Haber Detayı
29 Temmuz 2020 - Çarşamba 17:43 Bu haber 817 kez okundu
 
Yetim ve öksüzler için engel tanımıyorlar
Şanlıurfa Omurilik Felçlileri Derneği (ŞUOFİD) tekstil atölyesinde dikilen bayramlıklar yetim ve öksüzler ile buluşuyor. Bayramlıkları yetiştirmek için yoğun mesai harcayan engelliler ve proje çalışanları “ yetim ve öksüzler sevindikçe bizde seviniyoruz” dediler.
Yaşam Haberi
Yetim ve öksüzler için engel tanımıyorlar

Yüksel Polat

Şanlıurfa Omurilik Felçlileri Derneği (ŞUOFİD)  tekstil atölyesinde dikilen bayramlıklar yetim ve öksüzler ile buluşuyor. Bayramlıkları yetiştirmek için yoğun mesai harcayan engelliler ve proje çalışanları “ yetim ve öksüzler sevindikçe bizde seviniyoruz” dediler.

Engelli vatandaşlara yönelik bir çok çalışmaya imza atan ŞUOFİD engelli vatandaşların istihdamına yönelik çalışmalarına da aralıksız devam ediyor. Geçen yıl Şanlıurfa Valiliği desteği ile açılan tekstil atölyesinde Şanlıurfa İnsani Yardım Platformu tarafından dağıtılmak üzere binlerce çocuk için bayramlık elbise dikimi gerçekleştiren ŞUOFİD  bu kez de İHH tarafından dağıtılmak üzere binlerce çocuk elbisesi dikimi için yoğun mesai harcıyor.

Dernek atölyesinde 25 bayan çalışan  tarafından, Özellikle Kurban Bayramında yetim ve öksüz çocuklara dağıtılmak üzere çocuk elbisesi dikimi gerçekleştirilirken konu hakkında gazetemize açıklamada bulunan ŞUOFİD Başkanı Habib Polat,  İş- Kur tarafından desteklenen proje kapsamında 11’i engelli olmak üzere 25 çalışan tarafından dikilen kıyafetlerin, Kurban Bayramı öncesi şehir içerisi ve dışarısındaki i ihtiyaç sahibi yetim ve öksüzlere hediye edilmek üzere hazırlandığını belirterek; İş-Kur tarafından desteklenen proje kapsamında İHH İnsani Yardım Vakfı ile yaptığımız protokol çerçevesinde bu dikim işlemini gerçekleştiriyoruz. Malzemeyi İHH İnsani Yardım Vakfı veriyor biz ise dikiş ve paketleme işlemini gerçekleştiriyoruz. Bu işlem karşılığında çalışan kardeşlerimiz ücretlerini İŞKUR’dan alıyor ve kendi bütçelerine katkıda bulunuyorlar ve aynı zamanda  güzel bir hayra vesile oluyorlar” dedi.

Yetim ve öksüzler sevinince bizde seviniyoruz

Geçen yıl aynı proje kapsamında yaklaşık 32 bin parça giyim malzemesini dikip paketleyerek teslim ettiklerini belirten ŞUOFİD Başkanı Habib Polat edindikleri tecrübeler ışığında bu yıl daha çok elbise üretimi hedeflediklerini belirterek; yaptığımız bu çalışma ile hem engelli kardeşlerimiz sosyal hayatta üreterek yerlerini alıyorlar hem diğer kardeşlerimiz ile birlikte ekonomik olarak bir gelir elde ediyorlar. Ama en önemlisi yetim ve öksüz çocuklarımız için bir güzel çalışmaya imza atmak bizim için en büyük mutluluk kaynağı. Yetim ve öksüzler sevinince bizde seviniyoruz” dedi.

Erkek ve kız çocukları için tasarlanan ve çeşitli kreasyonlardan oluşan elbiseleri peyderpey teslim ettiklerini belirten Habib Polat projenin devam etmesi halinde üretim çeşidini ve istihdam sayısını arttırmayı da hedeflediklerini dile getirerek projede emeği geçenlere teşekkür etti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yetim, ve, öksüzler, için, engel, tanımıyorlar,
Yorumlar
Haber Yazılımı