Haber Detayı
12 Haziran 2019 - Çarşamba 08:58 Bu haber 1309 kez okundu
 
YKS koordinasyon kurulu toplantısı yapıldı
Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde, 15-16 Haziran tarihlerinde yapılacak olan Yükseköğretim Kurumlarına Giriş Sınavı İlçe Koordinasyon toplantısı yapıldı
Yaşam Haberi
YKS koordinasyon kurulu toplantısı yapıldı

İLKHA/ Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçe Kaymakamı Ömer Dereci başkanlığında Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 15-16 Haziran tarihlerinde yapılacak olan Yükseköğretim Kurumlarına Giriş Sınavı (YKS) İlçe Koordinasyon toplantısı yapıldı.
Kaymakamlık makamında yapılan toplantıya, İlçe Belediye Başkan vekili Vecdi Özkan, Meslek Yüksek Okulu Müdürü Öğr. Gör. Aslan Yunus Balan, İlçe Emniyet Müdürü Kılıç Aslan, İlçe Yazı İşleri Müdürü Haşim Yıldız, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehdi Turğut, İlçe Nüfus Müdürü Faysal Turan ve Büyükşehir İlçe Koordinatörü Salih Basık katıldı.
Toplantıda, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 15-16 Haziran tarihlerinde yapılacak olan Yükseköğretim Kurumlarına Giriş Sınavı (YKS) ilgili gerekli tedbir ve önlemler konuşuldu.
Viranşehir’de, Yükseköğretime Geçiş Sınavı'nın ilki geçen yıl yapılmıştı. Bu sene ikincisi gerçekleştirilecek YKS sınavına yaklaşık olarak 7 bin 500 öğrenci 65 okulda girecek. 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: YKS, koordinasyon, kurulu, toplantısı, yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı