Haber Detayı
10 Temmuz 2019 - Çarşamba 10:40 Bu haber 5045 kez okundu
 
Yanmadan tedbir alın
Vatandaşlar anız yangınlarının sık sık yaşandığı Şanlıurfa'da şehir merkezinde bulunan ormanlık alanlarının da yanmaması için ilgili kurumların harekete geçmesini istedi.
Yaşam Haberi
Yanmadan tedbir alın

Yüksel POLAT /  Bilinçsiz çiftçilerin tarlalarındaki anızı yakması sebebi ile sık sık haberlere konu olan yangınlar şehir merkezinde bulunan ağaçlık alanları da tehdit ediyor. Bu yıl yağışların bol olması ve yetişen otların temizlenmemesi sebebi ile yangın tehdidi altında bulunan başta Karaköprü, Akabe bölgesindeki ağaçlık alanların yanı sıra yol kenarındaki ağaçların da yangına kurban gitmemesi için vatandaşlar Orman Bölge Müdürlüğü ve Belediyeleri tedbir almaya davet etti.
Geçtiğimiz günlerde Akbayır Mahallesi 35 metre yol girişindeki alanın gece yarısı yandığını ve bir çok ağacın zarar gördüğünü belirten vatandaşlar birkaç gün öncede Akabe bölgesindeki otların yanması sonucu bir çok ağacın yandığını ve zarar gördüğünü belirterek; Özelikle Orman Bölge Müdürlüğünün burunun dibindeki ormanlık alanın yanı sıra GAP Vadisi bölgesindeki ağaçlar kuruyan otlar yüzünden büyük tehdit altında. Yüzlerce Şanlıurfalının piknik alanı olarak kullandığı bu alanlar piknik ateşinden veya yoldan geçen bir sürücünün atacağı izmarit yüzünden yanmadan yetkililerin tedbir almasını istiyoruz. Kaldı ki bu ormanlı alan Harran'a su taşıyan Şanlıurfa tünellerinin yanı başında. Buraya yapılacak bu sulama sistemi ile hem ormanlık alan sulanarak daha çok ağaç yetişmesi sağlanır hem de yangına karşı tedbir alınmış olur" dediler.
  

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yanmadan, tedbir, alın,
Yorumlar
Haber Yazılımı