301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Yazı Detayı
19 Aralık 2016 - Pazartesi 16:35 Bu yazı 1350 kez okundu
 
HÜDA PAR NEDEN HEDEF SEÇİLİYOR?
Osman GÜLEBAK
o.gulebak@ilkemuhabir.com
 
 

Arap Baharıyla İslam Coğrafyasını tekrardan dizayn etme yoluna giden batılı emperyalist güçler, tarihte benzeri az görülmüş bir şekilde her tarafı yakıp yıktılar. Özgürlük havarilerinin! çantasından yine yıllarca devam edecek kaos ve iç çatışma çıkmıştı. Haçlı seferlerini, Moğol saldırılarını bile geride bırakan bu saldırılar sonucu koca bir coğrafyada neredeyse taş üstünde taş baş üstünde baş bırakılmadı.

Müslümanların evlerini ve yurtlarını bir enkaz yığını haline getiren batılı emperyalistler, bu yetmiyormuş gibi bir de Müslümanların zihin dünyalarını tarumar ettiler. Şimdi bizler yakılan, yıkılan beldelerimize mi ağlayalım yoksa Müslümanlara düşmanlık üzerine ayarlanmış zihinlerimize mi?

İslam coğrafyasını yakan bu alev topu, adım adım batının bölgesel politikalarına direnen Türkiye'ye de getirilmeye çalışılıyor. 17-25 Aralık, 6-8 Ekim olayları, çözüm süreci sonrasında devreye giren çukur siyaseti, 15 Temmuz ABD destekli FETÖ darbe girişimi ve sonrasında üç koldan yurdun değişik illerinde patlatılan bombalar… Bir de bazı olaylar sonucunda fikri ve ideolojik olarak birbirinden fersah fersah uzak görünen kesimlerin ortaya attığı provokatif söylemler ve eylemler…

İşin daha ilginç tarafı ise Suriye'de ya da Suriye ile bağlantılı gelişen her olayın hemen ardından; Suriye'de yaşanan iç çatışmaları daha başından beri küresel bir tezgâh olarak gören ve bu konuda vasat bir yaklaşım sergileyen HÜDA PAR camiasının hedef alınması.

Tarih 2014 Eylül ayı, yer Suriye… Musul kentini ele geçiren IŞİD'in, Irak'ın başkenti Bağdat'ta saldırması düşünülürken birden Suriye'nin Halep kentine bağlı çoğunluğunu Kürtlerin oluşturduğu Kobani'ye saldırdı. Bu saldırının ardından PKK ve türevleri, oluş(turul)an duygusal ortamdan istifade yoluna giderek tüm Kürt bölgelerinde HÜDA PAR aleyhinde (özellikle sosyal medya üzerinden) büyük bir 'IŞİD'çi' propagandası başlattı. Derken bu algı operasyonları sonucu bölgede yaşanan Kobani bahaneli 6-8 Ekim olayları, hedefe konularak topyekûn imha edilmek istenen ve üyeleri katledilen İslami bir camia…

Bunun üzerinden yaklaşık 2 yıl geçti. Tarih 2016 Aralık ayı, yer yine Suriye… Esed rejimi ve ona destek veren güçler, uzun zamandır çatışmaların devam ettiği Halep'teki muhalif grupları bahane ederek çoluk-çocuk sivillerin üzerine bomba yağdırdı. Saldırıların ardından Halep'te sivil katliamı yeni oluyormuş gibi yine algı operasyonları devreye girdi. Oluş(turul)an duygusal ortamı fırsat bilen odaklar, bazı İslami kesimleri de etkileyerek hedefe yine HÜDA PAR camiasını koydu. Kobani olaylarında 'IŞİD'çi!' diye katledilen HÜDA PAR birden 'İrancı' oluverdi. Sosyal medyada paylaşımlarla öyle bir algı oluşturuldu ki neredeyse 6-8 Ekim olaylarına benzer bir kaosun yaşanmasından korkuldu.

Ama işin daha ilginç tarafı ise HÜDA PAR'ı 'İrancı' diyerek fitne ateşine odun taşıyan bu kesimlerin, son dönemlerde ekranlardan Suriye'deki sorunun çözümü noktasında HÜDA PAR'ın söylemlerine yakın () açıklamalar yapan, hatta Suriye'de katliamların baş müessibi Rusya ile yakınlaşan hükümete tek laf bile söyle(ye)memeleridir. İran'ı tekfir etmediği için HÜDA PAR'ı linç eden bu kesimlerin, İran'ı tekfir etmeyen hatta bırakın tekfir etmeyi İran'a birlik olma mesajı veren Cumhurbaşkanı ya da Başbakan konusunda 'Dut yemiş bülbüle dönmeleri', kurulan fitne tuzağı hakkında ipucu veriyor gibi. Sormadan edemiyorum; neden acaba aynı şeyi hükümet yapınca helal oluyor da HÜDA PAR yapınca haram oluveriyor? İsteyen Cumhurbaşkanının ya da Başbakanın son günlerde Suriye konusunda İran hakkındaki söylemlerine bakabilir.

Tarih 17 Aralık 2016, yer Türkiye'nin batısı… Kayseri'nin Melikgazi ilçesindeki Erciyes Üniversitesi yakınında bombalı saldırı gerçekleştirildi. Birçok masum insan bu saldırıda katledildi. Bu saldırının ardından yine devreye algı operasyonları girdi. Özellikle sosyal medya üzerinden kendisini 'Şaman Torunu' diye nitelendiren Milliyetçi-Kemalist zihniyet, yaptıkları paylaşımlarla Doğruhaber Gazetesi Genel yayın Yönetmeni ve Kayserili olan Mehmet Göktaş üzerinden yine HÜDA PAR camiasını hedefe koydu. Göktaş Hoca'nın yıllar önce bir panelde yaptığı konuşmayı makaslayarak sosyal medyada paylaşıma veren bu zihniyet, sanki bu saldırıyı yaptıran Mehmet Göktaş ve temsil ettiği camia imiş gibi insanları provoke etmeye çalıştı. Allah'a şükürler olsun ki halkımız derin mahfillerde tezgâhlanarak servis edilen bu tür ucuz provokasyonlara prim vermedi, vermeyecek.

Evet, üç farklı tarih, üç farklı olay, üç farklı yer, üç farklı kesim ve her seferinde hedefe konulan aynı camia. Sol tandanslı PKK'yi, Milliyetçi Kemalistleri anladık da bizim İslamcı kardeşlerimize ne olmuştu? Onları bu kesimlerle aynı noktaya taşıyan neydi? Yoksa toplumları yakıp-yıkan; taassup, tarafgirlik ve hased gibi hastalıklar mıydı onları bu duruma getiren? Bu kadar farklılıklara rağmen her seferinde aynı camianın adres gösterilmesi bir tesadüf olamayacağına göre bu durum ne ile açıklanabilir? Bu olaylardan hemen sonra başlatılan algı operasyonlarının aynı olması elbette bu algı operasyonlarının tek merkezden kontrol edildiği şüphesini uyandırıyor.

Peki, neden HÜDA PAR? Çünkü HÜDA PAR; taassup ve tarafgirlikten uzak, ifrat ve tefrite kaymadan vasat bir duruş sergilediği gibi kesinlikle ehli kıbleyi ve ehli tevhidi tekfir etmez. Ehli kıbleye yönelik her türlü eylem ve söylemin ehli küffarın değirmenine su taşımak olduğunu bildiği gibi bunun İslam Coğrafyasını kana bulayan kâfirlerin gücüne güç katmaktan başka hiç bir işe yaramayacağını söylüyor. Hatta bu güçlenmenin de yeni Haleplerin, Myanmarların, Fellucelerin, Halepçelerin yaşanması demek olduğuna dikkat çekiyor.

Çünkü HÜDA PAR; bugün küffarın çizmeleri altında namusları peymal olmuş ümmetin kurtarılmasının yolunun Müslümanların tüm farklılıklarını (milliyet, mezhep, ırk, cemaat, meşrep) bir yana bırakıp Ümmet fikriyatı etrafında bir araya gelebilmesi olduğunu öngörüyor. Çünkü HÜDA PAR; hem hal diliyle hem de kal diliyle 'kuklalara' değil 'kuklacılara' dikkat çekiyor. Bundan dolayı da tüm saldırıların asıl hedefi; HÜDA PAR'ın ümmetçi fikriyatı ve vasat duruşudur.

Ve Müslümanlar, karanlık mahfillerde küresel ajandalar adına tezgâhlanan algı operasyonlarına dikkat etmeli ve hiçbir Müslüman kardeşine düşmanlık yapmamalıdır.

 
Etiketler: HÜDA, PAR, NEDEN, HEDEF, SEÇİLİYOR
Yorumlar
Diğer Yazılar
KAPIMIZDA BEKLEYEN TEHLİKE
TARİH BİZE NELER SÖYLER?
SOROS’UN VAKFI GİTTİ YA YÜRÜRLÜKTEKİ POLİTİKALARI?
HZ. ALİ VE MALİK BİN EŞTER’E GÖNDERDİĞİ MEKTUP-2
HZ. ALİ VE MALİK BİN EŞTER’E GÖNDERDİĞİ MEKTUP-1
CHP, DP VE EZANIN ASLINA DÖNDÜRÜLMESİNİN PERDE ARKASI-2
CHP, DP VE EZANIN ASLINA DÖNDÜRÜLMESİNİN PERDE ARKASI-1
İSLAM DÜNYASINDA KURUMLARIN YENİLENME ZORUNLULUĞU
CADILARIN BİLİM YUVASINDA NE İŞİ VAR BEYLER?
İSLAM DÜNYASI VE ‘GERÇEK CUMHURİYET’ ARAYIŞI -2-
İSLAM DÜNYASI VE ‘GERÇEK CUMHURİYET’ ARAYIŞI -1-
ÂLİMLER BULUŞMASI VE KÜRTLER
İBRAHİM EDHEM EFENDİYİ TANIYAN VAR MI?
BİZ BU ÜLKENİN NESİ OLUYORUZ?
HÜKÜMDAR BEHRAM VE BAYKUŞUN HİKÂYESİ
BASRA OLAYLARI ANALİZİ - 2
BASRA OLAYLARI ANALİZİ - 1
21. YÜZYILDA MUSAB OLABİLMEK
"EN KÖTÜ BARIŞ, EN HAKLI SAVAŞTAN DAHA İYİDİR"
ELMA KOKUSUYLA GELEN ÖLÜM: HALEPÇE-2
ELMA KOKUSUYLA GELEN ÖLÜM: HALEPÇE-1
TÜRKİYE’DE YAŞANAN DARBELER, ABD VE CHP-2
TÜRKİYE'DE YAŞANAN DARBELER, ABD VE CHP-1
ABD İLE TÜRKİYE ARASINDAKİ 'STRATEJİK MÜTTEFİK' İLİŞKİLERİ -2
ABD İLE TÜRKİYE ARASINDAKİ 'STRATEJİK MÜTTEFİK' İLİŞKİLERİ -1
KÜRTLER ÜZERİNDEKİ EMPERYALİST OYUNLAR VE PKK-2
KÜRTLER ÜZERİNDEKİ EMPERYALİST OYUNLAR VE PKK-1
KÜRTLER ÜZERINDEN OYNANAN EMPERYALIST OYUNLAR (2)
KÜRTLER ÜZERINDEN OYNANAN EMPERYALIST OYUNLAR (1)
MÜNİR ÖZKUL VE KAYBOLAN MERHAMETİMİZ...
KUDÜS VE YOL AYRIMINDAKİ İNSANLIK…
ALİYA’NIN GÖZÜNDEN FİLİSTİN MESELESİ -3
BİLGE KRAL ALİYA VE FİLİSİTN MESELESİ-2
ALİYA’NIN GÖZÜNDEN FİLİSTİN MESELESİ-1
GÖRMEZ’İN VEDA KONUŞMASINDAKİ ACI HAKİKATLER…
DİYANET VE GÖRMEZ, SİYASETE KURBAN MI EDİLİYOR?
16 NİSAN REFERANDUMUNDA GERÇEKLERLE YÜZLEŞMEK-3
16 NISAN REFERANDUMUNDA GERÇEKLERLE YÜZLEŞMEK-2
16 NISAN REFERANDUMUNDA GERÇEKLERLE YÜZLEŞMEK-1
11 NİSAN KURTULUŞ ETKİNLİKLERİ VE (ÖZ)ELEŞTİRİLER
KONYA'NIN MEVLANA'SI VAR, YA URFA'NIN?
HALK HİZMET İÇİN İLLA YOL MU KAPATSIN?
AÇILIŞLAR HİZMET Mİ YOKSA EZİYET Mİ?
OKULLARIN AÇILMASI VE SORUMLULUKLARIMIZ
CEMAATLERE SALDIRI YA DA MAYIN MERKEPLİĞİ
DARBE KARŞITI KÜRTLER VE TÜRKİYE’NİN GELECEĞİ ÜZERİNE…
BİRECİK'TE HALKI DAĞITMA EMRİNİ KİM VERDİ?
ÜMMET ŞUURU OLMADAN KUDÜS ÖZGÜRLEŞMEZ
Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Şanlıurfa
Az Bulutlu
Güncelleme: 20.01.2019
Bugün
- 10°
Pazartesi
-
Salı
- 12°
Şanlıurfa

Güncelleme: 20.01.2019
İmsak
06:03
Sabah
07:29
Öğle
12:43
İkindi
15:21
Akşam
17:45
Yatsı
19:03
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Arşiv Arama
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Haber Yazılımı