Yazı Detayı
12 Haziran 2017 - Pazartesi 12:17 Bu yazı 1075 kez okundu
 
BİLMİYORSAN SUSMALISIN
Erkan SÖZEN
erkam90@gmail.com
 
 

Akıl tutulması bu işte. Eskimesin diye kullanmaya kullanmaya küfletmiş aklını... Kalbini zaten kapatmış... Fehmi, hak getire, yok ki...Milyon kere söylesen de değişmiyor ezberleri, laklakları...

Mesela, Suriye politikasının yorumlanması. Suriye'nin bugünkü durumu dışişlerimizin hatasıymış, başta Davutoğlu'nun. Ezber yapılmış bu iddia başta ABD olmak üzere bütün batı haber ajanslarının ve ilginçtir bir türlü Türkiyeli olamayanların geniş bir yelpazesinin; ana muhalefet partisinin de, maocu/ amerikancı / kemalist garabetlerinde, fetö, pkk ve diğer benzeri teröristlerinde,sömürge ülke aydınının aşağılık psikolojisinden hiç kurtulamayacak sağcı/solcu/sözde islamcı yazarlarında, pelikancı ajanlarında,İran muhiplerinin de, iki satırcık bile okuyup aklını/kalbini/duygu ve düşüncelerini özgürleştiremeyenlerin sıra gecelerinde tıkındıklarından artık sığınamayıp yan gelip içtiği sodanın geğirtisinden sonra ağızlarındaki sakız bu. Dış politikamız Davutoğlu döneminde hatalıymış da...Suriye onun için böyle olmuşmuşta...

......
O günleri yeniden hatırlayalım:
"Savaştan çok çok önce Türkiye'nin yoğun bir diplomasi ile defalarca Suriye'ye gidip görüşmeler yaptığını, onlara ABD'nin Yeni Yüzyıl Projeleri gereği bölgede en başta Suriye'de kan dökeceği, savaş çıkarıp haritaları değiştireceğinin anlatıldığı, her kesime insan hak ve özgürlüklerinin verilmesi için acil reformlar yapılıp , meclislerinde temsil hakkının sağlanması çalışmaları yapıldı.

Neredeyse sınırların bile kaldırılacağı/ortak parlamento kurulacağı bir seviyeye gelinmişken; batı istihbarat servislerinin tezgahladığı/Suriye derin devletinin ve halktan bazı grupların birlikte rol aldığı provokasyonların sahneye konulduğu ve kan dökülmeye/zulümlere başlandığı bu ortamda Türkiye'nin ısrarla bunların sömürgeci projesi olduğunu, mutlaka katliamın durdurulması ve barışçı olunması gerektiğini; şiddetin batı senaryosunu güçlendireceğinin (bugünkü resme gelineceği) söylenmesine rağmen Suriye rejimi katliamlardaki şiddetini arttırdı ve bütün bu olayların sonunda Türkiye Beşar'ı kınayarak " Suriye mazlumlarının yanında olacağını " açıkladı..."
........

Suriye halkına insani yardımın, batının taşeronu FETÖ'nün MİT tırlarına silahlı saldırısıyla engellendiği alçak saldırıya bile batının penceresinden bakılarak silah taşınıyor yalanlarıyla vatan haini gibi yorumlanması ve algılatılması da aynı akıl tutulması ve yanılmasıdır.

.......
Bunu bilerek yapan satılmış ruhları ayıralım.Onlar batıya/batıla hizmetlerini yapıyorlar. Ya biz müslümanlar?

Kul hakkına da inanıyoruz.

Bu yüzden düşünce ve konuşmalarımızı ; devletimize, ülkemize ve İslam Ümmetine zarar verecek dedikodu, gıybet,iftira,hakaret ve yalan üzerine yapmamalıyız. Gerçekleri bilmiyorsak dilimizi tutmalıyız.

Her duyduğunu söylemek insanın felaketidir.

Doğru bilgi sahibi olmadan, fikir sahibi ; fikir sahibi olmadan da kanaat sahibi olamazsınız.

Allah'a emanet olunuz.

 
Etiketler: BİLMİYORSAN, SUSMALISIN
Yorumlar
Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Şanlıurfa
Yağışlı
Güncelleme: 16.01.2019
Bugün
-
Salı
-
Salı
-
Şanlıurfa

Güncelleme: 16.01.2019
İmsak
06:04
Sabah
07:30
Öğle
12:42
İkindi
15:17
Akşam
17:41
Yatsı
19:00
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Arşiv Arama
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Haber Yazılımı