Haber Detayı
27 Haziran 2020 - Cumartesi 12:24 Bu haber 955 kez okundu
 
Vakalar artınca denetimler artırılıyor
Koronavirüs salgınına karşı kontrollü sosyal hayat sürecinin başladığı Şanlıurfa'da, hükümetin ve bakanlıkların aldığı tedbir kararlarının daha sıkı uygulanacağı bildirildi. Başta maske kullanımı olmak üzere iş yerlerindeki denetimlerin daha da sıklaştırılması için Vali Abdullah Erin talimat verdi
Güncel Haberi
Vakalar artınca denetimler artırılıyor

Haber Merkezi / Şanlıurfa İl Pandemi Kurulu, video konferans yöntemiyle toplanarak, salgın karşısındaki son durumu, alınan tedbir kararlarını ve denetim tedbirlerini görüştü.
Vali Abdullah Erin başkanlığında yapılan toplantıda, en büyük riskin salgın riskini hafife alan davranışlar olduğu belirtildi.
Toplantı sonucunda bir değerlendirme yapan Vali Erin; Hükümetin ve bakanlıkların aldığı tedbir kararlarını tavizsiz şekilde uygulamaya devam ettiklerini ifade ederek, pozitif vakaların önüne ancak daha sıkı bir denetim ve vatandaşların alacağı tedbirlerle geçilebileceğini söyledi.
Salgının önlenmesi amacıyla alınan tedbir kararlarını hatırlatan  Erin, özellikle maske kullanmayanlar, halkın yoğun şekilde girip çıktığı tüketim alanları ve iş yerlerinde denetimlerin artırılması için talimat verdi.
Tarım ve Orman İl Müdürlüğü Gıda Denetim Ekiplerine, Polis, Halk Sağlığı ve Belediye Zabıta teşkilatlarının desteği de devam edecek. Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü de on ve üzeri istihdam sağlayan üretime dayalı iş yerlerinde denetimlerde bulunacak.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Vakalar, artınca, denetimler, artırılıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı