301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Yazı Detayı
06 Nisan 2016 - Çarşamba 08:52 Bu yazı 1017 kez okundu
 
BİR İFSAT PROJESİ OLARAK MEDENİYETLER İTTİFAKI!..
Mustafa KÜÇÜK
 
 

Bu gün Paralel Devlet Yapılanması (PDY) diye addedilen yapı hoş gürü ve dinler arası diyalog kavramları üzerinden örgütlenirken, İslam'ın temel referanslarından yakinen haberdar olan her fikir erbabı bu yapıya karşı temkini elden bırakmadı. Doğrusu da bu idi… Nitekim zaman temkini elden bırakmayanları haklı çıkarmıştır.
  
Şimdi ise bu yapı ile mücadele, başta devletin ve sonrada AKP'nin baş meselesi olmuştur.  Ancak temel referansları Avrupa kriterleri olan T.C. ve AKP'nin bu yapının düşüncesiyle temelde bir alıp veremediği yoktur. Nitekim Devletin bugün baş etmekte zorluk çektiği PKK terör örgütü gibi FETÖ'nın zihniyeti ve  Paralel Devlet Yapılanması AKP iktidarında neşr-u nema bulmuştur. Zira AKP iktidarı boyunca siyasiler ve Diyanet İşleri Başkanlığı bu yapı ile kol kola yüzlerce dini içerikli kültürel ve sosyal faaliyet gerçekleştirdiler. Doğrusu bunda garipsenecek bir durum da yoktur. Çünkü dünya görüşü ve İslam'ı algılama konusunda birbirinden farkları yoktur. Her iki harekette laik, seküler, diyalogcu ve medeniyetler ittifakına iman etmiş durumdadırlar. 
  
 Bugün aralarında patlak veren mücadele fikir bazında yürütülen bir mücadele değildir. Tamamen bir alan hâkimiyeti mücadelesidir. Nitekim deklere edilen mücadele de alan hâkimiyeti mücadelesidir.  Asıl garipsenmesi gereken şey bazı entelektüel kimlikli maslahatperestlerin bunu bir fikir mücadelesi olarak okumaları ve toplumda bu yönde bir algının oluşmasını sağlamalarıdır.
   
Kaldı ki; AKP Paralel Devlet Yapılanması ile giriştiği alan hakimiyeti mücadelesini "Ben iyi niyetliyim FETÖ ise kötü niyetlidir." "Ben yerliyim , O ise taşerondur."  iddiası özerinden yürütmektedir. FETÖ'nın sızma stratejisi ve ne idüğü belirsiz düşüncesi göz önüne aldığımızda bu hareketin sinsiliği ortadadır. Ancak taşıdıkları değer yargıları bağlamında AKP  ile aralarında bir fark yoktur. Her iki hareketin de temel referansı Avrupa kriterleridir. AKP; "Ben resmi hükümetim, devlet adına hareket ediyorum. Resmiyette Avrupa kriterlerini savunmaktan başka bir seçeneğim olamaz."  mazeretine sığınarak savunma yapamaz. Sonuç olarak her iki yapının da fikri, siyasi ve kültürel değer yargıları Avrupa kaynaklıdır.

Bu her iki yapı da aslında her gün bunları topluma deklere etmektedirler. Ancak toplumla bu yapılar arasında harç görevi gören muhafazakâr ve maslahatçı zihniyetler toplumun bu hareketleri doğru algılamasına mani olmakta, toplumu algı yanılsamasın sevk etme cürümünü  işlemeyi sürdürmektedirler.
   
Nitekim AKP hükümeti Avrupa kriterlerini ana başlıklar halinde müzakere edip, gerekli yasal düzenlemeleri yaparak  Türkiye toplumunu Avrupa'ya entegre etme çabası içindedir. Dahası son Amerika gezisinde gerek Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez ve gerekse Cumhurbaşkanı R.T Erdoğan medeniyetler ittifakına en üst seviyede yaptıkları vurgu başka söze ihtiyaç bırakmamaktadır. Her iki şahsiyet de özel ve tüzel kişilikleriyle bu projenin yılmaz savuncusu ve icracısı olduklarını dünyaya deklere etmişlerdir. Kaldı ki; bugün FETÖ diye addedilip şeytanlaştırılan Paralel Devlet Yapılanması, toplumdan yükselecek tepkileri hesap ederek işi Medeniyetler İttifakı'na kadar götürmeye cesaret edememiştir. Ancak AKP bir adım daha ileri giderek bu ifsat edici projeyi taşımayı kabul etmiştir.

Zira Medeniyetler İttifakı Projesi İslam'ın tek doğru din olduğu gerçeğini örtbas etmektir. İslam'ı tahrif edilmiş Yahudilik ve Hıristiyanlık ile eş değer kılma meselesidir. İslam'ı laikliğe / sekülarizme uyumlu hale getirme hamlesidir. Medeniyetler İttifakı Projesi İslam medeniyetini bütün iddialarından yoksun barakan Siyonist bir girişimdir. İslam'ı tahrif etme adına büyük bir teşebbüstür. Dinler arası diyalog projesinden çok öte İslam'a ve İslam Ümmetine kastetmektir.

FETÖ hareketi Batının fikir ve istihbarat ajanlığını yapan bir yapı olduğu ortaya çıkmıştır. Ancak AKP devlet ve hükümet refleksiyle bu yapının istihbarat bağlamındaki ajanlığına sed çekse de, O'nun fikriyatına karşı ortaya koyacağı farklı bir dünya görüşü yoktur. Bu gün Ak Ocak'larda işlenen zihniyet demokratik ve özgürlükçü değerlerdir. Bu da Avrupa değerlerinin ta kendisidir. Nitekim AKP Suriye bağlamında yürüttüğü uluslar arası siyasette de laik çoğulcu Ö.S.O.'nu ve onların siyasi uzantılarını palazlamayı sürdürmektedir. Bu da AKP'yi temelde FETÖ hareketi ile aynı kefeye koymaktadır. Bir farkla ki; AKP yerli ve iyi niyetli olduğu iddiasındadır.

Kısacası; Biri legal diğeri illegal olmak üzere AKP ve PDY Batının fikir ajanlığını yapan iki harekettir. Bu iki hareket üzerinden Avrupa ve ABD emperyalizminden kurtulma şansımız yoktur. Bu ümmet Medeniyetler İttifakı Projesi ile hayra çıkacak değildir. Bize İslam eksenli evrensel projeler gereklidir. Öncelilikle Avrupa zihniyetinden kurtulmaya ihtiyacımız vardır. 

 Selam ve dua ile!..  

 
Etiketler: BİR, İFSAT, PROJESİ, OLARAK, MEDENİYETLER, İTTİFAKI
Yorumlar
Diğer Yazılar
TERÖRÜ LANETLEMEK!
ALİM VE TEVAZU
YA ALLAH YA SABIR!
FİKİR SİYASET VE TERÖR
İSLAM’I ARAÇSALLAŞTIRMAK!
İSLAM’A GÜVEN!
İSLAM OLMADAN ASLA!..
FİKİR SİYASET VE ŞİDDET!
EY ALLAH'IN KULLARI KARDEŞ OLUNUZ!
YEMEN KAN AĞLIYOR!
Resulü Anlamak ve Yaşamak!
BÖLÜNMEK Mİ BÜTÜNLEŞMEK Mİ?
ALLAH BİLİR SİZ BİLMEZSİNİZ!
BAŞARISIZ DARBE GİRİŞİMİNDEN NEMALANMAK!
BU HALK UĞRUNDA FEDA OLMAYA DEĞER!
İSRAİL OLUŞUMU İLE NORMALLEŞMEK!..
TÜRKİYE’YE YENİ BİR AMENTÜ LAZIM!
FETİH RUHU ve FETİH KUTLAMALARI!
AKP NAHDA VE İHVAN!
BANGLADEŞ NERE TÜRKİYE NERE!..
YENİ TÜRKİYE!..
LAİKLİK TARTIŞILIYOR!
İSLAM VE SİYASET
PEKİ, YA ÇÖZÜM!
KÜRT TİPİ BAŞKANLIK SİSTEMİ!
SELF DETERMİNASYON FİTNESİNE KARŞI HİLAFET!
REJİM MUHASEBESİ!
MEHTER MARŞI!
BÜYÜK ŞEYTAN!
MOLLA SARAY İLİŞKİSİ!
G 20 ve AİLE FOTOĞRAFI!
SON KEZ KAZANAN DEMOKRASİ OLSUN!
Çağdaş Büyü/Algı Operasyonu
DEMOKRASİ TERÖRÜ!
KÜFRÜN EGEMENLİK TEMİNATI DEMOKRASİ!
Siyasi Partiler ve Gerçekler!
Yedi Düvel ve Türkiye !
KIYIYA VURMAK!
DEMOKRASİ ve İSTİKRAR!
DÜŞ ÜMMETİN YAKASINDAN ABD!
RAHMET BAYRAMLA TAÇLANIRKEN!
Ramazan Kerim!
DOĞU TÜRKİSTAN ve HİLAFET
ABD İLE İŞ TUTMAK!
LÜBNAN'DAN KÜRDİSTAN'A HİLAFET HİLAFET!
LAİKLİK VE ULUSÇULUK BİZİ TÜKETMEDEN!
AYNI DELİKTEN DEFALARCA SOKULMAK!
MİLLETVEKİLİ ANDI KALDIRILMADIR!
MİRAÇ KUDÜS HİLAFET!
AH ŞU SİYASET!
HDP BARAJI AŞAR MI !?
1915 Olayları ve Ermeniler!
Üç Aylar ve İslam Ümmeti
KÖKLÜ DEĞİŞİM DERGİSİ
İran Ümmetin Sabrını Zorluyor!
BİLADÜŞ-ŞAM KIYAMI BEŞ YAŞINDA
SEKÜLER DEĞERLER VE KADIN
TOKİ VE ZİHNİYET
S T K'lar ve Gerçekler!
Sistem Dilenciliği!
Ümmet İslam’ı Korumaya Muktedirdir
Nissibi / Selahaddin Eyyubi
Deniz Feneri / Günyüzü
SURİYE KIYAMI HEDEFİNE YÜRÜYOR!
İSLAMOFOBİ BATI’YI VURUYOR
Cebir Yok, Şiddet Yok, Zulüm Var!
Dersimiz Osmanlıca
İNSAN HAKLARI GÜNÜ
Urfa Eski Urfa Değil!
Meydan Okuyorum!
AMERİKA'YA KİM DUR DİYECEK?
AH KUDÜS!
“BİJİ SEROK OBAMA” ÖYLE Mİ?
İSLAM VE BAĞIMSIZLIK
İSLAM OLMADAN ASLA!
İSLAM'IN ÜZERİNE TİTREMEK
REEL POLİTİK ÇIKMAZI
Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Şanlıurfa
Parçalı Bulutlu
Güncelleme: 21.01.2019
Bugün
- 10°
Salı
- 11°
Çarşamba
- 12°
Şanlıurfa

Güncelleme: 21.01.2019
İmsak
06:03
Sabah
07:28
Öğle
12:43
İkindi
15:21
Akşam
17:46
Yatsı
19:04
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Arşiv Arama
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Haber Yazılımı