301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Yazı Detayı
14 Haziran 2016 - Salı 20:49 Bu yazı 896 kez okundu
 
İSRAİL OLUŞUMU İLE NORMALLEŞMEK!..
Mustafa KÜÇÜK
 
 

Yahudi varlığının İslam düşmanlığı varoluşsaldır. İslam ile savaşı İslam'ın Medine'de egemen olmasıyla başlar.

Resul (s.a.v.) Medine'ye hicret edip İslam Devleti'ni kurduğunda Yahudi kabilelerini de Medine şehir devletini savunma anlaşması olan Medine Vesikasına dahil etti. Resul (s.a.v.) böylece hem onların şerrinden korunmuş ve hem de onların İslam dinine girmelerini kolaylaştırmış oluyordu.

Ancak dinlerini tahrif edip millileştirerek Beni İsrail olmaktan çıkıp Yahudileşen bu kabileler Müslüman olmak yerine İslam ile savaşmayı çoktan seçmişlerdi. Entelektüel geçinip ümmi ve kitapsız müşriklerin İslam'a girmelerine engel olmaktan geri durmuyorlardı. Müşrikliğin İslam'dan daha hakikatli bir itikat olduğunu söyleyecek kadar İslam'a düşmanlıkta ileri gittiler.

Yahudilerin teorik olarak sürdürdükleri bu fikri ve siyasi düşmanlık bilahare fiiliyata dönüşünce Resul (s.a.v.) hak ettikleri muamele ile onlara karşılık verdi. Kılıçtan geçirilip öldürülmeleri yanı sıra bazen de tehcir edilmekten kurtulamadılar.

Görüldüğü üzere Yahudi varlığının İslam düşmanlığı itikadi ve tarihidir.

Beni İsrail olmaktan çıkıp Yahudilileştikleri günden beri Allah tarafından lanetlenmiş, yer yer hınzırlara ve maymunlara dönüşmeyi hak edecek kadar insanlıktan uzaklaşmışlardır. O günden beridir Yahudi kavramı, dünyada ikinci bir örneği olmayan bir deyim olarak aynı anda hem bir ırkı ve hem de bir dini birlikte ifade ede gelmiştir.

Üstün ırk ve milli bir tanrı inancı üzerine kurulan olan bu din, insanlığa karşı açılmış en büyük savaş olarak dünya sahnesinde asırlarca boy göstermiştir. Ancak tarihin hiçbir döneminde bağımsız bir hayat sürememiş olan bu inanç egemenliği altında yaşadığı her devlete ihanet etmiş ve onları sırtından hançerlemiştir.

Bunun son örneği Osmanlı Hilafet devletidir. Avrupa Hıristiyanların desteğini de arkasına alan Katolik İspanyollar 1492'de Endülüs İslam Devletini yıktıklarında 1.000.000 / bir milyon Müslüman'ı katledip yüz binlercesini sürgün ettiler. Osmanlı donanması, yollara düşen 300.000 kadar Müslümanı Fâs ve Cezayir'e nakletti. Katolik İspanyollar Müslümanlarla birlikte yüz binlerce Yahudi'yi de İspanya'dan sürgün ettiler.

Denize sürülen bu Yahudi kitlesini İnsanlık namına topraklarına alan Ülke yine Osmanlı Hilafet devleti olmuştu. Ne gariptir ki; Hilefetin ilga edilip Osmanlı devletinin yıkılmasına yine bu konverso (dönme) Yahudiler önayak olacaklardı.

İngilizlerin öncülüğünde 1948'de İslam toprağı Filistin'de kurdurulan İsrail varlığına geldiğimizde, baştan sona bir terörist oluşum ile karşı karşıya kalırız. Yahudi varlığının ortaya çıkış süreci boyunca ve 1948'den bu yana bu terörist yapının Müslüman Filistin halkına yapmadığı eziyet ve işkence kalmamıştır. Müslümanlara öz yurtlarında esir muamelesini reva görerek sindirme yoluna gitmiştir.

Nitekim türlü katliam ve siyasi manevralarla İngilizler, bir ileri karakol olarak kendileri için inşa ettikleri İsrail Terör Oluşumu'nu koruyup kollama ve dolayısıyla varlığından nemalanmayı bugün ABD devralmıştır.

İşte; zamanın Başbakanı R.Tayyip Erdoğan'ın İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres'e "one minute" çekmesinin İslam dünyasında büyük bir yankı uyandırmasının nedeni Yahudilerin bitmek tükenmek bilmeyen İslam düşmanlığıdır.

Türkiye'nin Müslüman halkları istinasız Türkiye'nin Yahudi varlığıyla iyi ilişkiler kurmasına karşıdır. Zamanında Yahudi varlığının bir devlet olarak tanınmasına da karşıdır. Halk Davos ve Mavi Marmara hadiseleri dolayısıyla yüzeysel de olsa Yahudi varlığının dışlanmasını onaylamıştır. Hatta Yahudi varlığıyla ilişkilerin tamamen koparılmasına ve varlığını tanıma protokolün iptal edilmesinden yanadır.

Şimdi yaşanan bu kadar olaya rağmen İsrail ile ilişkilerin yeniden normale dönmesi için bazı manevraların yapılmakta olduğu sezilmektedir. Müslüman halkın beklentilerini boşa çıkarmaya ve halkı hayal kırıklığına uğratmaya kimsenin hakkı yoktur. Yahudi varlığının Müslüman kardeşlerine günü birlik reva gördüğü işkence ve katliam tüm hızıyla devam etmektedir. Her gün Müslüman halkın evlerini yıkıp yeni yerleşim alanları inşa edilmektedir. İslam'ın kutsal mekânları Yahudi çizmesiyle kirletilmektedir. Her şeyden önemlisi Yahudi varlığı işgalci konumunu sürdürmektedir.

Bütün bunlara rağmen Yahudi varlığıyla yeniden sıcak ilişkilere girişmek kabul edilemez. Türkiye halklarının böyle bir girişimi onaylamayacağı açıktır.

 
Etiketler: İSRAİL, OLUŞUMU, İLE, NORMALLEŞMEK
Yorumlar
Diğer Yazılar
TERÖRÜ LANETLEMEK!
ALİM VE TEVAZU
YA ALLAH YA SABIR!
FİKİR SİYASET VE TERÖR
İSLAM’I ARAÇSALLAŞTIRMAK!
İSLAM’A GÜVEN!
İSLAM OLMADAN ASLA!..
FİKİR SİYASET VE ŞİDDET!
EY ALLAH'IN KULLARI KARDEŞ OLUNUZ!
YEMEN KAN AĞLIYOR!
Resulü Anlamak ve Yaşamak!
BÖLÜNMEK Mİ BÜTÜNLEŞMEK Mİ?
ALLAH BİLİR SİZ BİLMEZSİNİZ!
BAŞARISIZ DARBE GİRİŞİMİNDEN NEMALANMAK!
BU HALK UĞRUNDA FEDA OLMAYA DEĞER!
TÜRKİYE’YE YENİ BİR AMENTÜ LAZIM!
FETİH RUHU ve FETİH KUTLAMALARI!
AKP NAHDA VE İHVAN!
BANGLADEŞ NERE TÜRKİYE NERE!..
YENİ TÜRKİYE!..
LAİKLİK TARTIŞILIYOR!
İSLAM VE SİYASET
BİR İFSAT PROJESİ OLARAK MEDENİYETLER İTTİFAKI!..
PEKİ, YA ÇÖZÜM!
KÜRT TİPİ BAŞKANLIK SİSTEMİ!
SELF DETERMİNASYON FİTNESİNE KARŞI HİLAFET!
REJİM MUHASEBESİ!
MEHTER MARŞI!
BÜYÜK ŞEYTAN!
MOLLA SARAY İLİŞKİSİ!
G 20 ve AİLE FOTOĞRAFI!
SON KEZ KAZANAN DEMOKRASİ OLSUN!
Çağdaş Büyü/Algı Operasyonu
DEMOKRASİ TERÖRÜ!
KÜFRÜN EGEMENLİK TEMİNATI DEMOKRASİ!
Siyasi Partiler ve Gerçekler!
Yedi Düvel ve Türkiye !
KIYIYA VURMAK!
DEMOKRASİ ve İSTİKRAR!
DÜŞ ÜMMETİN YAKASINDAN ABD!
RAHMET BAYRAMLA TAÇLANIRKEN!
Ramazan Kerim!
DOĞU TÜRKİSTAN ve HİLAFET
ABD İLE İŞ TUTMAK!
LÜBNAN'DAN KÜRDİSTAN'A HİLAFET HİLAFET!
LAİKLİK VE ULUSÇULUK BİZİ TÜKETMEDEN!
AYNI DELİKTEN DEFALARCA SOKULMAK!
MİLLETVEKİLİ ANDI KALDIRILMADIR!
MİRAÇ KUDÜS HİLAFET!
AH ŞU SİYASET!
HDP BARAJI AŞAR MI !?
1915 Olayları ve Ermeniler!
Üç Aylar ve İslam Ümmeti
KÖKLÜ DEĞİŞİM DERGİSİ
İran Ümmetin Sabrını Zorluyor!
BİLADÜŞ-ŞAM KIYAMI BEŞ YAŞINDA
SEKÜLER DEĞERLER VE KADIN
TOKİ VE ZİHNİYET
S T K'lar ve Gerçekler!
Sistem Dilenciliği!
Ümmet İslam’ı Korumaya Muktedirdir
Nissibi / Selahaddin Eyyubi
Deniz Feneri / Günyüzü
SURİYE KIYAMI HEDEFİNE YÜRÜYOR!
İSLAMOFOBİ BATI’YI VURUYOR
Cebir Yok, Şiddet Yok, Zulüm Var!
Dersimiz Osmanlıca
İNSAN HAKLARI GÜNÜ
Urfa Eski Urfa Değil!
Meydan Okuyorum!
AMERİKA'YA KİM DUR DİYECEK?
AH KUDÜS!
“BİJİ SEROK OBAMA” ÖYLE Mİ?
İSLAM VE BAĞIMSIZLIK
İSLAM OLMADAN ASLA!
İSLAM'IN ÜZERİNE TİTREMEK
REEL POLİTİK ÇIKMAZI
Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Şanlıurfa
Parçalı Bulutlu
Güncelleme: 21.01.2019
Bugün
- 10°
Salı
- 11°
Çarşamba
- 12°
Şanlıurfa

Güncelleme: 21.01.2019
İmsak
06:03
Sabah
07:28
Öğle
12:43
İkindi
15:21
Akşam
17:46
Yatsı
19:04
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Arşiv Arama
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Haber Yazılımı