Haber Detayı
05 Eylül 2016 - Pazartesi 22:59 Bu haber 623 kez okundu
 
TSK'dan PKK'nın lider kadrosuna operasyon
Fırat Kalkanı Harekatı'nın 13. gününde teröristlere ait olduğu belirlenen 9 hedefin, Fırtına obüsleriyle 99 atım yapılarak tam isabetle vurulduğu, Özgür Suriye Ordusu tarafından düzenlenen operasyonlarda ise 7 köyün IŞİD'ten kurtarıldığı bildirildi.
Güncel Haberi
TSK'dan PKK'nın lider kadrosuna operasyon

Genelkurmay Başkanlığından yapılan bilgilendirmede, Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından, IŞİD başta olmak üzere terör örgütlerinin yarattığı tehdidi bertaraf ederek hudut güvenliğini artırmak ve koalisyon güçlerine destek vermek amacıyla 24 Ağustos'ta başlatılan Fırat Kalkanı Harekatı'nın, Türkiye'nin uluslararası hukuktan kaynaklanan hakları ve BM Sözleşmesi'nin 51'inci maddesinde yer alan Meşru Müdafaa Hakkı ile BM'nin IŞİD'le mücadeleye yönelik kararları çerçevesinde sürdürüldüğü belirtildi.

Harekatın 13'üncü gününde operasyon bölgesinde teröristlere ait olduğu belirlenen ve yerleri tespit edilen 9 hedefin, Fırtına obüsleriyle 99 atım yapılarak tam isabetle vurulduğu, harekatın başladığı günden bu yana toplam 392 hedefe bin 698 atım yapıldığı kaydedildi.

Bilgilendirmede ayrıca bugün koalisyon güçleri desteğindeki Özgür Suriye Ordusu tarafından gerçekleştirilen operasyon sonucunda Karabah Mamal, Haydar Başa, El Humayrah, Umm Et Tadaya, El Masannah, Cub El Dam ve El Mustafa El Kabir köylerinin IŞİD'ten geri alındığı ifade edildi.

Terör örgütleri tarafından kullanılan ve Türkiye'nin hudut bölgesinde güvenlik riski doğuran Suriye'nin kuzeyinde gerçekleştirilen koalisyon harekatına destek veren Türk Silahlı Kuvvetlerinin, bölgede yaşayan sivil halkın zarar görmemesi için her türlü tedbiri aldığı vurgulandı.

PKK'NIN ÜST DÜZEYİNE DARBE

Genelkurmay Başkanlığı, dün Irak'ın kuzeyindeki Gara bölgesine yönelikhava harekatı sonucunda, aralarında PKK lider kadrosunun da bulunduğu 30 örgüt mensubunun etkisiz hale getirildiğini bildirdi.  AA

Kaynak: Editör:
Etiketler: Fırat, Kalkanı, Harekatının, 13, gününde, teröristlere, ait, olduğu, belirlenen,
Yorumlar
Haber Yazılımı