301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Yazı Detayı
05 Ocak 2017 - Perşembe 08:24 Bu yazı 1146 kez okundu
 
DİĞER CEMAATLERİN DURUMU - I
Ahmet Yusuf ÖNCEL
 
 

Şunu evveliyatla belirteyim, ben propagandist değilim.
Mel'un Fetö üzerinden hakikat öğreticilerine, manevi bekçilere yapılan ötekileştirme ve sindirmeyi bir Müslüman ferdi olarak hazmedemedim.

*******
Değerli okurlarım, melun Fetönün açtığı yaralardan, attığı iftiralardan birisi, belki de en mühimi, Ehli Sünnet Ve'l Cemaat çizgisinde olan ve diğerkâmlıkta birbirleriyle yarışan, devletin ve milletin bekasına duada bulunan cemaatlerin, zümrelerin töhmet altında bırakılmasıydı. Maalesef bizim cenahta bu iftira çok büyük yankı buldu. Tabiri caizse ele alınan bir sopa ve "vurun abalıya" nidalarıyla kovalanmağa başlandı gerçek hizmetkâr cemaatler. Allah razı olsun; Üstad Kadir Mısıroğlu, Yusuf Kaplan, Müfit Yüksel, Mehmet Şevket Eygi gibi müstesna şahsiyetler buna izin vermemekte direniyorlar.

Bekir Develi, Serdar Tuncer başta olmak üzere bazı abilerimizde sosyal medyada oluşan bu infiali yok etme gayreti içerisindeler. Gittikleri her platformda da bunları anlatıyorlar.

Hakikat öğreticilerine atılan iftiraların önüne geçilmesi gerekiyor. İnsanlar bazı müfteri, delilsiz-mesnetsiz sallapati yazarlar tarafından veya geçmişi ehli sünnete muhalif zümreler tarafından manipüle ediliyorlar, o müstesna insanlara, yetiştirdikleri talebelere ve müspet fikri akımlara karşı. Bu bağlamda hükumet başta olmak üzere, diyanete ve diğer bazı kurumlara, Milli Türk Talebe birliği başta olmak üzere de, gençler ve toplum üzerinden söz sahibi olan Sivil Toplum kuruluşlarına da iş düşüyor, toplumu bilinçlendirmek babında. Bu da bir nevi Emri bil ma'ruf ve nehyi ani'l münkerdir.

Lütfen gerekli hassasiyetleri gösterelim.

İftira atılan, iftiraya uğrayan zümrelerin, cemaatlerin içerisine unutmayalım ki, büyük mütefekkir, geçmişte Müslümanlar üzerinde büyük tesiri olan kıymetli Üstadımız merhum Necip Fazıl'ın hocası ve Şeyhi; Şeyh Abdülhakim-i Arvasi ve yine Evliyaullah'dan Zahid Kotku efendi hazretlerinin de cemaatleri dâhildir. Bu zatlar ve talebeleri Türkiye'nin ayakta kalabilmesi için ellerinden gelenin fazlasını yapmıştır. Geçmişe bakacak olursak, aynı ekole mensup, Milli Mücadelede hasbi bir vatan müdafaası sergileyen, doğunun o savaşta düşmemesinin sebeplerinden biri olan, hatta harpte kolunu kaybeden, cepheden cepheye koşan Şeyh Muhammed Diyauddin (Norşin'li Şeyh Hazret) hazretleri yine bu meyanda Hak olan cemaatlerin/tarikatların Türkiye'nin bekası için ne ehemmiyette olduklarını göstermiştir. Daha fazla tafsilat isteyenler Üstad Kadir Mısıroğlu'nun (Sellemehullah) "Sarıklı Mücahitler" isimli kitabına bakabilirler.

Haddi zatında bu şahsiyetler ömürlerini Allah'ın c.c dini için harcamış, devlet adamı yetiştirmiş bunun yanında devlet adamı yetiştirirken, ehli sünnet itikadını da o yetiştirdikleri talebelere derç etmiş manevi şahsiyetlerdir. Hiç kimse sudan sebeplerle iftiralarda bulunamazlar.

Zaten Sayın reisicumhurumuz ve devlet erkânının büyük bir kısmı müteaddit kereler Allah dostlarını ziyaret edip onların dualarını almaktadırlar.

Bunlar aba altından sopa gösterenlere büyük bir cevaptır. Bu cemaatlerin hiçbiri, kesinlikle "devletin kılcallarına girmeyi" planlamazlar. Devlete, vatana adam yetiştirir, Müslüman şahsiyet yetiştirir bu cemaatler, fetö belası gibi eşkıya değil.

********
Üstad Mehmed Şevket Eygi Milli Gazete de köşesinde her gün basbas bağırıyor bu mevzularla ilgili. Genç kardeşlerim lütfen kulak versinler Üstada. Yusuf Kaplan'a da aynı şekilde.

Ve kimse kusura bakmasın. FETÖ melunu üzerinden diğer hak tarikatları/cemaatleri vurmak, onların ve onlar gibi bazı grupların ekmeğine yağ sürmekten başka bir şey yapmaz.

Bunlar İslam'ın içini boşaltmak istiyorlar. İslam'ı ham yobaz ve kaba softa elinde bitirmek istiyorlar. Ondan dolayı Peygamber'in aleyhisselatu vesselam "Fırka-i naciye" diye buyurduğu zümreye düşmanlık ediyorlar. Bunlar sözde "saf, ari" İslam'dan dem vuruyorlar.

Kur'an'ın hükümlerini kendinize göre yorumlayarak mı İslam'ı yaşatacaksınız? Yoksa "Hasbüna Kitabuh", yani "Kitap bize yeter" deyip bütün asr-ı saadeti, sahabeleri, ondan sonraki dönemleri yok sayarak mı İslamlaşacaksınız? Peşinizden gidenleri de helake sürüklüyorsunuz! Hiç kimseye kulak vermek istemiyorsanız, Reisicumhurumuzun ziyaretine gittiği şahsiyetlere bakın, onları da görmezden gelemezsiniz.

Biri kaderi inkâr eder, öteki, "Allah göktedir, kürsüde oturuyor" deyip Allah'a haşa mekan isnat eder, beriki, Hazreti Ebubekir'e, Hazreti Muaviye'ye başta olmak üzere ve 4 sahabe dışında ki tüm sahabelere ağız dolusu küfürler eder, haşa. Bunların hepsini de "İslam'a ve Müslümanlara hizmet ediyorum" yalanıyla, herzesiyle yapar. Sahabelere sövmek, kaderi inkar etmek, itikadi bozukluklar "İslam'a hizmet etmekmiş." İşte bu zümreler İslam'a esas zararı verenlerdir. Bunların da Fetö'den kalır yanı yoktur. Devam edecek...

 
Etiketler: DİĞER, CEMAATLERİN, DURUMU, , I
Yorumlar
Diğer Yazılar
MÜSLÜMAN MAZLUMUN YANINDADIR
ABDURRAHİMLERİN AHLAKI
MODA DEĞİL, İLAHİ EMİR
"170" AYLIK TEBEDDÜLAT
TAHAMMÜLLÜ OLMALI MÜMİN
ŞEYH SAİD (Rahmetullahi Aleyh)
BU GİDİŞ NEREYEDİR
EN ŞEREFLİ VARLIK
ATINI DENİZE SÜREN FATİH OLACAKSAK…
KİFAYETSİZ MUHTERİSLERİN BOŞ HAYALLERİ
SAHİP ÇIKMAMIZ LAZIM
ARAMIZDA HALEN MUHACİRLERİ HAZMEDEMEYENLER VAR
BATILILAŞMA
MAZLUMLARIN HİMAYESİNE BİR MİSAL ve UMUMİ OLARAK ÜNİVERSİTE ORTAMI
NİMET VARSA KÜLFETTE VARDIR
BAŞ TACI MÜESSESELER VE AHALİLERİ
YAKIŞMADI DEVLET BEY
ÜSTAD KADİR MISIROĞLU’NA YAPILAN HAKSIZLIKLAR ve HAKARETLER SİLSİLESİ
DİNİMİZDEKİ TAHRİF HAREKETLERİNİN VE DİNLERARASI DİYALOG SAFSATASININ GÜNÜMÜZDEKİ VE MEMLEKETİMİZDEKİ BAŞ MÜMESSİLİ FETO'DUR
ÂLİ OSMANA HAKARET EDEN(!)LERE KARŞI, OSMANLININ BİR TORUNU OLARAK MÜDAFAAMDIR
TERÖR ÖRGÜTLERİNİN MARŞLARIYLA YÜRÜYORLAR
GURBETİ VATANA ÇEVİREN BİR KURUM; YUNUS EMRE ENSTİTÜSÜ ve KÜLTÜRÜN EHEMMİYETİ
1 MAYIS ve İSLAM ve BU MİLLETİN BİR KISMI
BİZ ‘HADİ AMMAR DURMA AT, EBABİLLER SANA KANAT ÇIRPARLAR’ DERKEN
ATINI DENİZE SÜREN FATİH OLACAKSAK…
ÜNİVERSİTELERDEKİ BAHAR ŞENLİKLERİ EN AZINDAN BU YIL YAPILMASIN
ŞİŞTİNİZ Mİ DÜDÜK MAKARNALARI
CEPHE MİLİSLERİYMİŞ(!) HOŞT(!)
TARİHİ DİZİLER
BİR HİLKAT GARİBESİ
MÜHİM HUSUSLAR- TÜGVA- ve SUAT KIR AĞABEYİM
ENES VE MEHMET EFENDİLERİN SAMİMİYETİ
OĞUZ EKREM ve ABDULKADİRLERİN TEBESSÜMÜ
TİMURTAŞ HOCA
"170" AYLIK TEBEDDÜLAT
YAVUZ SULTAN SELİM HAN HAZRETLERİ
YAŞAM TARZINA MÜDAHALE!
DİĞER CEMAATLERİN DURUMU - II
BATI HAYRANLARI / MÜSTAĞRİBLER
TEK ÇARE İSLAM BİRLİĞİ
BİR KATLİAM SERİSİ! İMZA; hdpkk
HALEP! BENİM HALEBİM! CAN HALEBİM!
ALLAH SENDEN RAZI OLSUN SAYIN RECEP AKDAĞ
ASLA BAŞARAMAYACAKSINIZ
SES VERİN MÜSLÜMANLAR
ÇÖZÜMLERİ BİRLEŞMEK
VAKIF YURTLARINDA TALEBELER VE MESULİYETLERİ
BATININ MÜPTEZELLİĞİ/AVRUPA PARLAMENTOSU
VAKIF YURTLARININ EHEMMİYETİ
İSLAMLAŞMAMIŞ OLANLAR
AHLAK BEKÇİLERİ!
YÜZLERİ KIZARANLAR/İSTİSMARCILAR
KIBRIS’IN KURULUŞU
BAŞIMIZIN TACI; ASHAB
ÇOK ÇOK İLERİ DEMOKRASİ
KADER; TAKDİR EDİLEN HÜKÜM
BANA NE AMERİKA’DAN
TOPYEKÛN MÜCADELE
MİLLETİN İRADESİ ve KAVMİYETÇİLİK
ÇANAK ÇÖMLEKÇİLER
İDAM VE İDAMLIKLAR
TERÖR NEDİR?
ÜNİVERSİTE TALEBELİĞİ
ŞEHİDİ MUAZZEZ; ÜMMETİN "HALİS" EVLADI
MÜSLÜMANIN GEVŞEMEMESİ LAZIM
MÜJDELER OLSUN EY ÜMMET
GERÇEK ELEŞTİRİ
KORKUYORLAR
BİZİM ŞEHİDİMİZ
İSLAMCI GENÇLİĞİN HEDEFİ
HAİNİN HÜKMÜ
IRAK; BELDET'UN-NİFAK VE'Ş-ŞİKAK
FETÖ TEMİZLİĞİ
İNSANLIK ENKAZ ALTINDA
MACARLARIN REZALETİ
“PROVOKASYONA DAVET!”
TEMMUZ 15
GİDİŞATI DÜZELTMEK ELİMİZDE
SULTAN ABDÜLHAMİD HAN’I ANLAMAK
Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Şanlıurfa
Az Bulutlu
Güncelleme: 23.09.2019
Bugün
- 19°
Salı
- 23°
Çarşamba
11° - 27°
Şanlıurfa

Güncelleme: 23.09.2019
İmsak
05:03
Sabah
06:29
Öğle
12:49
İkindi
16:12
Akşam
18:56
Yatsı
20:14
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Arşiv Arama
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Haber Yazılımı