Haber Detayı
20 Kasım 2020 - Cuma 10:27 Bu haber 248 kez okundu
 
Vefa Destek Grubu Coronavirus ile mücadele için sahaya indi
Viranşehir Kaymakamlığı bünyesinde pandemi ile mücadele için kurulan Vefa Destek Grubu, Sivil Toplum Kuruluşlarının da yardımı ile toplumda bilinçlendirme çalışmaları başlattı.
Güncel Haberi
Vefa Destek Grubu Coronavirus  ile mücadele için sahaya indi

İLKHA/ Vefa Destek Grubu çaltısı altında pandemi ile mücadelede yardım çalışmalarına katılan Sivil Toplum Kuruluşları toplumu Covid-19 salgını hakkında bilinçlendirmek, maske, sosyal mesafe ve hijyen konularına dikkat edilmediği taktirde ilçemizde salgının ve bundan dolayı ölümlerin artacağı konusunda bilinçlendirme çalışmalarını başlatmak için sahaya indi.
Sivil Toplum Kuruluşları ile oluşturulan gruplar ilçede bulunan camiler, kıraathaneler, lokantalar, spor tesisleri, marketler, semt pazarları başta olmak üzere kalabalık olan her yerde bilinçlendirme çalışmaları başlattı.
Bilinçlendirme çalışmaları hakkında konuşan Kaymakam Ömer Dereci "Sivil Toplum Kuruluşları toplumumuzun can damarı olmazsa olmazlarıdır. Pandemi ile mücadele ettiğimiz ilk günden bu yana sahada aktif olarak görev yapan tüm Sivil Toplum Kuruluşlarına özverili ve gayretli çalışmalarından dolayı halkımız adına şükranlarımı sunuyorum. " dedi. 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Vefa, Destek, Grubu, Coronavirus, , ile, mücadele, için, sahaya, indi,
Yorumlar
Haber Yazılımı