Haber Detayı
24 Şubat 2020 - Pazartesi 14:34 Bu haber 930 kez okundu
 
Yıldız; Urfa siyaseti algı ile yönetilemez
AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Bahattin Yıldız düzenlediği basın toplantısında gündeme dair açıklamalarda bulunarak soruları cevaplandırdı. Yıldız hizmetlerin devam ettiğin belirterek Urfa siyasetinin algı ile yönetilemeyeceğini dile getirdi.
Siyaset Haberi
Yıldız; Urfa siyaseti algı ile yönetilemez

Seyfullah Polat

AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Bahattin Yıldız düzenlediği basın toplantısında gündeme dair açıklamalarda bulunarak soruları cevaplandırdı. Yıldız hizmetlerin devam ettiğin belirterek Urfa siyasetinin algı ile yönetilemeyeceğini dile getirdi.

AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Bahattin Yıldız ve Tanıtım ve Medya Başkanı İbrahim Halil Eşiyok AK Parti Şanlıurfa İl Başkanlığında düzenlenen basın toplantısında Şanlıurfa’da faaliyet gösteren gazeteciler ile bir araya geldi.

Kongre süreci devam ediyor

İlk olarak AK Parti Olağan Kongreleri hakkında açıklamalarda bulunan Bahattin Yıldız; “Hilvan ve Bozova İlçelerinin kongreleri ile AK Parti Şanlıurfa’mızda kongre süreci başlamıştır. İlçe Kongrelerimizin tarihleri belli olduğunda resmi hesaplardan duyurumuzu yapacağız. Geçtiğimiz Cumartesi günü Hilvan ve Bozova’da halkımızın ve İlçe Teşkilatlarımızın coşkulu katılımlarıyla Hilvan ve Bozova 7. Olağan İlçe Kongresini gerçekleştirdik. Kongrelerde güven tazeleyen Hilvan İlçe Başkanımız Mustafa Cidir ve Bozova İlçe Başkanımız Süleyman Deveci’yi tebrik ediyorum. Bozova ve Hilvan’da geçmiş dönem Yönetim Kurulu Üyeliğini yapmış kardeşlerimize emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Öte yandan 29 Şubat Cumartesi günü saat: 10.00’da Harran, Saat: 15.00 da ise Karaköprü İlçelerinin kongrelerini yapacağız. Geri kalan İlçelerin takvim çalışmaları devam etmektedir” dedi.

Şanlıurfa’nın sorunlarını detaylı olarak rapor halinde sunduk

Daha sonra AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş ve  AK Parti Genel Merkez Dış İlişkiler Başkanı Cevdet Yılmaz’ın Şanlıurfa ziyaretleri ve temasları hakkında bilgi veren Bahattin Yıldız; “AK  Parti Genel Başkan Vekilimiz Numan Kurtulmuş, Geçtiğimiz Perşembe günü Şanlıurfa’mıza teşrif ederek bir dizi temaslarda bulundu. Ardından Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantımıza katılım sağladı. Sayın Kurtulmuş teşkilatların coşkulu katılımlarını takdir ederken 31 Mart seçimlerindeki Şanlıurfa’nın üstün başarısı için de ayrıca tebriklerini iletti. AK Parti Genel Merkez Dış İlişkiler Başkanımız Cevdet Yılmaz Bey Şanlıurfa’mızda önce Güneydoğu Anadolu Bölgesi Dış İlişkiler Başkanları toplantısı düzenledi. Daha sonra Bozova İlçe Kongresine katıldı. Ben kendilerine Şanlıurfa’mıza verdikleri önemden dolayı teşekkür ediyorum. Ayrıca kendilerine Şanlıurfa’mızın sorunlarıyla ilgili sunum gerçekleştirip detaylı bir rapor sunduk.” Diyerek 29 Şubat 2020 tarihinde eski Adalet Bakın Bekir Bozdağ’ın katılımı ile 580 başvuru ile en fazla katılımı ile 8 hafta sürecek olan Siyaset Akademisi sürecinin başlayacağını dile getirdi.

Yarın seçim olacakmış gibi hazırlık yapıyoruz

Daha sonra AK Parti İl Başkanlığı olarak yürüttükleri faaliyetler hakkında bilgi veren Bahattin Yıldız sürekli olarak halkla iç içe olduklarını belirterek; “Bizler Teşkilatlar olarak yarın seçim olacakmış gibi hazırlık yaparız. Gece gündüz, yaz kış, demeden her daim vatandaşlarımızla bir araya geliyor sorun ve taleplerini dinliyor kendileri ile hasbihal ediyoruz. Kurum ziyaretleri, hastane ziyaretleri, İlçe ziyaretleri, esnaf ziyaretleri gerçekleştirerek daima halkın emrindeyiz. Bunun yanında Önceki dönem İl Başkanları, Parti Kurucuları, Belediye Başkanları, Belediye Meclis Üyeleri,  İlçe Başkanları,  Yönetim Kurulu Üyelerini ziyaret ederek bilgi paylaşımı yaparak tecrübelerinden istifade ediyoruz. Urfa siyaseti algı ile yönetilemez çamur at izi kalsın mantığıyla her daim işinin başında hizmet eden Belediye Başkanlarımıza, Teşkilatlarımıza kimsenin iftira atmasına göz yumamayız. Ellerinde delili ispatı olan varsa getirsin sizlerin de aracılığıyla kamuoyuyla paylaşsın bizde gerekeni yapalım. Sırf birileri istemiyor diye yöneticilerimizi yıpratmaya yönelik politikalara kimsenin itibar etmemesini siz değerli basın mensupları aracılığıyla vatandaşlarımızla paylaşıyorum.  Bu şehre gönül vermiş taş üstüne taş koymuş azimle çalışan bütün Belediye Başkanlarımızın, Teşkilatlarımızın arkasındayız” dedi.

Çevik Kuvvet kavşağı hızlandırıldı, Şehir Hastanesi 2023’e kadar bitecek

Yaptığı açıklamalardan gazetecilerin sorularını cevaplandıran AK Parti İl Başkanı Bahattin Yıldız, Çevik Kuvvet Kavşağı ile ilgili sıkıntıların büyük ölçüde giderildiğini ve ilgili firmanın işi hızlandırdığını, Şehir Hastanesi ile ilgili olarak ta Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile görüştüklerini ve hastanenin 2023’e kadar biteceği mesajını aldıklarını belirterek; Şanlıurfa nüfus itibari ile Türkiye’nin en genç nüfusuna ve en çok doğum oranına sahip şehri. Gerek sağlık alanında gerekse eğitim alanında 18 yıllık AK Parti iktidarında şehrimize önemli alt yapı kazandırdık buna rağmen doktor, öğretmen açığımız var ve yaptığımız görüşmelerde ilimize pozitif ayrımcılık yapılması için gayret sarf ediyoruz ve sağ olsunlar ilgili bakanlıklarımız ellerinden gelen imkanlar ölçüsünde bu taleplerimizi yerine getiriyor” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yıldız;, Urfa, siyaseti, algı, ile, yönetilemez, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı