Haber Detayı
01 Eylül 2016 - Perşembe 13:10 Bu haber 615 kez okundu
 
YARDIM KURULUŞLARI VALİ TUNA BAŞKANLIĞINDA TOPLANDI
Vali Güngör Azim Tuna; göçmenlere yapılan yardımların koordinasyon toplantısına katıldı.
Yaşam Haberi
YARDIM KURULUŞLARI VALİ TUNA BAŞKANLIĞINDA TOPLANDI

Vali Güngör Azim Tuna; valilik konferans salonunda düzenlenen göçmenlere yapılan yardımların koordinasyon toplantısına katıldı.

Toplantıda; ulusal ve uluslararası yardım kuruluşu temsilcileri, yaptıkları çalışmalar hakkında katılımcılara detaylı bilgiler verdi. Vali Tuna, göçmen konusunda yapılan çalışmaların önemine değinerek; bu dernek ve kuruluşlarla daha yakın temas halinde çalışmayı arzu ettiklerini ifade etti.

Suriye’den kaçarak Türkiye’ye sığınan misafirlere yönelik insani yardımların ulusal ve uluslararası yardım kuruluşları tarafından başarılı bir şekilde yürütüldüğünü kaydeden Vali Tuna; daha organize hareket edebilmek için yapılan toplantının işbirliğini arttıracağına inandığını belirtti. Yapılan yardımlarda insana vasıf kazandırılmasının da yapılabilecek önemli bir yardım olduğunu hatırlatan Vali Tuna; özellikle çocukların eğitimine de önem verilmesi gerektiğini dile getirdi. Vali Güngör Azim Tuna konuşmasında yapılan yardım çalışmalarına katkı sunanlara da teşekkür etti.

Vali Tuna’nın yaptığı kısa konuşmanın ardından Şanlıurfa’daki Suriyelilere yönelik yardım çalışmaları yürüten kuruluşların temsilcileri çalışmaları hakkında sunum gerçekleştirdi. Sunumların ardındansa toplantı soru cevap şeklinde devam etti.

Toplantıya Vali Güngör Azim Tuna’nın yanı sıra; Vali Yardımcısı Cengizhan Yılmaz, Akçakale Kaymakamı Eyüp Fırat, Suruç Kaymakamı Abdullah Çiftçi, Ceylanpınar Kaymakamı Ahmet Karatepe, Harran Kaymakamı Temel Ayca, Viranşehir Kaymakamı Ahmet Yıldız, AFAD İl Müdürü Mahmut Sönmez, ilgili kurum yetkilileri ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Vali, Güngör, Azim, Tuna, göçmenlere, yapılan, yardımların, koordinasyon, toplan
Yorumlar
Haber Yazılımı