Haber Detayı
18 Şubat 2020 - Salı 15:08 Bu haber 465 kez okundu
 
Türk ve Rus heyetlerin Moskova'daki İdlib görüşmeleri sona erdi
Türk ve Rus heyetlerin, Suriye’nin İdlib bölgesindeki durumu ele almak amacıyla Moskova'da yaptığı görüşmeler sona erdi.
SURİYE Haberi
Türk ve Rus heyetlerin Moskova'daki İdlib görüşmeleri sona erdi

Türk ve Rus heyetlerin, Suriye’nin İdlib bölgesindeki durumu ele almak amacıyla Rusya Dışişleri Bakanlığıbinasında yerel saat ile 10.00’da basına kapalı başlayan görüşmeler yaklaşık 2 saat sürdü. 

Türk heyetinDışişleri Bakan Yardımcısı Büyükelçi Sedat ÖnalRus heyetine ise Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Büyükelçi Sergey Verşinin ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Suriye Özel Temsilcisi Büyükelçi Aleksandr Lavrentyev başkanlık etti. 

Diplomatlar, askeri yetkililer ve istihbarat yetkililerinin katıldığı toplantının ardından Türk heyeti Moskova’dan ayrıldı. 

Görüşmelerin ardından herhangi bir resmi açıklama yapılmadı. 

Türk ve Rus karma heyetleri dün İdlib konusunda Moskova’da görüşmeler yapmıştı.

Diplomatik kaynaklardan edinilen bilgiye göre, toplantıda Türk heyeti, sahada gerginliğin süratle azaltılması ve insani durumun daha fazla kötüleşmesinin önüne geçilmesi gereğini vurgulamıştı.

Ayrıca görüşmede İdlib’de Soçi mutabakatı kapsamında varılan mutabakatların tam olarak uygulanması ve ihlallerin engellenmesi amacıyla alınabilecek önlemler istişare edilmişti. AA

Kaynak: Editör:
Etiketler: Türk, ve, Rus, heyetlerin, Moskova'daki, İdlib, görüşmeleri, sona, erdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı