Haber Detayı
06 Eylül 2016 - Salı 09:04 Bu haber 2417 kez okundu
 
Urfalı aşçılar Bolu'yu fethetti
31. Uluslararası Mengen Aşçılık ve Turizm Festivaline katılan ŞAPADER üyesi aşçıların sunduğu çiğköfte yoğun ilgi gördü
Güncel Haberi
Urfalı aşçılar Bolu'yu fethetti

İshak POLAT / Bolu'da 3-4 Eylül 2016 tarihleri arasında düzenlenen 31.Mengen Aşçılar ve Turizm Festivali , "TAŞPAKON YÖRESEL LEZZETLER BÜYÜK BULUŞMA" etkinliğine 13 Aşçı ile Şanlıurfa mutfağını tanıttı.
Festivale GÜDAPAFED Başkanı Aziz Suveren, ŞAPADER Başkanı Zafer Kulak, ŞAPADER Yönetim Kurulu üyesi Yılmaz Ede'nin yanı sıra ŞAPADER üyesi aşçılar katıldı. Türkiye'de 7 bölge federasyonu ve bunlara bağlı 56 vilayette 56 derneğin üyesi bulunduğu Tüm Aşçılar ve Pastacılar Konfederasyonu ( TAŞPAKON) üyesi ŞAPADER aşçılarının Şanlıurfa'nın geleneksel yemeği olan çiğköfte ile katıldığı festivalde Şanlıurfa standı protokol üyeleri ve vatandaşların yoğun ilgisi ile karşılaştı. Bolu Valisi Aydın Baruş, Mengen Belediye Başkanı Turhan Bulut'un yanı sıra milletvekilleri ve protokol üyelerinin yanı sıra vatandaşların tadına bakmak için sıraya girdiği Festivalde 1.000 porsiyon çiğköfte yoğuran ŞAPADER üyesi aşçılar talebe yetişmek için yoğun bir çaba gösterdi. ŞAPADER üyesi aşçılar aynı katılımcılara çiğköfte ikramında bulunurken de Şanlıurfa'nın yoğurdukları çiğköftenin malzemelerini götürdükleri geleneksel tadı olan isot ve bulgur hakkında da davetlilere bilgi verdi.
Festivalin ilgi odağı olan Şanlıurfa standındı beğenen Bolu Valisi Aydın Baruş, Mengen Belediye Başkanı Turhan Bulut ŞAPADER üyelerine festivale katkılarından dolayı teşekkür ederek festival sonrasında plaketle ödüllendirdi. Konu ile ilgili olarak gazetemize açıklamalarda bulunan ŞAPADER Başkanı Zafer Kulak 3-4 Eylül 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilen 31.Mengen Aşçılar ve Turizm Festivali , "TAŞPAKON YÖRESEL LEZZETLER BÜYÜK BULUŞMA" etkinliğine katılmanın ve Şanlıurfa mutfağını tanıtmanın gurur ve mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek ; Bizlere katılımları ile güç veren Şanlıurfalı meslektaşlarımıza ve sponsorlarımıza teşekkür ederiz" dedi.
GÜDAPAFED Başkanı Aziz Suveren ise Güneydoğu Bölgesini temsilen gelen tüm dernek başkanı ve üyeleri ile tek tek görüşerek meslektaşlarının sıkıntılarını dinleme ve böylesi bir festivalde yetkililer huzurunda dile getirme fırsatı yakaladıklarını dile getirerek ;" İnşallah bu istişareler neticesinde bölgemizdeki meslektaşlarımızın daha güzel ve rahat ortamda çalışması için gerekli koşulların oluşturulması adımlar atmayı hedefliyoruz" dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: 31, Uluslararası, Mengen, Aşçılık, Turizm, Festivaline, katılan, ŞAPADER, üyesi,
Yorumlar
Haber Yazılımı