301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Yazı Detayı
03 Mayıs 2017 - Çarşamba 09:47 Bu yazı 1418 kez okundu
 
Güneyde kimle savaşıyoruz!
Misafir Kalem
 
 

“Halen 7000’e yakın asker kökenli ABD’linin ‘yabancı savaşçı’ adı altında PYD/PKK saflarında cephede” olduğu söyleniyor. Buna ‘Blackwater’ çatısı altında çalışan ‘paralı askerler’ dahil değil.

Kim bunlar derseniz, “Baba Bush’un askerleri” bunlar. İlk Irak işgali sırasında ABD’ye götürülen İranlı, Iraklı, Suriyeli, Arap, Kürt ve Farisilerden oluşuyor.. Tabi Türkiye’den gidenler de var bunların arasında.. ABD’nin çifte vatandaş gizli bir ordusu var böyle. Halkın Mücahidlerini ABD, İngiltere, Fransa, İsrail paylaştı.. Türk, Arap, Kürt, Farisi milisleri de..

Bakın ilk gidenlerin çocukları da bugün bu gizli ordunun askerleri konumunda.. Bunlardan Rusya’ya gidenler de var, diğer Avrupa ülkelerine gidenler de. Bugün bunları birçok ülkede emir komuta zinciri içinde hareket ediyorlar.. İçimizden devşirilen askerler bunlar..

Onun için “PYD ve PKK kamplarındaki Amerikan askeri” haberlerini bir kenara bırakın. Böyle birkaç asker değil, bir alay var bir alay!

Ve gerçeği söylemek gerekirse siz Amerika’nın gizli ordusu ile savaşıyorsunuz.

Bölgede gizli orduların bir savaşı var.. PYD de böyle PKK da. Haşdi Şabi neydi, ya da Husiler, Hizbullah kimin kontrolüne geçti?.. Halkın Mücahidleri buharlaştı mı sanıyorsunuz? Kesnizaniler uykuya mı daldı? Irak’ın işgali sırasında bir anda ortalıktan kaybolan Kesnizanilerin kontrolündeki Cumhuriyet Muhafızları ile DAEŞ’i kim bir araya getirdi?

ABD’lilerin sıkıntısını anlamak gerek.. Bölgedeki Amerikan askeri elbisesi giymiş İngilizce konuşan bir takım adamların cebinde ABD pasaportu dışında Türk, İran, Irak, Suriye pasaportu çıkarsa şaşmamak gerek..

Yani iki NATO müttefiki arasında örtülü bir savaştan söz ediyorum size..

İç içe geçmiş bir savaş var bölgede.. Bir siyasi savaş var, bir de dini savaş. Siyasi savaşın bir görünen yüzü var, bir de görünmeyen yüzü. Derin devletlerin savaşı var bir de bölgede.. Bir de haçlı taarruzu söz konusu.. Bitmedi, bir de Siyonist savaş var.. Büyük güçlerin kendi hesaplaşması söz konusu bunların ötesinde.

Sadece Hilal-Salib savaşı değil, bölgede Şii, Sünni-Sufi, selefi gömleği giydirilmiş bir savaş da söz konusu.. Yani anlayacağınız, dinî, mezhebî, ideolojik, politik iç içe geçmiş bir sürü savaş yaşanıyor..

Marksist PYD karargahında Amerikan bayrağı ilk bakışta biraz garip kaçsa da, aslında ayrıları gayrıları yok.. Eğer bu gerçeği birileri bugün görmüyor ve anlamıyorsa bir daha da göremez. Her şey çok açık..

Biz; Suriyeli göçmenler için güvenli bölge diye yıllardır yırtınıyoruz, uluslararası sistemden ses yok, şimdi PYD, Türkiye’ye karşı, uçuşa kapalı güvenli bölge talep ediyor kendine. Bu yüzden “Batılı müttefiklerimiz”i bir telaş sardı.

Biz; terör kampını vuruyoruz, Amerikan askerleri ağlıyor, yaralanıyor.. İyi, ABD bütün PYD ve PKK’lılara Amerikan pasaportu versin bu iş bitsin!..

PYD ve PKK’lıların cür’et ve cesaretlerinin arkasındaki asıl sebep, arkalarında duran ABD, İngiltere, Fransa, Almanya, İsrail, İskandinav ülkeleri, Vatikan, NATO, FETÖ’dür. Bunu görelim.. Bunu Güneydoğu ve Doğu Anadolu halkı gördü. Son referandumdaki oylar bunu açıkça gösteriyor.. PKK bugün içerideki gücü ile değil, dış destekle ayakta duruyor. Bu da PKK ve PYD içindeki bir takım unsurların bazı gerçekleri geç de olsa anlamalarına sebep oluyor. Bu kirli oyunun farkına varanlar da örgüt içinde infaz ediliyor..

Bunlar Türkiye’nin ABD himayesindeki kampları vurmayacağını düşünüyordu. Ama şimdi korku sardı yüreklerini.. Amerikalıların da yalanı hazırdı. Güya, “kendi uydurdukları DAEŞ’le mücadelede yerli halktan destek aldıkları” bahanesi ile bu yakınlaşmayı meşru göstermeye çalışıyorlardı. Aslında gerçek bütün çıplaklığı ile ortada. O da PYD’nin bölgede PKK’nın uzantısı olduğu ve bu şemsiye altında Haçlıların bölgede bir “Haçlı milis gücü” oluşturmaya çalıştıklarıdır.

DAEŞ yıllardır bölgede büyümeye devam ediyordu, uluslararası güce rağmen. Orada herkes vardı, Türkiye hariç. Bir milim yol alınamadı. Türkiye geldi, bütün dengeler değişti, PKK ile DAEŞ yok olma noktasına geldi. Sonra ne oldu? ABD, NATO müttefikine destek vermek yerine Türkiye’ye karşı terör savaşı veren bir örgütü yanına aldı ve DAEŞ’le mücadele edeceğini söylüyor. Öte yandan da; Türkiye’de bir darbe gerçekleştirmek için kendi halkına karşı terör estiren FETÖ’yü himaye etmeye devam ediyor. Öteki batılı ülkeler de öyle. Düşünebiliyor musunuz, sağı-solu bunlarla birlik olmuş iktidara karşı ortak bir cephe oluşturmuşlar.

Adım Hıdır, durum budur! Anlayana sivrisinek saz, anlamayana davul zurna az. Gözü olup görmeyene, kulağı olup duymayana, dili olup söylemeyene, kalbi olup hissetmeyene ne diyeyim ki!

Selam ve dua ile..

 
Etiketler: Güneyde, kimle, savaşıyoruz
Yorumlar
Diğer Yazılar
Aslını kaybetmek.. Sıra gecesi ve Sema meşki
Âdâb-ı Muâşeret / Görgü Kuralları
BİR SEVDADIR MESCİD-İ AKSA
Mezopotamya ve Coğrafya Kaderdir Kitabı
Fırat'ın doğusunda neler olacak?
BOĞAZDAN AŞAĞI İNMEYEN İSLÂM VE İSRAF
DİBE VURAN BELEDİYECİLİK
SÖZE KARŞILIK
DAEŞ nasıl oldu da hortladı?
Sırada Tel Abyad mı var?
Fırat’ın doğusu’na kapsamlı bir operasyon mu geliyor?
“Arkamdan kimse ağlamasın”
“İDAMA YÜRÜYEN ADAM”
BOSNA
LANET OLSUN
D-SMART TV TÜRKİYE CUMHURİYETİ KANUNLARINA TABİ DEĞİL Mİ?
1 MAYIS
BENDE ADAYIM...
Artık bu Suriye savaşı değil! ‘Kıyamet Savaşı’ hazırlığı var. Dünyanın dengesi değişebilir.
VAZGEÇ
CESUR MEHMETÇİK
GAP GÜNDEMİ VE BÖLGE GERÇEĞİ
AKLINI VE İMANINI KİRAYA VERENLER
GAPGÜNDEMİ
GAP GÜNDEMİ İLE NİCE YILLARA
O ŞEHİR ÇANAKKALE
PKK’nın ‘son’ görevi...
ÖĞRETMEN…
Yalnızlık ve Yaratıcılık- III
Yaşlılıktaki YALNIZLIK II.
YAŞAM-YALNIZLIK ve TEKBAŞINALIK I.
TARİH YOL ARAYANA DOĞRU YOLU GÖSTERİR
Ankara’da çok gizli görüşme
Kudüs kararının getirdikleri: Psikolojik harbi kazanmak
Modern zamanların en büyük ihanet hikayesi ve Filistin'in kaderi
Hedef İran’la mücadele mi Ortadoğu’yu ehlileştirmek mi?
Saudia’da neler oluyor?
Suudi Arabistan'da gerçekten neler oluyor?
Sömürgeleştirme Operasyonu'nda Kürt ve Rus Lejyonu'na Dair
Krizin asıl nedeni
Ne yani Afrin’de değil Anadolu’da mı savaşalım? Bize bunu mu diyorsunuz?
Kontrollü kaos.
Biz bu oyunu gördük: Bu bir Türkiye savunmasıdır!
Barzani neye zarar verdi?
Fırat Kalkanı’ndan çıkarılacak dersler
Bir Bakan’ın makamındaki ilk günü..
OHAL Günlerinde Özeleştiri
Oruç tutan bir şehir
Tehlikenin büyüğü
Katar’dan İran’a yeni oyunun arka planı
NEDEN ŞAŞKINA DÖNDÜ MÜSLÜMANLAR?
FETÖ yapılanmasını anlamak zor mudur?
HEKİMLİK SANAT VEYA MUZİK
KAYGI*
BAŞKA AÇIDAN KARINCA VE AĞUSTOS BÖCEĞİNİN HİKÂYESİ
Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Şanlıurfa
Parçalı Bulutlu
Güncelleme: 21.01.2019
Bugün
- 10°
Salı
- 11°
Çarşamba
- 12°
Şanlıurfa

Güncelleme: 21.01.2019
İmsak
06:03
Sabah
07:28
Öğle
12:43
İkindi
15:21
Akşam
17:46
Yatsı
19:04
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Arşiv Arama
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Haber Yazılımı