bir ortama sürükleyebilirler.

Kendilerini bu bölgenin efendileri olarak gören, kendilerinden başkasına hayat hakkı tanımayan,bölge halkını ikinci sınıf insan gibi gören kimseler, dış mihraklar tarafından kullanılıyorlar. Çıkarlarıiçin yıkmayacakları bina, öldürmeyecekleri masum insan yoktur.
 
Herkes aklıselimle hareket etmelidir. Ülke olarak, dört bir yanımız ateş topuna dönüşmüşken ve bu ateş topunu somut olarak gördüğümüz halde, daha ne diye oyun kurucuların oyuncağı oluyoruz!

Bu senaryo Gezi parkında sahnelendi. Gezi parkındaki bahaneleri birkaç tane ağacın kesilmesiydi. Gerçekte ise, Türkiye'yi bir kaosa sürüklemek isteyen şer odakları Gezi olayları ile birlikte bir süreç başlattılar: AK Parti'yi devirmekle Türkiye'nin trendini durdurmayı ve üst akılları olan efendilerinin direktiflerinine pahasına olursa olsun yerine getirmeyi amaçladılar.

Şimdi kaotik ortamın oluştuğu bu süreçte soruyorum, neredesiniz ey Geziciler! Kaç tane fidan gibi genç insanımız şehit edildi, toprağa verildi. Anaları arkalarından ağıtlar yaktı;çocukları yetim, hanımları dul kaldı. Neredesiniz? Niçin hiçbir şey yapmayıp sessiz kalıyorsunuz?

Yoksa siz:"Katil diktatör Erdoğan"demekle mi meşgulsünüz, öyle bir algı oluşturmakla mı uğraşıyorsunuz?Üstlendiğiniz yenigörev bu mudur? Yazıklar olsun size, ne de çabuk oyuna geliyorsunuz!

Şer güçler, sahip oldukları bütün imkânları ve silahları kullanarak saldırıyorlar.

 Evet, ulusal çapta bir algı operasyonu başlattılar. Ortak bir düşman ilan edildi. Bu düşman üzerinden birbirine muhalif ve düşman guruplar, partiler, örgütler… hepsi birleşti.Kime karşı? Halktan olup halkın seçtiği kişilere karşı birleşip savaş açtılar.

Mısır'da sahnelenen oyun ve kumpas, Türkiye'de tekrarlanmak istendi. Hatırlayacak olursak Mürsi için aynı yaftayı kullandılar: "Diktatördür…Bütün yetkileri tekeline almıştır…"Mürsi'nin başına ne getirildiyse Tayyip Erdoğan'ın başına getirilmek istendi vegetirilmek isteniyor.

Mısır'da meşru olan yönetime karşı şer güçlerin ittifakı, askeri darbeyle sonuçlandı. Yine halk meşru olan Muhammed Mürsi'nin yönetimini desteklemek için sokaklara akın etti. Halk direndi. Halkın sivil direnişi ile karşılaşınca Zalim Sisi'inin ordusu sivil ve silahsız halka ateş ederek beş bin Müslümanı Rabia meydanında şehit etti.

Halk hareketi ve zalimlere karşı özgürlük mücadelesi, binlerce şehit vermesine rağmen halen davam ediyor olması onur verici bir mücadeledir. Bu mücadeleyi yürütenler Ümmetin onurudurlar.Bütün kışkırtmalara rağmen yine ellerinedeğil silah, taş bile almadılar,  kimsenin camını kırmadılar. Zalimlerin nasıl Müslümanlara tuzak kurduklarının farkına varıp, tuzaklarını boşa çıkardılar. Buna şahit olduk.

Son olarak, şu gerçeğe parmak basmak istiyorum:
 
Yılarca kendilerini halkın efendileri olarak gören birileri, bu makam bizimdir ve bizim kalacak; halkın inancını, konuşacağı dili, giyeceği elbiseyi, okuyacağı kitabı, gideceği okulu, yazacağı yazıyı ancak biz belirleriz, anlayışındaydılar.

Bu tek tipleştirmeye karşı çıkan bir irade çıktı. Bu iradeyi komplolarla, dezenformasyonla itibarsızlaştırmak istediler. Ak Parti'ye karşı birleşmelerinin sebebi budur.

 
Etiketler: KAOS, ORTAMI, KİMİN, İŞİNE, YARIYOR
Yorumlar
Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Şanlıurfa
Parçalı Bulutlu
Güncelleme: 21.01.2019
Bugün
- 10°
Salı
- 11°
Çarşamba
- 12°
Şanlıurfa

Güncelleme: 21.01.2019
İmsak
06:03
Sabah
07:28
Öğle
12:43
İkindi
15:21
Akşam
17:46
Yatsı
19:04
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Arşiv Arama
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Haber Yazılımı