Haber Detayı
12 Kasım 2019 - Salı 10:32 Bu haber 983 kez okundu
 
Terörden arındırılan bölgelere yardım eli
Suriye sınır hattında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu bertaraf etmek amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekâtı kapsamında, terörden arındırılan bölgelere insani yardım malzemeleri ulaştırılmaya devam ediyor
Yaşam Haberi
Terörden arındırılan bölgelere yardım eli

Seyfullah POLAT / Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Türk Kızılayı, İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH), Deniz Feneri Derneği ve Şanlıurfa'da faaliyet gösteren STK'ların oluşturduğu İnsani Yardım Platformu'ndan oluşan konvoy; Resulayn ve Tel Abyad'da PKK/YPG'li teröristlerden arındırılan bölgelere ulaştı. 
Teröristlerin kaçarken tuzakladıkları mayın ve el yapımı patlayıcılar nedeniyle Türk Silahlı Kuvvetlerinin geniş güvenlik önlemleri altında bölgeye giriş yapan yardım kuruluşları; terör örgütünün baskı ve zulmünden kurtarılan sivil halka gıda, içme suyu, battaniye ve temizlik malzemelerinden oluşan yardımları ulaştırdı. 

GEREM: İNSANİ YARDIMLARLA GÖNÜL KÖPRÜLERİNİ YENİDEN ONARIYORUZ
Terörden arındırılan bölgelere ulaştırılan insani yardımlarla ilgili bilgi veren Şanlıurfa İnsani Yardım Platformu Başkanı Osman Gerem, Türkiye'nin müdahalesi sonrası Tel Abyad ve Rasulayn halkının gündelik yaşama dönmeye başladığını belirtti. 
Harekatın başladığı andan itibaren yardım kuruluşlarının bölgeye ulaştığını aktaran Gerem, "AFAD, Türk Kızılay ve diğer sivil toplum kuruluşlarının sistemli bir şekilde bir araya gelmesiyle yardıma muhtaç halka insani yardım dağıtıyoruz. Güvenlik gerekçesiyle iç bölgelere henüz ulaşamasak ta ulaştığımız bölgelerdeki insanların mağduriyetini gideriyoruz. Başta temel gıda gereksinimleri, battaniye, içme suyu, hijyen malzemeleri, çocuk maması ve çocuk bezi gibi yardımlara ihtiyaçları var. Bütün kardeşlerimizi, buradaki mazlumlara rahmet pınarı olacak yardımlarla desteğe davet ediyoruz. Desteklerini esirgemeyen kardeşlerimizden Allah razı olsun" diyerek bölgedeki durumu özetledi.

TERÖR ÖRGÜTÜ BERABERİNDE GENÇLERİ DE KAÇIRDI
Öte yandan teröristlerin kaçtıkları bölgelerde yaşayan insanların genel ekseriyetini yaşlı, kadın ve çocuklar oluşturuyor. Terör örgütü PKK/YPG'nin, ele geçirdiği bölgelerdeki gençleri "askerlik" adı altında zorla örgüte kattığını belirten yerel halk; Türkiye'nin bölgede kontrolü sağlamasıyla çocuklarına kavuşmayı umuyor

Kaynak: Editör:
Etiketler: Terörden, arındırılan, bölgelere, yardım, eli,
Yorumlar
Haber Yazılımı