301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Yazı Detayı
19 Kasım 2014 - Çarşamba 08:37 Bu yazı 1411 kez okundu
 
AMERİKA'YA KİM DUR DİYECEK?
Mustafa KÜÇÜK
 
 

Francis Fukuyama'nın "Tarihin Sonu ve Son Adam" adlı kitabında ortaya attığı "İnsanlık aradığı düzenini liberalizmde bulmuş, bu yüzden tarihin sonuna gelinmiştir. Bundan böyle yalnızca kapitalizm vardır. " tezinin bayraktarlığını bu gün ABD yapmaktadır. Bu nedenle ABD, iktisadi alanda liberalizmi, siyasi alanda demokrasiyi ve kültürel alanda da bireysel özgürlüğü dünya milletlerine dayatmaktadır. Bu ideolojik değişimi  uluslararası kuruluşlar ve çok uluslu şirketler aracılığıyla özellikle üçüncü dünya ülkelerine hızlı bir şekilde yaymakta, buna direnen halkları şiddete maruz bırakarak terörize edip cezalandırmaktadır.
   
ABD, bu saplantı üzerine kurulu olduğundan bu mücadelenin O'nun için yaşamsal bir boyut arz ettiğinin farkındadır. Bu sömürü ideolojisini ya bütün dünyaya egemen kılmak için savaşmayı sürdürecek veya yıkılıp gideceğini iyi hesap etmiştir.  İngilizler tarafından Müslümanların bağrına bir paslı hançer gibi saplanan İsrail oluşumunu kayıtsız şartsız bir şekilde desteklemesi de bundandır. 

Bu yüzden ABD Genelkurmay Başkanı Martin Dempsey,  17 Temmuz 2014'te  başlattığı ve 51 gün boyunca sürdürdüğü saldırılarında 490 Filistinli çocuğu öldüren İsrail terör oluşumuna, "İsrail'in sivillere yönelik hassasiyeti takdire değer" diyerek övgüler dizmektedir. Bu yüzden dünyanın en sivil hareketlerinden biri olan İhvan'a ve Mursi'ye bile tahammül etmeyerek, Mısır ordusunun gerçekleştirdiği kanlı darbeye destek vermeye devam etmektedir.  Dördüncü yılını doldurmak üzere olan Suriye kıyamında, İran ve Rusya destekli rejimin gerçekleştirdiği katliamlara göz yuman ABD'nin Aynel Arap / Kobani'de  hiçbir katliam yaşanmamışken dünyayı velveleye vermesindeki sebep hep aynı. Bütün derdi liberal demokrasiyi alt ederek Fukuyama'yı mahcup edecek İslami düşüncenin yeşermeye yüz tuttuğu coğrafyaya gün yüzü göstermemek.

Zira Fukuyama'nın hesaba katmadığı bile bile görmemezlikten geldiği bir gerçek vardı; İslam! İslam'dan söz etmeyerek güya O'nu insanlığın dikkatinden kaçırmayı amaçlamıştı. Oysa İslam amentüsü bir hayat nizamı olarak bütün unsurlarıyla çoktan insanlığa mal olmuştu. Bir gün muhakkak bir hayat nizamı olarak yeniden insanların ufkuna doğacaktı. Şimdi insanlık yüzünü soğuk Batıdan Doğuya çevirmiş dört gözle ufkun ağarmasını İslam güneşinin doğmasını beklemektedir.

Evet; güçlünün zayıfı ezdiği, büyük balığın küçük balığı yuttuğu, sermayenin iktidar olduğu ve emeğin sömürüldüğü, orman kanununa eşdeğer zalim, gaddar eli kanlı Kapitalizmin söyleyeceği yalanlar tükenmiştir.  Nitekim Amerika rüyasının aslında bir kabus olduğu ortaya çıkmıştır. Bir tepki olarak doğan Sosyalizm ve komünizmin de insanlığa söyleyeceği sözü kalmamıştır. Kuşku yoktur ki söz sırası bundan böyle ebediyen İslam'ın olacaktır.  Ne  ABD'nin ceberut gücü ve ne de yerli işbirlikçilerin yalan ve ihanetleri İslam'ın egemenliğine engel olamayacaktır. Öncelikle İslam akidesiyle tarihi geçmişi olan halklar bu ezeli amentüye  yeniden sahip çıkmaya başlamışlardır. Amerikan ve Batı sömürgesi karşısında kaybettikleri izzet, şeref ve onurlarını İslam ile yeniden elde etmeye başlamışlardır.

Bediüzzaman Saidi Nursi'nin dediği gibi; Tahsile giden İslam'ın öz be öz evlatları Araplar, Türkler ve Kürtleri  bir bir yuvalarına dönme telaşı sarmıştır. Bu günden sonra İslam'ın ve dolayısıyla Müslüman'ın sırtı asla yere gelmeyecektir. Kapitalizmin dünyayı kasıp kavuran bu vahşiyane saldırılarına direnen bu İslami uyanışın önünü kimse kesemeyecektir.

Bu gün İslam; ilk indiği gün gibi dünya gündeminin ilk sırasında yer almaktadır.  Onlarca milletten meydana gelen bir milyarı aşkın bir insan kitlesi Batının algı operasyonlarına rağmen İslam ile yönetilmeyi istemektedir. Ne kapitalizmin faiz ve fuhuş üzerine yürüyen düzeninden ve ne de sosyalizmin komün hayatından bir beklentileri kalmamıştır. Onlar İslam'ın hak ve adaletine  sığınmak istemektedirler. Ona gönül verenler Ashabı Uhtut misali kendilerini ateş hendeklerine vuruyorlar. Sahabe vari İslam adına kendilerini feda etmektedirler.

 "Allah'ın yardımı ve zaferi gelip de insanların bölük bölük Allah'ın dinine girmekte olduklarını gördüğün vakit Rabbine hamdederek O'nu tesbih et ve O'ndan mağfiret dile. Çünkü O, tevbeleri çok kabul edendir." (Nasr Suresi)

Evet!  Fukuyama'nın beyaz yalanlarını ortaya çıkaracak ve katil ABD'ye dur! Diyecek yegâne fikir İslam düşüncesinden başkası değildir. Dünyanın "beş artı bir" den çok daha büyük olduğunu İslam'ın bir yönetim nizamı olarak siyaseten dünyaya hakim olduğu gün bil fiil ortaya çıkacaktır.

 
Etiketler: AMERİKAYA, KİM, DUR, DİYECEK
Yorumlar
Diğer Yazılar
TERÖRÜ LANETLEMEK!
ALİM VE TEVAZU
YA ALLAH YA SABIR!
FİKİR SİYASET VE TERÖR
İSLAM’I ARAÇSALLAŞTIRMAK!
İSLAM’A GÜVEN!
İSLAM OLMADAN ASLA!..
FİKİR SİYASET VE ŞİDDET!
EY ALLAH'IN KULLARI KARDEŞ OLUNUZ!
YEMEN KAN AĞLIYOR!
Resulü Anlamak ve Yaşamak!
BÖLÜNMEK Mİ BÜTÜNLEŞMEK Mİ?
ALLAH BİLİR SİZ BİLMEZSİNİZ!
BAŞARISIZ DARBE GİRİŞİMİNDEN NEMALANMAK!
BU HALK UĞRUNDA FEDA OLMAYA DEĞER!
İSRAİL OLUŞUMU İLE NORMALLEŞMEK!..
TÜRKİYE’YE YENİ BİR AMENTÜ LAZIM!
FETİH RUHU ve FETİH KUTLAMALARI!
AKP NAHDA VE İHVAN!
BANGLADEŞ NERE TÜRKİYE NERE!..
YENİ TÜRKİYE!..
LAİKLİK TARTIŞILIYOR!
İSLAM VE SİYASET
BİR İFSAT PROJESİ OLARAK MEDENİYETLER İTTİFAKI!..
PEKİ, YA ÇÖZÜM!
KÜRT TİPİ BAŞKANLIK SİSTEMİ!
SELF DETERMİNASYON FİTNESİNE KARŞI HİLAFET!
REJİM MUHASEBESİ!
MEHTER MARŞI!
BÜYÜK ŞEYTAN!
MOLLA SARAY İLİŞKİSİ!
G 20 ve AİLE FOTOĞRAFI!
SON KEZ KAZANAN DEMOKRASİ OLSUN!
Çağdaş Büyü/Algı Operasyonu
DEMOKRASİ TERÖRÜ!
KÜFRÜN EGEMENLİK TEMİNATI DEMOKRASİ!
Siyasi Partiler ve Gerçekler!
Yedi Düvel ve Türkiye !
KIYIYA VURMAK!
DEMOKRASİ ve İSTİKRAR!
DÜŞ ÜMMETİN YAKASINDAN ABD!
RAHMET BAYRAMLA TAÇLANIRKEN!
Ramazan Kerim!
DOĞU TÜRKİSTAN ve HİLAFET
ABD İLE İŞ TUTMAK!
LÜBNAN'DAN KÜRDİSTAN'A HİLAFET HİLAFET!
LAİKLİK VE ULUSÇULUK BİZİ TÜKETMEDEN!
AYNI DELİKTEN DEFALARCA SOKULMAK!
MİLLETVEKİLİ ANDI KALDIRILMADIR!
MİRAÇ KUDÜS HİLAFET!
AH ŞU SİYASET!
HDP BARAJI AŞAR MI !?
1915 Olayları ve Ermeniler!
Üç Aylar ve İslam Ümmeti
KÖKLÜ DEĞİŞİM DERGİSİ
İran Ümmetin Sabrını Zorluyor!
BİLADÜŞ-ŞAM KIYAMI BEŞ YAŞINDA
SEKÜLER DEĞERLER VE KADIN
TOKİ VE ZİHNİYET
S T K'lar ve Gerçekler!
Sistem Dilenciliği!
Ümmet İslam’ı Korumaya Muktedirdir
Nissibi / Selahaddin Eyyubi
Deniz Feneri / Günyüzü
SURİYE KIYAMI HEDEFİNE YÜRÜYOR!
İSLAMOFOBİ BATI’YI VURUYOR
Cebir Yok, Şiddet Yok, Zulüm Var!
Dersimiz Osmanlıca
İNSAN HAKLARI GÜNÜ
Urfa Eski Urfa Değil!
Meydan Okuyorum!
AH KUDÜS!
“BİJİ SEROK OBAMA” ÖYLE Mİ?
İSLAM VE BAĞIMSIZLIK
İSLAM OLMADAN ASLA!
İSLAM'IN ÜZERİNE TİTREMEK
REEL POLİTİK ÇIKMAZI
Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Şanlıurfa
Parçalı Bulutlu
Güncelleme: 21.01.2019
Bugün
- 10°
Salı
- 11°
Çarşamba
- 12°
Şanlıurfa

Güncelleme: 21.01.2019
İmsak
06:03
Sabah
07:28
Öğle
12:43
İkindi
15:21
Akşam
17:46
Yatsı
19:04
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Arşiv Arama
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Haber Yazılımı