Yazı Detayı
11 Haziran 2015 - Perşembe 09:15 Bu yazı 1380 kez okundu
 
TEFEKKÜR ZAMANI
Zeki KURT
zekikurt63@hotmail.com.tr
 
 

Alınan seçim sonuçlarından sonra sevinenler kutlama yapanlar ve kutlama yapanları kutlayan kesimler oldu. Mili İradeye inanan, saygı duyan Ak Parti; bu durum karşısında da aşırıya kaçmayanları saygı ile karşılamıştır ve çıkan sonuca da razı olmuştur.
   
Başta Genel Merkez olmak üzere teşkilatların bütün kademeleri oturup derin bir Tefekkür içine girmeli  " Biz nerede hata yaptık. Eksiklerimiz nelerdir bunları nasıl telafi ederiz. " deyip çok derin düşünmelidir. Bazı hatalar telafisi mümkün olmayan olaylara sebebiyet verebilir, işte bunlardan bir kaçı.
     
Partilerde Teşkilat başkanlığı tabiri caiz ise o partinin beynidir hafızasıdır. Bu makam, ehil davasına sadık genel başkanına ve başkanına sadakatle bağlı, istişareye açık eleştiriye tahammülü olan bilgi birikim ve liyakatine inanılan insanlardan oluşmalıdır.
     
İl ve ilçe yönetimleri oluşturulurken eş, dost, akraba çavuş- ahbap ilişkileri ile oluşturuluyorsa, samimiyeti liyakati ve davaya olan sadakati ile teşkilatın takdirini kazanan insanlar bertaraf edilerek ötekileştiriliyorsa, yapılan yanlışları söyleyen hakkı ve hakikati anlatanlar hain olarak ilan ediliyorsabilgisi birikimi liyakati ve halka hizmeti hakka hizmet anlayışını benimsemiş insanlar dikkate alınmayıp maddi durumu iyi olan arabası ve şatafatlı hayat süren insanlar ön plana çıkıp baş oluyorsa kusura bakmayın ama kaza kaçınılmaz demektir.
     
Temayül yoklamaları çok önemlidir ve Teşkilata verilen değerin de bir göstergesidir, Ancak bu yoklamalar ne kadar aslına uygun yapılır ve Genel Merkez tarafından ne kadar dikkate alınır? 

Sivil toplum kuruluşlarından alınan temayüller ve dikkate alınmayan sonuçlar, görüşlerine başvurulan kanaat önderlerinin! ( gerçek kanaat önderlerini tenzih ederek söylüyorum,  Şanlıurfa da 500 tane kanaat önderi varmış ) görüşlerine ne kadar itibar edilir ve dikkate alınır? Gerçekten kanaat önderi olanlar tespit edilerek görüşlerine itibar edilmelidir.
      
Bütün bunların çok iyi analiz edilmesi çok ince düşünülmesi ve tefekkür ölçüsü, baz alınarak tahlil edilmesi gerekir. Doğru söyleyenleri köyden kovmak yerine onları köyde ikamet etmeye zorlamak lazım. Hata yaptığınızda size hatalarınızı hatırlatacak doğruları söyleyecek dostlar lazım.

Markalı takım elbiseler giyip parti rozeti takarak halka ve davaya ömrünü vermiş insanlara tepeden bakan insanları derhal buralardan uzaklaştırmak lazım. Lüks arabalarla marka elbiselerle çaka atan gençler değil, dava bilincine sahip teşkilat ruhuna inanmış sevdası millet olan gençlere yer verilmelidir ön plana çıkarılmalıdır. Gençlerin önünü açalım ama o gençlere abilik yapacak yol yordam öğretecek abilere de ihtiyaç olduğunu unutmayalım.
       
Milletvekili ve Belediye Başkan aday adayı olacaklar için bazı kriterlergetirilmesi lazım her önüne gelen "Medeni cesaret ve demokratik hak adı altında "  aday adayı olmamalıdır. Devletin yönetimine talip olanlarda çok ciddi kriterler aranmalı, aranmalı ki liyakat ve ehliyet sahibi insanlar arada kaynamasın itibarları zedelenmesin.

Eypireye kızıp yorgan yakan Müslümanlar; bir partinin barajı aşması mı önemli yoksa ümmetin kurtuluşu mu? Suriye,  Irak, Somali, Arakan, Filistin ve dünyanın birçok yerindeki mazlum Müslümanların sahipsiz kalmasından mutlu musunuz? Ak partiye ders verelim derken küfre destek verdiğinizi anladınız mı acaba?  İsrail, Almanya ve birçok ülke Türkiye'de alınan sonuçlardan çok memnun ve kutlama yapıyorlar kimi sevindirdiğinizin farkında mısınız? Mesele bir partinin barajı aşması değil mesele ümmetin var olma ve yok olma meselesi idi ama ne siz nede beceriksiz insanlar bunu anlamadınız. Bütün gövdesini hayatını, evladını ortaya koymuşKurucu Genel Başkanınız Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı Başbakanımız Ahmet Davutoğlu'nu anlamadınız böyle giderse anlamanız da mümkün görünmüyor.
    
Genel Merkezde, teşkilat yapılanmalarında belediye başkanlığı adayı belirlenmesinde ve milletvekili adayı belirlemelerinde Sayın Başbakanımızı yanıltanlar hata yaptıranlar oralardan uzaklaştırılmalıdır.

Yüzü AK yüreği AK kalbi pak ümmet bilinci ile hareket eden doğruları söylediği için köyden kovulan ötekileştirilen bütün kardeşlerimiz,  gençlerimiz AK kadınlarımız yeniden 2000 li yılların ruhu ile hareket edenler göreve çağrılmalıdır.Allah'ım sen şahit ol ben görevimi yaptım elimden başka da bir şey gelmiyor yarabbi.
          
Bir musibet bin nasihat diyor ve bu musibetin yeniden dirilişe, yücelişe ve ümmetin kurtuluşuna vesile olmasını yüce Rabbimden diliyorum.

 
Etiketler: , TEFEKKÜR, ZAMANI
Yorumlar
Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Şanlıurfa
Parçalı Bulutlu
Güncelleme: 21.01.2019
Bugün
- 10°
Salı
- 11°
Çarşamba
- 12°
Şanlıurfa

Güncelleme: 21.01.2019
İmsak
06:03
Sabah
07:28
Öğle
12:43
İkindi
15:21
Akşam
17:46
Yatsı
19:04
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Arşiv Arama
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Haber Yazılımı