Haber Detayı
26 Kasım 2020 - Perşembe 10:32 Bu haber 353 kez okundu
 
Viranşehir’de eğitimi destekleyici çocuk oyun alanı
Viranşehir Belediyesi Kadın Eğitim ve Kültür Merkezin 'de mesleki ve Bireysel gelişim eğitimlerine katılmak isteyen kadınlar için sorumluluk teşkil eden yaş grubundaki çocuklar için eğitimlerle destekleyici oyun alanı kurdu.
Eğitim Haberi
Viranşehir’de eğitimi destekleyici çocuk oyun alanı

 Haber Merkezi / Viranşehir Belediyesi Kadın Eğitim ve Kültür merkezi bireysel gelişim eğitimlerine katılmak isteyen kadınlar için çocuk oyun alanları açtı. Çocuklar burada eğlenirken, eğitimlerine katkı sağlayan oyunlar oynayacaklar.
 Belediye Başkanı Salih Ekinci yaptığı açıklamada "Belediyemiz Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğüne Bağlı Kadın Eğitim ve Kültür Merkezinde birçok kadın vatandaşımız mesleki ve sosyal beceriler elde edebilmek adına mesleki ve bireysel gelişim kurslarına katılım sağlamaktadır. Evde bakımını yapmak zorunda olduğu ve okul çağı gelmeyen çocukların annelerinin de bu eğitimlere katılmak istediği bilgisini aldık. 
Viranşehir Belediyesi olarak geliştirdiğimiz proje ile Kadın Kültür ve Eğitim Merkezimize eğitimlerle desteklenecek bir çocuk oyun alanı projesi geliştirdik. Çocuk oyun alanın da çocuklarımız eğlenceli ve eğitici oyunlarla kaliteli zaman geçirecek ve annelerine yakın bir mekânda olmanın güveni içinde olacaktır. Çocuklarımızın eğlenceli oyunları kaliteli ve sağlıkları ile uyumlu oyuncaklarla desteklenecektir.  Bireysel gelişim ve mesleki beceri kurslarına katılan annelerin bu mağduriyetini projemiz ile gidermiş olduk. Viranşehir Belediyesi olarak bu kapsamdaki projelerimiz devam edecektir. Viranşehir'e hayırlı olmasını temenni ederim" dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Viranşehir’de, eğitimi, destekleyici, çocuk, oyun, alanı,
Yorumlar
Haber Yazılımı