Yazı Detayı
11 Ekim 2019 - Cuma 09:16 Bu yazı 198 kez okundu
 
İSLAM BARIŞ VE KITAL
Salih BİRİNCİ
medyen34@hotmail.com
 
 

İslam'ı "saf barış din'i" gösterenlere anlam vermek çok zor.

İslam'ın Cihad ülküsü Toprak davası da Değildir.  İ'lây-ı Kelimetullah'tır. Bu ulvi cihan mefkuresi yüzyıllarca devam etti. Bir zamanlar âleme  İ'lây-ı Kelimetullah'ı hakim kılma aşkıyla bir gazveden diğerine koşturan ve ömürlerini at sırtında nihayet'e erdiren şanlı ecdadımızı ne çabuk unuttuk.

İslam barış dini'dir deyip, Zalimin zulmüne boyun Eğmek iman'ı bir felçliliktir. İslam'ın Hakim olduğu yüzyıllar da zaten " Barış Dini" olduğunu her yönden ispatlamıştır.

Ğayri Müslim azınlık yüzyıllarca Barış ortamında yaşamış ve haksız yere hiç birinin burnu dahi kanamamıştır. Bu noktada İslam'ın cihad politikasını sadece " Savunma savaşı" Gösterenlere de Şaşırmak lazım. Bunu Tarihsel ve o günkü Konjonktürün gerektirdiği şartlara bağlayanlara demezler mi: Daha H.1 asrın ikinci yarısında Müslümanların ne işi vardı Konstantiniyede. Hele günümüz islam dünyasında ki " Savaş - Barış " Atmosferi ortadayken kalkıp ta İslam'ın Cihad ruhunu soyutlayıp , Bu dinin mensuplarını Çiçek seven böcek seven olarak göstermek İman-i felçliliktir. Savaşın galibi de mağlup, Barış'ın mağlubu bile galipmiş te..

Bu, "cihad ve kıtal ayetleri olmayan bir uysallaştırılmış ve vicdanlara hapsedilmiş İslam" tarifinden başka bir anlama gelmiyor. Hal böyleyken "İslam barış dinidir" sözünün ne anlama geldiğini; nasıl bir "Müslüman tipi" çizdiğini, dünyanın her yanında Müslüman kanı akıtılırken Müslümanlara nasıl "uysal koyun" olmak öğütlendiğini görmek, bunun arka plânında oluşturulan "İslam" ve "Müslüman" tipolojisinin farkına varmak lazım. ( alıntıdır)

Kaldı ki; Haksız yere Gasp edilen " Mal'ının " Kavgasını verirken, vurulup öldürüleni " Şehitlik" Makamı'na Yücelten bir Din'in ümmetti iken, çiçek seven, böcek seven bir ümmet oluverdik...

Bugün Ülkemizin Güney sınırında Şanlı ordumuzun Ülküsü " Toprak kavgası değildir. Zulüm ile yerinden yurdundan edilen mazlumların hâmisi olmaktır. O toprakları gerçek sahiplerine devretmektir.

Osmanlı bakiyesi bu ülke, Diğer Emperyalist vahşi kan emici ülkeler gibi, hiç bir zaman savaş misyonunu Zulüm, talan ve yağmacılık üzerine bina etmedi ve etmemiştir. 

Barış ve pınar Harekâtı ülkemiz ve milletimiz için hayırlar getirsin. Allah şanlı ordumuzu muzaffer eylesin. Amin

 
Etiketler: İSLAM, BARIŞ, VE, KITAL,
Yorumlar
Haber Yazılımı