301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Yazı Detayı
24 Şubat 2015 - Salı 08:21 Bu yazı 1569 kez okundu
 
AVRUPALILAR KENDİLERİNE OSMANLIYI HATIRLATAN TÜRKLERİ SEVMEZ
Emine GÜLLÜOĞLU
eminegulluoglu@gmail.com
 
 

Yıllardır Avrupa Birliğine girmek için çırpınıp duruyoruz. Adamlar bizi zora sokmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Ermeni katliamlarını bize dayatmak istedikleri yetmiyormuş gibi

Birde Kıbrıs Rum kesiminin liman ve hava limanlarından yararlanmasını istiyorlar ve kabul etmediğimiz taktirde  bunun Gümrük Birliği kararlarının  ihlali anlamına geleceğini  söylüyorlar. Ve buna benze bir çok abuk subuk şeyi bize kabul ettirmeye çalışıyorlar. Anlayacağınız adamalar bizi yakalamışlar, üstümüze ellerinden geldiği kadar kirli şeyleri yüklemeye çalışıyorlar. AB girmek için verilen bu kadar tavizde fazla artık. AB birliğinin canı cehenneme biz onlar sız da her zaman çok mutluyuz. Biz onlara dört elle sarıldıkça Adamlar kendilerini bir  B…sanmaya başladılar  ve isteklerini artırmaya başladılar, daha da artıracaklardır sanırım.

Hrant Dink in her ölüm yıl dönümü bütün gözlerin üstümüze çevrilmesine neden oluyor.. Türkiye'nin her köşesinden hepimiz Hran Dink'iz,hepimiz Ermeni'yiz sloganları yükseliyor. Ülkemizde ne kadar ermeni meraklısı varmış meğer. Doğrusunu söylemek gerekirse ben de bu sologanı hiç sevmedim. Allah'a şükür Türk'üz Türk vatandaşıyız ve Müslüman'ız. Bununla da ne kadar övünsek azdır.  Şöyle bir geçmişe dönelim. Bir sürü  elçimiz asala örgütü tarafından öldürüldü. Hangi ermeni çıkıp hepimiz Türk'üz dedi.( Zaten asala da bir ermeni örgütüydü.) Hiç kimse için, lafta da kalmış olsa ne dinimi ne ırkımı ne milletimi değiştiremem.
Artık kendimizi Avrupalılara sevdirme çabalarından vaaz geçelim. Çünkü on parmağımızı mumda etsek bu çok zor. Çünkü,
Avrupalıların Türkleri neden sevmediklerini anlamamız için okuduğum bir yazıyı sizlerle paylaşmak istiyorum. Aşağıdaki yazıya bir göz atalım
Bir kısım öğrencisi ile boğazda geziye çıkan İstanbul  Üniversitesi profesörlerinden Alman asıllı prof. Fritiz Neumark talebelerinden birinin " Avrupa bizi neden sevmez, Hocam?"sorusuna şu cevabı verir.
1-Müslüman olduğunuz için sevmez. Ama, faraza laik olmak şöyle dursun, Hıristiyan olsanız da size düşman olarak bakmaya devam eder.
2-Sizler farkında değilsiniz ama onlar şu gerçeğin farkındadırlar: Tarihten Türk çıkarılırsa ortada tarih kalmaz. Osmanlı arşivi tam olarak ortaya çıkarsa,bugünkü tarihlerin yeniden yazılması gerekir.

3- Avrupa'nın pazarı idiniz. Şimdi Avrupayı Pazar yapmaya başladınız.
4- En az 400 yıl Avrupa'da ensemizde at koşturdunuz.
5- Selçuklular Anadolu'yu, Osmanlılar ise Orta Avrupa ve Balkanları Haçlı ordularına mezar ettiler.
6- Sizi silah ile yenemeyenler,

7-Selçuklu ve bilhassa Osmanlı. İslamiyet uğruna her şeyini feda etmeseydi,İslamiyet bugün belki sadece  Hicazda  varlığını  devam ettirirdi. Kaldı ki Vehhabiliği  kuranlarda İngiliz Dominyon Bakanlığının adamlarıdır. Batı her yerde İslamiyet'i inançlara kanaliz etti. Ama Osmanlı. Asr-ı Saadet-i devam ettirdi.

8- İfade ettiğim sebeplerden kilise size kin kusmaktadır.

9- Ben Türkiye 'ye geldiğimde  2 Üniversiteniz vardı.(o zaman) şimdi 19 üniversite var. (bugün 108 üniversite var) Osmanlı zamanında ise her yerde bir medrese vardı.  Tarihinize bakın! Her medresede ilim tedrisatı vardı. İlk deniz altıyı Osmanlının yaptığını çoğunuz bilmiyorsunuz belki de ama  Avrupa bunu biliyor.

10- Sizler, gerçek  hüviyetinize döndüğünüz an Avrupa'nın  refahı ve medeniyeti yıkılır. Ama  bu şartlarda çok zor (Türklere Karşı Haçlı Seferleri )
Yukarıdaki yazıları okuduktan sonra başka söze gerek yok sanırım. Türkler Dünyanın en eski medeniyetine sahip bir millet, asırlarca cihan hakimiyetine koştular. Başta Avrupa olmak üzere dünya siyasetini yönlendirdiler. Viyana kapılarına kadar dayandılar. Gittikleri yerlerde İslam'ı yayamaya  başladılar. İstanbul'un fethi ile yeni bir döneme damgalarını vurdular. Dünyanın bir çok yerinde Osmanlının eserini görmek bizi ne kadar mutlu ediyor ise Avrupalıları ve diğer ülkeleri de o kadar rahatsız ediyordur. Çünkü o eserler onlara her zaman mevkilerini hatırlatmakta ve bir tokat gibi yüzlerinde şaklamaktadır. Onun için ellerinden geldiğince Osmanlıya ait eserleri yavaş, yavaş ortadan kaldırmaya çalışmaktadırlar. Bizlerde Osmanlıyı gören Avrupa Birliğinin nin  bizlere bazı şeyleri dayatmaya çalışmaları bir intikam niteliğinde  olsa gerek. Türkleri her zaman kıskanmış olan batılılar, bizleri de  öyle kolay, kolay  Avrupa Birliğine kabul edeceklerini  zannetmiyorum. Biz şimdiye kadar nasıl AB olmadan yaşadıysak  bundan sonrada pek ala yaşamasını biliriz. AB şunu iyi bilsin. Yürekleri iman dolu ve başı her zaman dik olan bu milleti hiç kimse  ne alt edebilir, ne de yıldırabilir. Aziz  Milletimiz her zaman güçlü ol, sana tuzak kurmak isteyenlerin tuzakları kendi ayaklarına dolansın. Sevgiyle kalın sağlıcakla kalın.

   OSMANLIYIZ
Atamız, ecdadımız Osmanlı tarihimiz
İstanbul'u fetheden Fatih torunlarıyız
İstanbul, İstanbul diye havlayan
Siz bir avuç köpekler
İstanbul'u rüyanızda görmeniz size yeter

 
Etiketler: AVRUPALILAR, KENDİLERİNE, OSMANLIYI, HATIRLATAN, TÜRKLERİ, SEVMEZ
Yorumlar
Diğer Yazılar
SEN HİÇBİR ŞEY BİLMİYORSUN
URFA AK PARTİ ADAYI
KADINA ŞİDDETE HAYIR DEMEKLE OLMUYOR
KOMŞULUK HAKKI
BERDEL
HİÇ BİR GÜÇ TÜRKİYE’Yİ DURDURAMAZ
URFA’NIN KURTULUŞ SAVAŞI - 3
URFA’NIN KURTULUŞ SAVAŞI - 2
URFA’NIN KURTULUŞ SAVAŞI 11 NİSAN 1920
TERZİ KIZI
8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ
11 NİSAN KURTULUŞ HİKAYESİ - 3
11 NİSAN KURTULUŞ HİKAYESİ - 2
11 NİSAN KURTULUŞ HİKAYESİ - 1
BU NE ŞİDDET BU CELAL
REFERANDUMDA EVET Mİ HAYIR MI?
BU MİLLET YENİ BİR TARİH YAZMIŞTIR
HAİN İÇERİDEN OLUNCA KAPI KİLİT TUTMAZMIŞ
KÜRT, TÜRK, ARAP HEPİMİZ KARDEŞİZ
NASIL BİR GENÇLİK YETİŞİYOR
ANNELER GÜNÜ KUTLU OLSUN
BOŞANMALAR NEDEN FAZLALAŞTI
11 NİSAN KURTULUŞ SAVAŞI VE KÖRELEN MİLLİ DUYGULARIMIZ
ÖLDÜRÜLEN BİN KADIN VE 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ
SİGARA=ÖLÜM
DERDİNİZ ÖZGÜRLÜK DEĞİL
BABALAR GÜNÜ KUTLU OLSUN
SEÇİMİN ARDINDAN
İSTANBUL DENİNCE AKLA FATİH SULTAN MEHMET GELİR
SEÇİM ARENASI RİNG BAŞLADI
KENDİ MEMLEKETİMİZDE YABANCI OLDUK
11 NİSAN KURTULUŞ HİKAYESİ
KURTULUŞ SAVAŞIMIZIN İKİ KAHRAMAN KADINI
8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ
KARACADAĞ’A SAHİP ÇIKMAYANLAR UTANSIN
14 ŞUBAT SEVGİLİLER GÜNÜ ROMALI PUTPEREST VE AZİZLERDEN KALMA BİR GÜN
KAZANCI BEDİH EFSANESİ
KADIN CİNAYETLERİNİN KORKUTUCU BOYUTLARI
DUYURULUR BELEDİYE’NİN SORUMLULUKLARI VE GÖREVLERİ
URFA'YI ANLATAN REZİL DİZİLERE KİM DUR DİYECEK
YÖREMİZDE KADININ HAYATINDA YOK, YOK
ÖLÜMLERİNİN 6. YILIDA ANNEM VE SERDAR GÜLLÜOĞLU
BABALAR GÜNÜ
12 HAZİRAN DÜNYA ÇOCUK GÜNÜ
URFA KURTULUŞ SAVAŞINDAN KURTULUŞ MÜZESİNE
URFA YİNE SİYASET DERSİ VERDİ
SİYASET HİÇ BU KADAR KİRLENMEMİŞTİ
8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ
14 ŞUBAT SEVGİLİLER GÜNÜ
Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Şanlıurfa
Parçalı Bulutlu
Güncelleme: 21.01.2019
Bugün
- 10°
Salı
- 11°
Çarşamba
- 12°
Şanlıurfa

Güncelleme: 21.01.2019
İmsak
06:03
Sabah
07:28
Öğle
12:43
İkindi
15:21
Akşam
17:46
Yatsı
19:04
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Arşiv Arama
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Haber Yazılımı