Haber Detayı
06 Aralık 2019 - Cuma 10:50 Bu haber 2246 kez okundu
 
Viranşehir’in ilk tekstil fabrikasında çalışmalar başladı
Şanlıurfa'nın Viranşehir Organize Sanayi Bölgesinde kurulan Viranşehir'in ilk tekstil fabrikası üretim faaliyetlerine başlandı.
Ekonomi Haberi
Viranşehir’in ilk tekstil fabrikasında çalışmalar başladı

İLKHA/ İlçede kurulan tekstil fabrikasında 61 kişilik ilk tekstil işçileri üretim bandına alındı. 2019 yılında inşaatına başlanan tekstil fabrikasında ilk etapta 250 kişinin istihdam edilmesi hedefleniyor.  İki yıl içerisinde bu sayı 600 kişiye ulaşacak.
Şanlıurfa Valiliği, YİKOP, Viranşehir Kaymakamlığı ve Viranşehir Belediyesinin yapımında destek verdiği tekstil fabrikası Viranşehir'de kurulan ilk tekstil fabrikası hüviyetini taşıyor. Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin ve Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İbrahim Halil Peltek tekstil fabrikası projesini yakından takip ederek fabrikanın yapım süreci boyunca her türlü desteği sağladı. 
Viran Giyim Sanayi Tekstil Fabrikası İşletme Ortağı Salih Eryılmaz, 61 kişilik tekstil işçisi ile faaliyetlere başlandığını belirterek bu sayının artacağını kaydetti. Daha önce eğitim almış olan kursiyerlere işbaşı eğitimleri verdiklerini anımsatan Eryılmaz," Şuanda fabrikanın makine-ekipmanını tamamlamış bulunmaktayız. Üretim bandımıza ilk işçilerimizi aldık. 61 kişiden oluşan ilk grubumuz işbaşı eğitimleriyle beceri ve uyum sağlamasının ardından 25 kişilik bir grubu daha alacağız. Hedefimiz, 2 - 3 ay içinde çalışan sayısını 150 -160'a ulaştırmak olacaktır." ifadelerini kullandı.
Viranşehir'in en önemli sorunun işsizlik olduğunu belirten Kaymakam Ömer Dereci, işsiz olan vatandaşların her hangi bir meslek dalında becerilerinin olmamasının büyük bir dezavantaj olduğunu kaydetti. Viranşehir'de istihdam alanları yaratmak için öncelikle işsiz olan vatandaşların mesleki bir eğitime tabi tutulması gerektiğini vurgu yapan Kaymakam Dereci," Mesleki bilgi, beceri ve yetkinlikleri olan gençlerimizi sahip oldukları meslek alanında istihdam etmemiz kolaylaşacaktır.  tekstil ve hazır giyim sektöründe nitelikli insan gücüne çok ihtiyaç duyuluyor. Viranşehir'de bu ihtiyacı karşılayacak olanakları inşa etmeye çalıştık. Bunun yanında yeni projelerle mesleki eğitim yelpazesini daha genişletmeye çalışacağız." ifadelerini kullandı.
Viranşehir'in genç bir nüfusa sahip olduğunu hatırlatan Dereci, tekstil ve hazır giyim sektörünün ihtiyaç duyduğu nitelikli insan gücünü karşılamak amacıyla mesleki eğitim merkezi kurduklarını kaydetti. Hürriyet Mahallesindeki Tekstil Atölyesinde hazır giyim ve tekstil sektörüne mesleki yeterliliğe sahip çalışan yetiştirdiklerini belirten Kaymakam Dereci, Organize Sanayi Bölgesinde yapılacak hazır giyim ve tekstil sektördeki yatırımlara da her türlü destek ve kolaylığın sağlanacağını ifade etti. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Viranşehir’in, ilk, tekstil, fabrikasında, çalışmalar, başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı