Haber Detayı
04 Aralık 2020 - Cuma 10:28 Bu haber 300 kez okundu
 
Vali Erin’den Siverek’te bazı müdürlerin görevden alındığı iddialarına ilişkin açıklama
Şanlıurfa Valisi Erin, Siverek ilçesinde bazı kurum müdürlerinin görevden alındığı iddialarına ilişkin "İlçe Emniyet Müdürü ve Tapu Müdürü görevinin başında mesailerine devam ediyor. Kaymakam ve İlçe Müftüsünün ise tayinle görev yeri değişti" dedi.
Yaşam Haberi
Vali Erin’den Siverek’te bazı müdürlerin  görevden alındığı iddialarına ilişkin açıklama

AA /  Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Siverek ilçesinde bazı kurum müdürlerinin görevden alındığı iddialarına ilişkin "İlçe Emniyet Müdürü ve Tapu Müdürü görevinin başında mesailerine devam ediyorlar. Kaymakam ve İlçe Müftüsünün ise Belediye Başkanının istifasından bağımsız olarak tayinle görev yeri değişmiştir." dedi.
Vali Erin yaptığı açıklamada, Siverek'te görev yapan kamu müdürlerinin görevden alındığına dair bazı basın kuruluşlarında yer alan haberlerin gerçeği yansıtmadığını ifade etti. Kurum amirlerinin görevlerini başında olduğunu aktaran Erin, şunları kaydetti:
"İlçe Emniyet Müdürü ve Tapu Müdürü görevinin başında mesailerine devam ediyorlar. Bu kamu görevlilerinin görevden alındıklarına dair iddialar gerçeği yansıtmamaktadır. Öte yandan, Kaymakam ve İlçe Müftüsünün ise Belediye Başkanının istifasından bağımsız olarak tayinle görev yeri değişmiştir. Bu tayinlerin belediye başkanının görevinden istifa etmesiyle bir ilgisi bulunmamaktadır." 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Vali, Erin’den, Siverek’te, bazı, müdürlerin, , görevden, alındığı, iddialarına, ilişkin, açıklama,
Yorumlar
Haber Yazılımı