Haber Detayı
12 Temmuz 2019 - Cuma 17:15 Bu haber 1119 kez okundu
 
“Türkiye ve Çin arasındaki ilişkiler çok yönlü gelişiyor”
Çin Pekin Büyükelçimiz A.Emin Önen, Çin Kamu Güvenliği Üniversitesinde dil eğitimi alan Türk Hâkim ve Savcıların sertifika töreninde;“Türkiye ve Çin arasındaki ilişkiler çok yönlü gelişiyor” dedi
Güncel Haberi
“Türkiye ve Çin arasındaki ilişkiler çok yönlü gelişiyor”

Haber Merkezi / Çin Halk Cumhuriyeti (ÇHC) Kamu Güvenliği Üniversitesinde dil eğitimi alan Türk Hâkim ve Savcılarımız sertifikalarını aldı. 

Türkiye’nin ÇHC Pekin Büyükelçimiz Abdulkadir Emin Önen, Çin Kamu Güvenliği Üniversitesi’nde dil eğitimi almakta olan Türk Hâkim ve Savcıların sertifika törenine katılarak bir konuşma gerçekleştirdi.

İki ülke ilişkilerinin her alanda güçlenerek gelişmekte
“Çin’in uzun zamandır eğitime vermiş olduğu önem ve eğitime yapmış olduğu yatırımlar, bu ülkedeki dil eğitimlerini ön plana çıkarmaktadır” diyen ÇHC Pekin Büyükelçimiz Abdulkadir Emin Önen, konuşmasında Hâkim ve Savcılarımızın aldıkları bu eğitimin, Türkiye ve Çin arasında çok yönlü gelişmekte olan ilişkilerin daha da derinleşmesinin göstergesi olduğunu ifade edip, iki ülke ilişkilerinin her alanda güçlenerek gelişmekte olduğunu belirtti.

APSCO Genel Müdür Yardımcısı Dr. Ferhat Fikri Özeren'den Büyükelçi Önen’e ziyaret

APSCO Genel Müdür Yardımcısı Dr. Ferhat Fikri Özeren'den Büyükelçi Önen’e ziyaret ederek bir süre görüştü.
ÇHC Pekin Büyükelçimiz A. Emin Önen Türkiye'nin de üyesi olduğu Asya Pasifik Uzay İşbirliği Örgütü (APSCO)'da Genel Müdür Yardımcısı olarak göreve başlayan Dr. Ferhat Fikri Özeren'i Büyükelçilik konutunda kabul etti.

Büyükelçi Önen, görüşmede APSCO'nun faaliyetleri ve Türkiye ile işbirliği konuları ele alındığını söyledi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Türkiye, ve, Çin, arasındaki, ilişkiler, çok, yönlü, gelişiyor”,
Yorumlar
Haber Yazılımı